Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Fete usoare pt. Butterfly Joo Se Hyuk

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Fete usoare pt. Butterfly Joo Se Hyuk

    caut ceva fete usoare ,am avut xiom omega 4 pro - fete sunt prea grele pt. acest lemn , vreau ceva mai usoare cam la aceleasi caracteristici , ma ajuta cineva ? multumesc

  • #2
    Tenergy64+iarba.
    Dar nu sunt usoare. Paleta ajunge la 183 grame.
    TsE

    Comentariu


    • #3
      dintre fetele pentru apa butterfly roundell sunt usoare dar nu stiu cu cat mai usoare, roaga pe dl. Rasvan Crisan sa cantareasca un roundell si un tenergy ca sa vezi diferenta..... apoi spune-ne si noua
      Nittaku Violin​Fastarc G-1 / Fastarc S-1

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de adishorul Vezi post
        dintre fetele pentru apa butterfly roundell sunt usoare dar nu stiu cu cat mai usoare, roaga pe dl. Rasvan Crisan sa cantareasca un roundell si un tenergy ca sa vezi diferenta..... apoi spune-ne si noua
        sunt prea lente , nu cred ca poti dezvolta un atac de la 2-3 m...il poti dezvolta dar depinde de rezultate

        Comentariu


        • #5
          pei in primul rand spune'ne tu cam ce stil de joc ai, daca e cazul sa iti recomandam o iarba sau nu!
          blade: xiom strato
          fh: omega IV asia
          bh: vega asia

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de Neacsu Bogdan Vezi post
            pei in primul rand spune'ne tu cam ce stil de joc ai, daca e cazul sa iti recomandam o iarba sau nu!
            nu am jucat cu iarba niciodata si nu cred ca ma reprezinta , joc de la distanta, un joc mai defensiv dar atac destul de des cand am ocazia ,lemnul nu mai are dimensiunile din fabrica ,lama este adusa la dimensiunile normale

            Comentariu


            • #7
              atunci daca nu joci cu iarba/antipower dc joci cu un lemn def? te joci la o distanta mai mare de 2-3m de masa?
              blade: xiom strato
              fh: omega IV asia
              bh: vega asia

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de Neacsu Bogdan Vezi post
                atunci daca nu joci cu iarba/antipower dc joci cu un lemn def? te joci la o distanta mai mare de 2-3m de masa?
                nu stiu daca ai jucat cu lemnul asta , nu este deloc defensiv ,mai ales la dimensiunile care le are acum , este un lemn destul de rapid cu foarte mult control , nu joc la o distanta mai mare de 2-3m

                Comentariu


                • #9
                  eu zic sa te apropii la 1 m de masa si sa pui ceva gen nimbus soft care si alea sunt usurele si sa ataci cu toata convingerea
                  dar am uitat sa te intreb cate grame are lemnul tau caci spre exemplu eu am pus rakza7 si BFM2 pe un TBS doua fete tensor grele si avea 179 grame cu totul adica tzutz.... intrebarea textuala ar fi urmatoarea paleta ta este grea la modul real adica trece de 180 grame sau ti se pare tie grea ca sunt 2 situatii diferite cu solutii diferite...
                  Nittaku Violin​Fastarc G-1 / Fastarc S-1

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de adishorul Vezi post
                    eu zic sa te apropii la 1 m de masa si sa pui ceva gen nimbus soft care si alea sunt usurele si sa ataci cu toata convingerea
                    dar am uitat sa te intreb cate grame are lemnul tau caci spre exemplu eu am pus rakza7 si BFM2 pe un TBS doua fete tensor grele si avea 179 grame cu totul adica tzutz.... intrebarea textuala ar fi urmatoarea paleta ta este grea la modul real adica trece de 180 grame sau ti se pare tie grea ca sunt 2 situatii diferite cu solutii diferite...
                    joc si de la un metru de masa dar imi place sa ma apar imi place reactia adversarilor,lemnul are cam 90gr cu tot cu fete e pe la 180gr dar mi se pare grea , nu am mai folosit lemnul de aproape un an , am reusit sa`mi comand un kokutaku din japonia dar imi e dor sa joc si cu celalalt asta in cazul in care gasesc ceva fete mai usoare....

                    Comentariu


                    • #11
                      nu, nu am jucat cu acest lemn, dar am gasit pe net ca este un lemn def(http://tt-shop.ro/def/48-butterfly-joo-se-hyuk.html). eu 1 ma joc cu pryde 30 pe un lemn off+( o fata are 30 de g taiata). mie mi se pare ca sare bine si ca vitez si control etc.
                      deci cu 2 fete de genu ai ajunge la 150 g.
                      blade: xiom strato
                      fh: omega IV asia
                      bh: vega asia

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de Neacsu Bogdan Vezi post
                        nu, nu am jucat cu acest lemn, dar am gasit pe net ca este un lemn def(http://tt-shop.ro/def/48-butterfly-joo-se-hyuk.html). eu 1 ma joc cu pryde 30 pe un lemn off+( o fata are 30 de g taiata). mie mi se pare ca sare bine si ca vitez si control etc.
                        deci cu 2 fete de genu ai ajunge la 150 g.
                        da ,este un lemn defensiv in descrieri dar credema ca nu este chiar asa ,este mult mai rapid ca un lemn defensiv...am sa iau in evidenta si pryde 30, multumesc pt. pareri

                        Comentariu


                        • #13
                          o fața usoare ar fi (care merge f. bine si de la distanta) vega europa...poate muti nu crede dar e incercat... apropo un lemn defensiv bun, chiar trebuie sa mearga si de la distanta, de fapt pt. astfel de joc a fost conceput..
                          un lemn cu cat e mai "hard" cu atat e indicat pt. joc de aproape de masa, deci un lemn cu elasticitate (care va ajuta la joc si la control) este indicat... o parere personala. Stima, Levi!
                          lemn:HML -carbon, hinoki
                          fetze; Victas V>01 Limber
                          si echipament Xiom

                          Comentariu


                          • #14
                            corect. de vega europe uitasem. cred ca si vega elite ar merge, dar nu stiu cat cantaresc.
                            blade: xiom strato
                            fh: omega IV asia
                            bh: vega asia

                            Comentariu


                            • #15
                              eu sunt fan xiom deci cred ca imi va place si vega....

                              Comentariu


                              • #16
                                daca gandim un pic din pct de vedere fizic, cam toate fetele cu burete moale o sa fie usoare(densitate mai mica, masa mai mica), deci cam toate variantele euro si elite de la xiom o sa fie usurele.
                                blade: xiom strato
                                fh: omega IV asia
                                bh: vega asia

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de Neacsu Bogdan Vezi post
                                  nu, nu am jucat cu acest lemn, dar am gasit pe net ca este un lemn def(http://tt-shop.ro/def/48-butterfly-joo-se-hyuk.html). eu 1 ma joc cu pryde 30 pe un lemn off+( o fata are 30 de g taiata). mie mi se pare ca sare bine si ca vitez si control etc.
                                  deci cu 2 fete de genu ai ajunge la 150 g.
                                  am cumparat doua fete pryde 30 ,sunt usoare dar nici chiar 30 gr. paleta completa are cam 170 gr. e bine zic eu , nu am jucat inca cu ele dar pot sa spun ca au un sunet deosebit ,cel mai curios is de viteza lor pe un lemn mediu cu plus,si de controlul lor pe partea defensiva...voi vedea zilele astea....

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    a mea taiata are 30g pe cantar(cantarul are marja de eroare 5 g). intradevar sunetul este deosebit. sa vezi ce bine se aude cand dai tare. si spin si control ai garla!
                                    blade: xiom strato
                                    fh: omega IV asia
                                    bh: vega asia

                                    Comentariu

                                    Procesare...
                                    X