Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

fete sensibile la condens ?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • fete sensibile la condens ?

    fete sensibile la condens ?
    si binenteles care sunt cel mai putin sensibile la condens ?
    multumesc ~!
    Butterfly Viscaria fl
    Butterfly tenergy05

  • #2
    chinezesti-sensibile la condesc, europene insensibile
    blade: xiom strato
    fh: omega IV asia
    bh: vega asia

    Comentariu


    • #3
      mie mi s-au parut ca Rakza-uriel sunt destul de sensibile la condens ... cel putin asta s-a intamplat cu fata mea (Rakza 7 Soft Max)
      altii au fost de alte pareri ...
      Boys, be ambitious !

      Comentariu


      • #4
        mie nu mi s'a parut. si cred ca ne mai si jucam in aceeasi sala
        blade: xiom strato
        fh: omega IV asia
        bh: vega asia

        Comentariu


        • #5
          pai poate iti amintesti ce trante luam in sala din cauza condensului de pe podea ... si nu eram singurul , inclusiv tu ai patit-o de cateva ori .
          a fost si unul dintre motivele pentru care am schimbat fata si am revenit la seria Acuda .
          Boys, be ambitious !

          Comentariu


          • #6
            patinajul face parte din farmecul salii
            blade: xiom strato
            fh: omega IV asia
            bh: vega asia

            Comentariu


            • #7
              Donic Accuda si Bluefire sunt absolut insensibile la condens pe cand Xiom sunt cele mai dispuse la "transpiratie"
              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

              Comentariu


              • #8
                Gama tenergy..... Cele mai insensibile la condens. Cu conditia sa nu le stergi, chiar daca au praf pe ele.

                Comentariu


                • #9
                  Din ce am incercat eu, cele mai sensibile la condens au fost fetele din gama Xiom . Apoi, fetele de la andro , Rasant, Hexer si Hexer HD au fost si ele destul de sensibile la condens. Tibhar Sinus, Nimbus, Evolution FX-P si EL-p sunt si ele destul de sensibile . Cele mai rezistente fete la condens mi s-au parut tenergy 05 si 25, cu conditia, asa cum zice Claudiu mai sus, sa nu le stergi cu mana transpirata sau umeda . O alta surpriza placuta sunt fetele Joola Rhyzm care rezista foarte bine la condens.
                  Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
                  Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
                  Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de laky Vezi post
                    Donic Accuda si Bluefire sunt absolut insensibile la condens pe cand Xiom sunt cele mai dispuse la "transpiratie"
                    nu stiu ce experiente (neplacute) ati avut , insa la una dintre locatiile unde am jucat tenis de masă iarna aceasta , era o problema majora cu condensul . cu un Xiom Sigma Europe nu am avut absolut nici o problema , pe cand un " coleg de breasla " cu un Donic BlueFire M2 , el tot timpul se plangea din cauza condensului sau a prafului ( care era f f f fin ).
                    nu stiu cum era la d-voastra condensul, dar aici era asa de mare , incat se forma o pelicula densa pe suprafata de joc de dupa masa , unde calcai cu adidasii , si pe langa tenis de masă , apucai sa faci si patinaj sau uneori si hockey .
                    cel putin ,asta a fost la mine !
                    Boys, be ambitious !

                    Comentariu


                    • #11
                      eu am avut probleme cu yasaka raska 7 si 7 soft !
                      Butterfly Viscaria fl
                      Butterfly tenergy05

                      Comentariu


                      • #12
                        Xiom Vega Europe.Desi ma intelegam foarte bine cu ea a trebuit sa renunt la XVE din cauza condensului.Si acum ma gandesc cu parere de rau la acesta fata...

                        Comentariu


                        • #13
                          Am jucat si eu cu cateva fete de la Xiom si nu am avut probleme cu condensul , cu toate ca ma temeam de asta la cate discutii am auzit, presupun ca daca le stergi constant nu ai probleme, ca idee gama Acuda de la donic sunt foarte putin sensibile din cele cu care am jucat iar fetele de la Andro sunt destul de sensibile mai tot timpul le gasesti umede
                          Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                          BH : Tenergy 05Fx
                          FH : Tenergy 05Fx

                          Comentariu


                          • #14
                            Condensul pe Xiom este imens...pur si simplu cand dai un topspin se duce sub masa......si pe 18 mai la SK Arena ... Domnul Petrov Dan se plangea de Bluefire m2... care dadea topspinul doar si doar in fileu .... in schimb tenergy-urile mele nu au nici o problema chiar cele mai insensibile fete la condens
                            Blade :Timo Boll Spirit Old AN
                            Fh : Tenergy 05
                            Bh : Tenergy 64

                            Comentariu


                            • #15
                              In general, fetele cu topsheet-ul mai tare sunt mai sensibile la condens. Urmeaza cele cu buretele tare, aproape indiferent de duritatea topsheet-ului si, la sfarsit cele moi topsheet+burete.
                              Dintre fetele euro-japoneze, fetele Xiom sunt foarte sensibile, iar Butterfly mai putin sensibile. Tenergy FX (nu conteaza care) este, probabil, cel mai putin sensibila linie de produse.
                              Fetele chinezesti (lipicioase) sunt foarte sensibile, atat la condens, cat si la praf.
                              P.S. Nu stiu daca cele mentionate sunt neaparat extremele, dar celelalte fete (probate de mine) mi s-au parut undeva intre acestea ca sensibilitate la condens.
                              Blog de tenis de masă

                              Comentariu

                              Procesare...
                              X