Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Echivalent Donic Bluefire M2 mai usor

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Echivalent Donic Bluefire M2 mai usor

    Buna. Am doua fete de la Donic, Bluefire M2 grosime 2 mm, care mi se potrivesc foarte bine. Am insa o problema: sunt foarte grele, au fix 100 grame ambele fete. Cunoasteti alt tip de fete care au aceiasi parametrii, simt si se comporta ca Bluefire M2, insa sa fie mai usoare? Rog sa-mi spuneti si greutatea unei fete, la dimensiunea standard Butterfly, 157/150. Ma intereseaza doar fetele care nu au nevoie de speed glue. Multumesc anticipat de raspunsuri.
    Blade: Mizutani ZLC
    FH Nittaku Fastarc G1
    BH Xiom Sigma II Euro

  • #2
    Incearca Accuda S2.
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

    Comentariu


    • #3
      Fetele de la Tibhar, in speta Tibhar Nimbus Soft, cum sunt comparativ cu Bluefire M2?
      Blade: Mizutani ZLC
      FH Nittaku Fastarc G1
      BH Xiom Sigma II Euro

      Comentariu


      • #4
        Este mai moale, usoara, si se uzeaza relativ repede . Poti incerca Palio Blitz sau Yasaka Rakza 7 ca o alternativa putin mai usoara decat m2 .
        Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
        Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
        Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de Bogdan A Vezi post
          Este mai moale, usoara, si se uzeaza relativ repede . Poti incerca Palio Blitz sau Yasaka Rakza 7 ca o alternativa putin mai usoara decat m2 .
          Palio Blitz de care? 42 sau 47,5 si de cat grosimea? Multumesc.
          Blade: Mizutani ZLC
          FH Nittaku Fastarc G1
          BH Xiom Sigma II Euro

          Comentariu


          • #6
            Pe rever as folosi 42,5 , iar pe forehand 47,5 . Iti recomand de asemenea si grosimea 2.0 la ambele , avand si o greutate mai mica .
            Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
            Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
            Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

            Comentariu


            • #7
              Buna. Cum sunt fetele Joola Rhyzm comparativ cu Bluefire M2, la aceeasi grosime de 2 mm? Sunt la fel de grele? Iar comparativ tot cu Bluefire M2, cum se comporta fetele de la Xiom Vega Europe? Multumesc si Sarbatori fericite!
              Ultima editare de Johnny Erasure; 05.mai.2013, 15:47.
              Blade: Mizutani ZLC
              FH Nittaku Fastarc G1
              BH Xiom Sigma II Euro

              Comentariu


              • #8
                Nici o parere dintre comparatia Bluefire M2 si Joola Rhyzm de 42,5 grade?
                Blade: Mizutani ZLC
                FH Nittaku Fastarc G1
                BH Xiom Sigma II Euro

                Comentariu


                • #9
                  Relativ sunt mai usoare decat seria bluefire , iar eu zic ca Rhyzm normal este echivalentul Bluefire-ului M1, Rhyzm 425 echivalentul M2, iar Rhyzm 375 echivalentul M3 .
                  La spin , seria Rhyzm este mai buna decat bluefire , cele din urma fiind ceva mai rapide . E mai greu de comparat cu vega europe, deoarece difera din mai multe puncte de vedere ( unghiul de aruncare, simt, burete ).
                  Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
                  Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
                  Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

                  Comentariu


                  • #10
                    Multumesc Bogdane. Cred ca o sa merg atunci pe Joola Rhyzm 425 de 2 mm si datorita factorului financiar. Referitor la Xiom cred ca mai buna era comparatia cu Omega IV Europe insa cred ca sunt mai grele decat Rhyzm.
                    Blade: Mizutani ZLC
                    FH Nittaku Fastarc G1
                    BH Xiom Sigma II Euro

                    Comentariu


                    • #11
                      Nu ai pentru ce . Efectul de speedglue e mai pronuntat la Rhyzm decat la fetele Xiom . La viteza, Rhyzm 425 e asemanatoare cu Omega Europe si Vega europe, insa la greutate cred ca Rhyzm 425 e o idee mai usoara decat cele doua
                      Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
                      Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
                      Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

                      Comentariu

                      Procesare...
                      X