Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Fata adecvata pt forehand

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Fata adecvata pt forehand

    Am un lemn joola carbon. As dori sa stiu ce fata sa ii pun pe forehand ( am un stil agresiv....bazat pe topspin). Merge Donic Bluefire? Si daca da...care dintre ele? m1,m2 sau m3? Sau Joola Rhyzm?Si care dintre joola rhyzm? cea cu 48 de grade sau cea cu 37,5?

    Multumesc frumos si va doresc o zi cat mai buna !!!

  • #2
    Depinde ce simt iti place la o fata,simtul dur,ca la Rhyzm,sau M1 sau mai moale ca la M3.
    Ai mai avut fete pe acel lemn?Lemnul fiind rapid,daca alegi o fata tare si rapida vei avea nevoie de o deplasare foarte buna la masa si de lovituri rapide si perfect coordonate,necesitand un nivel ridicat al jocului.O fata moale va domoli paleta,vei avea mai mult control,dar vei pierde din viteza,dar iti vei si imbunatati loviturile si vei putea sa iti formezi mai usor un stil de joc ,iar dupa un timp iti da seama singur daca ai nevoie de un upgrade sau nu.
    Eu personal as pune M2 pe acel lemn,sau acuda S2.
    Cel mai bine totusi e sa gasesti o sala la care sa incerci cateva palete.
    Succes
    Lemn:Butterfly Liu Shiwen
    FH: Tenergy 05
    BH: Dignics 05

    Comentariu


    • #3
      Am deja paleta principala : Lemn Nitacku Septear si fete : forehand : Yasaka rakza 7 si bachkand : yasaka rakza 7 soft....si paleta de mai sus vreau sa o fac rezerva..si vreau sa stiu ce sa pun pe atac pt un stil agresiv ....( am avut brice fx si mi sa parut moale...la fel si cu sriver g3 fx....doresc cv mai rapid si mai spinos ).

      Comentariu


      • #4
        ai incercat vreo varianta de tenergy ?
        Nittaku Violin​Fastarc G-1 / Fastarc S-1

        Comentariu


        • #5
          da....05 si sarea cam tare....

          Comentariu


          • #6
            am dat o data cu joola phenix si mi s-a parut aproape de ceea ce cauti - nici prea tare, nici prea rapida, dar cu mult spin -
            ?nsa nu stiu deloc lemnul pe care vrei sa-l pui... asa ca ar fi bine sa probezi înainte de a cumpara

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de JocDefensiv Vezi post
              da....05 si sarea cam tare....
              incearca si t05fx grosime 1,9 mm e posibil sa ai o surpriza placuta
              Nittaku Violin​Fastarc G-1 / Fastarc S-1

              Comentariu


              • #8
                Din pacate nu am nici 1 prieten ( cunoscut,partener de sala) care sa aiba 05 fx 1,9....doar cu fx am dat 2,1....
                Despre Joola Rhyzm ce parere aveti? Si care se preteaza mai bine stilului meu si pe un lemn de carbon ( cea de 37,5 grade sau cea de 42,5 grade sau cea normala?)?
                Multumesc frumos !!!

                Comentariu

                Procesare...
                X