Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemn Stiga pentru fete Stiga Calibra LT Spin

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Lemn Stiga pentru fete Stiga Calibra LT Spin

    Am in intentie sa-mi achizitionez o noua paleta, context in care am ales deja fetele Calibra LT Spin, insa am o problema in a alege lemnul Stiga cel mai adecvat pentru ele.Am un stil de joc OFF Plus. Drept urmare astept un sfat de la Dvs.Multumesc anticipat!

  • #2
    Buna,
    Aveti aici o mica indrumare: http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...l=1#post161874 ...
    BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

    "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

    Comentariu


    • #3
      Dilemele mele si in care am nevoie de sfaturi, sunt urmatoarele:
      - Stiga Clipper Wood
      - Stiga Clipper WRB
      - Stiga Tube AL
      - Stiga Sense 7.6.
      Acum utilizez un Donic Waldner 1000, cu fete Donic Liga si lemn Donic Wladner Carbon cu ABP. O paleta foarte buna pentru a invata si a simti jocul, insa trebuie sa o inlocuiesc deoarece a devenit prea lenta, cu un retur fara vlaga de la distante de peste 1,5 m, in conditiile in care imi place sa joc ofensiv cu mult topspin.
      Multumesc!

      Comentariu


      • #4
        Lemn Stiga pentru fete Stiga Calibra LT Spin

        O trecere directa de la o paleta ALL la OFF+ o sa fie dezastru. Calibra LT sunt RAPIDE, nu doar rapide. Daca iei un Clipper Wood sau mai rapid o sa vanezi peretii. Eu iti recomand un lemn OFF, nu OFF+.
        Daca preferi un lemn all-wood, poti sa iei Stiga Offensive NCT sau Offensive CR.
        Daca vrei lemne cu carbon sau alte compozite, poate CC5 sau ceva asemanator, dar mai bine cauti un Butterfly.
        Stiga au lemne all-wood superbe, dar Butterfly au lemne compozite mai bune.
        Oricum, un Clipper nu e o alegere chiar rea.
        Blog de tenis de masă

        Comentariu


        • #5
          Azi am jucat cu un Clipper Allwood cu fete Tennergy 64 si 25. Nu "m-a dat pe spate", cred ca am sa ma indrept spre Stiga Sense 7.6. Oricum, mai astept sfaturi de la Dvs. Va multumesc!

          Comentariu


          • #6
            Off nct .
            Xi En Ting-X828
            Pryde 30
            Calibra LT Sound

            Comentariu


            • #7
              Multumesc!

              Comentariu


              • #8
                Pana la urma am ales lemnul potrivit pentru fetele stiga!!! Dupa buget Coane Fanica, am ales un lemn Yasaka Synergy si fete Yasaka Pride 40 max(350 lei de la VivaShop) Asta e !
                Daca puteti sa-mi dati cateva pareri despre aceasta" sinergie" cu fete Pride 40 , v-as ram?ne ?ndatorat! P?na acum, dupa o ora de joc chiar îmi place!
                Cu respect!

                Comentariu


                • #9
                  Ati facut o alegere foarte buna ca nu ati cumparat ce doreati initial, userul grasomega are perfecta dreptate, iar combinatia pe care vroiati sa o alegi era prea rapida, eu toata viata mea am jucat cu fete MAX si lemne off+ si cand am probat o fata Stiga calibra, din 5 tospinuri daca imi intrau 2 pe masa era mult, nu le-am putut controla de nici o culoare, ar fi trebuit un lemn maxim off simplu, iar despre combinatia pe care ati ales`o acum nu as putea sa va spun mare lucru deoarece nu am jucat nici cu acel lemn , nici acele fete
                  Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                  BH : Tenergy 05Fx
                  FH : Tenergy 05Fx

                  Comentariu


                  • #10
                    Multumesc!

                    Comentariu

                    Procesare...
                    X