Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Noile fete Stiga Calibra Tour

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Noile fete Stiga Calibra Tour

    In aceasta luna,se vor lansa noile fete Stiga Calibra Tour.
    Am gasit un review video despre fiecare in parte,pe care il puteti viziona aici:

    Cei de la Viva Sport le vor comercializa,imediat ce va fi posibil

  • #2
    Pai unii au reusit sa si probeze o fata din asta
    Aici.
    Blog de tenis de masă

    Comentariu


    • #3
      Am incercat Calibra Tour in toate cele trei duritati - H, M & S si grosime max. Toate sunt exceptionale din punctul meu de vedere si-si merita cu prisosinta banii, insa varietatea preferata de mine a fost Calibra Tour S, cea cu buretele moale. Mi-a placut mult pentru ca desi buretele e soft, nu pierde aproape deloc din spin si viteza, spre deosebire de exemplu de seria Bluefire de la Donic, unde M3 pierde mult din viteza si spin fata de M1 (cel putin la stilul meu de joc).
      De asemenea, mi-a placut mult sunetul. Eu folosesc in general lemne fara carbon, relativ flexibile gen Ma Lin Extra Offensive, Rosewood XO, Rosewood NCT V & Ovtcharov Senso V1, iar fetele astea scot cel mai puternic cracking sound care ofera o satisfactie aparte pentru cei ca mine care apreciaza chestia asta.
      Si, last, but not least, fetele din aceasta serie, utilizeaza un top sheet din cauciuc cu nanotehnologie sau ceva similar, suprafata fiind mata si nu lucioasa. Efectul direct al acestei chestiuni este acela ca fetele au acelasi spin ca fetele lucioase, insa nu se murdaresc, sau ma rog se murdaresc dar mult mai greu, iar cand se murdaresc, sunt foarte usor de sters - de exemplu pot fi sterse perfect cu un burete uscat, faza care nu ar tine niciodata la un Bluefire M1 de exemplu
      Cam asta e ce am observat eu in scurtul timp in care am utilizat aceste fete (2-3 saptamani de joc zilnic).
      In concluzie, le recomand.
      Cheers,
      Sam
      Bluefire M1 | Rosewood NCT V | Bluefire JP01

      Comentariu

      Procesare...
      X