Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Despre uzura fetelor la vanzare....

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Despre uzura fetelor la vanzare....

    Nu stiu poate sunt eu tamplit sau chiar nu am vazut sau jucat sau lipit fete pana acum dar ma mira faptul cand citesc anunturile de vanzare a fetelor la foarte multi useri , la multi fetele sunt jucate aproximativ 2,4,6 ore sau o saptamana pana la 4 saptamani , ce nu inteleg eu cum o fata jucata 4 ore spre exemplu spui ca are ciupituri ...la foarte multi am vazut acest lucru , eu de obicei imi cumpar fete noi dar o fata dupa 4 ore de joc este tot noua si dupa 10 ore tot noua este daca o cureti ,nu inteleg cum la altii dupa 4 ore sunt praf....

  • #2
    Eu cand pun o fata noua primul lucru pe cate l fac e sa dau cu ea in coltul mesei....pentru noroc

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de sevraj Vezi post
      Eu cand pun o fata noua primul lucru pe cate l fac e sa dau cu ea in coltul mesei....pentru noroc
      bun , asta este o superstitie de a ta ....dar nu cred ca faci chestia asta sa ciupesti fata roata....

      Comentariu


      • #4
        Unii mint, dar sunt putini. Majoritatea spun "aproape" adevarul. Ciupiturile dupa parerea mea nu sunt sugestive, un aparator foarte bun de la mine in oras si-a ciobit lemnul (nou, proaspat lipit in ziua aceea) in 4 locuri dupa un singur antrenament.
        Eu cand cumpar ma uit la urmele de uzura de pe mijlocul fetei. Ultima fata care am cumparat-o a fost plina de ciupituri pe una din margini, dar era impecabila pe centru (domnul respectiv ori nu loveste deloc cu reverul ori a ciupit-o cu fermoarul de la husa).
        => Ne uitam atent la poze si incercam sa ne dam seama cat e jucata Multa bafta
        We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
        Aristotle



        Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

        Comentariu


        • #5
          unii jucatori sunt mai agresivi sau competitivi si lovesc lemnele si respctiv fetele din dorinta de a juca o anumita mingie in urma careia exista riscul sa isi loveasca paleta... si o si fac, iar altii nu au o pozitionare adecvata in spatiu si nu pot sa aprecieze distanta pana la masa
          blade: xiom strato
          fh: omega IV asia
          bh: vega asia

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de Cosnic Vezi post
            Unii mint, dar sunt putini. Majoritatea spun "aproape" adevarul. Ciupiturile dupa parerea mea nu sunt sugestive, un aparator foarte bun de la mine in oras si-a ciobit lemnul (nou, proaspat lipit in ziua aceea) in 4 locuri dupa un singur antrenament.
            Eu cand cumpar ma uit la urmele de uzura de pe mijlocul fetei. Ultima fata care am cumparat-o a fost plina de ciupituri pe una din margini, dar era impecabila pe centru (domnul respectiv ori nu loveste deloc cu reverul ori a ciupit-o cu fermoarul de la husa).
            => Ne uitam atent la poze si incercam sa ne dam seama cat e jucata Multa bafta
            ai dreptate , o parte mint si o parte spun "aproape" adevarul , putini sunt cei cu adevarat sinceri , normal ca ne uitam la uzura fetelor dar eu ziceam aceste lucruri care tin doar de bun simt , daca te uiti la o fata iti dai seama daca e jucata 4 ore sau jumate de an....

            Comentariu


            • #7
              Eu niciodata nu am incercat sa fac o afacere din asta , de fiecare data am spus adevarul si oricum am vandut fetele jucate la un pret mai mic de jumatate , am dat un donic bluefire M3 in conditii foarte bune cu 55 ron, prefer sa las 10 sau 20 de lei decat cineva sa`mi reproseze apoi ca l-am pacalit
              Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
              BH : Tenergy 05Fx
              FH : Tenergy 05Fx

              Comentariu


              • #8
                Altii iti spun ca fata e taiata mare si te trezesti cu un chishtoc ce nu acopera complet nici macar un lemn de copil. Ce sa mai zic despre cele date cu ulei de parafina pentru revitalizare, la care ti se desprinde cauciucul de burete din cauza "tratamentului" si-ti aluneca mana pe ele ca pe o oglinda dupa 2-3 dupa ore pe joc... Nici ierburile interzise nu-s mai lucioase.
                Gaurile-n burete sunt si ele mult prea comune la fetele folosite, desi se pot evita folosind lipici pe baza de apa LKT (http://ttnpp.com/shop/lkt-water-base...0ml-p-324.html), care-si pastreaza proprietatile si dupa desprinderea fetei de pe lemn. Cred ca am mutat Baracuda mea de cel putin 10 ori de pe-un lemn pe altul fara a fi necesara reaplicarea lipiciului. Pur si simplu prinde perfect, fara a fi influentate negativ proprietatile fetei.
                Eu pur si simplu prefer sa dau 10 USD/EUR in plus decat sa-mi mai asum riscul unei tepe. Am avut doar 2 tentative de-a cumpara fete uzate, ambele nefericite.
                Ultima editare de tudorprecup; 09.mai.2013, 07:01.
                DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                Comentariu


                • #9
                  Buna,
                  Aveti dreptate majoritatea...dar eu cred ca acele ciupituri se pot face foarte usor in 3-5 antrenamente in felul urmator...totul pleaca prima oara de la taierea fetelor( in special cu o foarfeca)...fata iasa denivelata la taietura, mai ales la o fata soft...apoi dupa antrenament spalati dv-stra fata cu apa sau curatati cu solutie si vedeti ce se intampla cu marginile dupa 3-5 antrenamente...in schimb taiate cu bisturiul nu se v-a intampla asta din cauza ca taietura este continua fara mici ciupituri lasate in urma taierii...vorbesc in cunostiinta de cauza...
                  BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                  "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                  Comentariu


                  • #10
                    Daca tot povestim despre ciupituri, eu am "reusit" performanta de a ciupi fata de BH inainte de a ajunge la masa . Am primit paleta prin posta si am dat cateva mingi la perete. Am lovit paleta de parchet si asta a fost. Dar eu sunt incepator in ale paletelor profi. Asa ceva nu mi s-a intamplat cu paletele hobby. Bine ca fata este un LKT de 45 RON. Nici nu mai are rost sa incerc sa o vand.
                    Blade - Timo Boll Spirit
                    FH/BH - Tenergy 05/Tenergy 64

                    Comentariu


                    • #11
                      Sunt jucatori buni, care lovesc puternic, fac antrenamente dese, care tocesc fetele într-un ritm accelerat (cat joaca ei in 2 zile eu joc in 2 saptam?ni). De aici rezulta o uzura accentuata a fetelor. Sunt si "jucatori" care cumpara fete la mana a 2, 3, 4 evalueaza vizual starea fetei, stabilind un numar aproximativ de ore jucate cu ea. ?nsa, in cazul materialelor vandute SH, o fotografie valoreaza cât o mie de cuvinte.
                      Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de Claudiu84 Vezi post
                        Sunt jucatori buni, care lovesc puternic, fac antrenamente dese, care tocesc fetele într-un ritm accelerat (cat joaca ei in 2 zile eu joc in 2 saptam?ni). De aici rezulta o uzura accentuata a fetelor. Sunt si "jucatori" care cumpara fete la mana a 2, 3, 4 evalueaza vizual starea fetei, stabilind un numar aproximativ de ore jucate cu ea. ?nsa, in cazul materialelor vandute SH, o fotografie valoreaza cât o mie de cuvinte.

                        Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
                        da claudiu perfect de acord , altii joaca mult mai intens , dar 4 ore sunt doua antrenamente ,nu ai cum sa le faci varza si daca joci cu pietre...am vazut fete care ziceau ca sunt jucate 2-4 ore si real pot sa bag mana in foc ca aveau cateva luni fara sa mai calculam in ore ....

                        Comentariu


                        • #13
                          Cunosc si eu un caz concret de fețe jucate intens vreo 6-7 luni si vandute la un pret destul de bun ca fiind jucate cam "10 ore" ... Poate ca nu s-a exprimat corect vanzatorul ... Poate a vrut sa zica: jucate cam 10 ore pe saptamana timp de vreo 7 luni. Ce sa-i faci, o "mica" greseala de exprimare probabil ...
                          Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                          Comentariu


                          • #14
                            Da, sunt unele persoane care "omit" unele chestii. Dar, cu riscul de a ma repeta, proverbul "o fotografie face cât o mie de cuvinte", de unde poti stabili cu exactitate cata uzura au fetele respective, se potrivește ca o manușa in cazul de fața. Cuvintele sunt de prisos. Fotografiile vorbesc.
                            Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de Claudiu84 Vezi post
                              Da, sunt unele persoane care "omit" unele chestii. Dar, cu riscul de a ma repeta, proverbul "o fotografie face cât o mie de cuvinte", de unde poti stabili cu exactitate cata uzura au fetele respective, se potrivește ca o manușa in cazul de fața. Cuvintele sunt de prisos. Fotografiile vorbesc.
                              Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
                              da Claudiu,dar o fotagrafie cat mai clara fata verso!astfel stii ce cumperi si nu apar discutii!
                              tb alc t05/t05 fx

                              Comentariu


                              • #16
                                fratilor ,e vorba de bun simt ! cum se spune, suntem o comunitate aici , e vorba de respect fata de ceilalti , nu cred ca ar cumpara nimeni fete fara poze , dar astea te fac prost pe fata, tu vezi ca fata respectiva e praf si "muncita" la maxim si ala zice ca e jucata 4 ore...
                                oricum parerile sunt si vor fi impartite ,eu mi`am spus punctul de vedere

                                Comentariu


                                • #17
                                  Stimati colegi!
                                  Constat (fara nici o surprindere) ca Internetul avantajeaza pe cei 'care vand pielea ursului din padure', fiindca online se gasesc mai multi potentiali clienti de buna credinta, ce sfarsesc prin a fi pacaliti (inselati sau fraieriti). Personal, doresc sa le dau un sfat celor ce vor sa cumpere: Folositi Internetul pt a va informa asupra materialelor dorite, a calitatii si preturilor acestora, insa (daca nu-i urgent) cumparati SH-uri pe vazute si incercate, cu ocazia unor turnee sau la sala de antrenament. Veti fi mult mai greu de inselat, iar numarul pacalicilor care dau 'lectii' pe Net va scadea vertiginos. Aveti grija! Succes! SR

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    sal...exista fete care se oxideaza de la mana,de transpiratie grasime,praf etc......dar care au spin ff bun,vb in special de fetele xiom,eu am cumparat 2 fete un omega asia,si un sigma pro,ff oxidate.....si merg de rup locu........si asta comparandu-le cu alte fete cumparate noi noute de mine dar mult mai scumpe......deci daca cunosti marca care te satisface....stii ce poate sa scoata acele fete....merita sa iei sh fara discutie....chiar daca au cateva ciupituri pe margine...buretele sa fie bun....si centrul topshetului
                                    fh-xiom vega-pro 2mm
                                    blade--galaxy-v16
                                    bh-xiom omega tour--max

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Eu am pus o gramada de fete fara poze... daca vreti sa va insel, acu e momentul, luni s-a dus distractia
                                      Lemn: Butterfly Petr Korbel
                                      BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de Radu668 Vezi post
                                        Eu am pus o gramada de fete fara poze... daca vreti sa va insel, acu e momentul, luni s-a dus distractia
                                        Tu esti copil cuminte , nu inseli
                                        Blade DHS PG 2
                                        FH: DHS Hurricane 3
                                        BH: Stiga Airoc Astro M

                                        Comentariu

                                        Procesare...
                                        X