Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ramasite de fate

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ramasite de fate

    Salutare la toata lumea.
    Citesc de o vreme pe forum dar asta e primul post.
    M-am re-apucat de tenis dupa o "pauza" de vreo 40 de ani ca mijloc de a face miscare. Nu sint suficient de inteligent sa alerg pe stadion. Gratis.
    Asa ca am "muscat" din palete, fete, etc ca sa ma stmuleze sa ma misc. Jocul e mai "fun" si mai fain decit alergare.....
    Acum mai bine de un an am avut niste dureri de umar, cot si incheietura de nu puteam sa ridic o cana de apa, asa ca am cautat in disperare un mod de a mai usura paleta, si l-am gasit. Am taiat lemnele (si cauciucili corespunzatoare) pina cind am putut sa continui sa "ma joc" (in halul in care ma durea mina..) Dar in proces, am descoperit ca nu-mi trebuie o fata intreaga si ca..... (la ce-mi trbuie mie) e foarte bune si din bucatele, asa ca m-am distrat si continui sa ma distrez de minune cu ce "pica de la masa bogatilor" .

    Si acum sa trecem la subiect.

    Care aveti mai multa expunere la materiale noi (ce ramine din fete de la facutul paletelor) nu le mai aruncati.
    Colectati-le undeva (la vreun club) sau vinzatorii care asambleaza palete, (scris pe spate cu pixul marca) si s-ar putea (daca operatiunea e resusita) sa aveti acces intr-o zi la toate (sub acelasi acoperis) pentru a fi testate INAINTE de a cumpara o anume fata sau alta si de a putea compara pe viu (nu din memorie) cum sare din "nu-stiu-ce" pe FH cu "nu-stiu-ce" pe BH si daca o anume fata sau combinatie va place.
    Un fel de ...."de la lume adunate si-n-napoi la lume date".

    Lemnul o sa ramina "de incercat si cumparat separat".

    Am testat in felul asta mult mai mult decit imi permitea punga sa cumpar si m-am si distrat de minune.
    Cu ajutorul vostru am putea implementa acelasi lucru pentru toti care vor sa invete, testeze si compare inainte de a cumpara.
    E doar o idee. Daca va suride, colectati "gunoiul" undeva si sa ne vedem in curind la o "tacaneala" de zile mari....

    O sa atasez si o poza ca sa ma fac inteles mai bine.
    S-auzim nimai de bine,
    Dan.

  • #2
    sincer eu nu vad utilitatea unei astfel de palete... sigur nu o sa sara la fel din 2 bucatele de fata lipite una langa alta la fel cum sare din o singura bucata... nu vreau sa fiu rautacios sau ceva de genul, dar asta este parerea mea
    blade: xiom strato
    fh: omega IV asia
    bh: vega asia

    Comentariu


    • #3
      Nu sare la fel nici daca reduci suprafata lemnului si pui pe el aceeasi fata ca inainte. Ce sa mai zici de ramasite de fete?
      Sunt totalmente needificatoare astfel de experimente, intrucat orice modificare, cat de mica ar fi ea, afecteaza comportamentul paletei, deplasandu-i centrul de greutate.
      Propunerea mi-a smuls un zambet, deci a avut si efecte pozitive
      DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
      Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

      Comentariu


      • #4
        Si eu am zinbit dar in acelasi timp il admir pentru ce a facut. Alegerea de a juca mai de departe chiar cu pretul de a taia lemnul facandul mai mic si in acelasi timp nefolositor pentru altii. Despre bucatile de fețe puse impreuna daca dumnevostra va place ,de ce nu ?)
        Fh Tenergy 05
        VISCARIA
        Bh Vega Europa

        Comentariu

        Procesare...
        X