Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

întrebare - sfat paleta cu zimti

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • întrebare - sfat paleta cu zimti

    Salut, mult timp am jucat numai cu o paleta cu fata zimtata si dupa mai mult timp cand am pus mana pe o paleta linsa si observ ca-mi este greu sa mai trag cu ea.
    Vreau sa-mi cumpar o paleta care are si o fața zimțata, si nu sti u ce sa fac, pe sub iarba sa-mi pun si burete sau nu, am jucat cu o paleta fara burete si nu prea imi placea, sarea prea tare, iar cu una cu burete totul a fost ok.
    Si ma gandeam sa-ti spuneti pe sub fete, una iarba si una linsa ce sa fac, sa bun burete sau nu. pe sub fața linsa o sa pun, dar peste cea zimțata? astept pareri.
    Si ma gandeam daca aveti careva de vanzare, o paleta cu ambele fețe zimțate, zimții sa fie scuri si tari pe o parte, si mari pe celalta parte.

  • #2
    Postat în original de costixd Vezi post
    Salut, mult timp am jucat numai cu o paleta cu fata zimtata si dupa mai mult timp cand am pus mana pe o paleta linsa si observ ca-mi este greu sa mai trag cu ea.
    Vreau sa-mi cumpar o paleta care are si o fața zimțata, si nu sti u ce sa fac, pe sub iarba sa-mi pun si burete sau nu, am jucat cu o paleta fara burete si nu prea imi placea, sarea prea tare, iar cu una cu burete totul a fost ok.
    Si ma gandeam sa-ti spuneti pe sub fete, una iarba si una linsa ce sa fac, sa bun burete sau nu. pe sub fața linsa o sa pun, dar peste cea zimțata? astept pareri.
    Si ma gandeam daca aveti careva de vanzare, o paleta cu ambele fețe zimțate, zimții sa fie scuri si tari pe o parte, si mari pe celalta parte.
    Stii ce...,ai aici pe acest site atatea date despre tenisul de masa,despre lemne, despre fete,despre stiluri de joc...
    In postarea ta sunt atatea ..."nebuloase"...,incat nimeni cred eu ca nu-ti poate da un raspuns la ceea ce vrei tu pentru ca intrebarile sunt atat de...naive...,incat nu pot primi raspunsuri decente.
    Apuca-te si studiaza de la...litera "A" si dupa ce vei descoperi cateva ''cuvinte"...iti vei da seama cam ce ai dori si cu siguranta ca vei primi dupa aceea raspunsuri la intrebarile tale care vor deveni mai ...intelepte...
    FH:Hurricane lll National Butterfly VISCARIA FL BH:Tenergy 64

    Comentariu


    • #3
      Pe înțelesul dumneavoastra,
      Vreau sa-mi cumpar o paleta care are o fața zimțata și una linsa, ce imi recomandati, pe sub fața zimțata sa pun burete sau nu? Mentionez ca stilul meu de joc este unul mai agresiv, eu atac mereu.

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de costixd Vezi post
        Pe înțelesul dumneavoastra,
        Vreau sa-mi cumpar o paleta care are o fața zimțata și una linsa, ce imi recomandati, pe sub fața zimțata sa pun burete sau nu? Mentionez ca stilul meu de joc este unul mai agresiv, eu atac mereu.
        Ce spuneti dumneavoastra e pe intelesul dumneavoastra, nu pe intelesul domnului nelu mutiu

        Comentariu


        • #5
          Nu te ințeleg de ce te bagi daca nu lași nicio parere.

          Comentariu


          • #6
            Domnul Nelu Mutiu a spus tot. Restul... poate suntem mai grei de cap. "Succesuri"!
            - - - Actualizat - - -
            Ataca tata, ataca! Cam de cand ataci si nu-ti iese?!

            Comentariu


            • #7
              Poti sa-mi dai mie un telefon maine ( 0726 687 428 ) si te ajut.
              www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
              http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

              Comentariu


              • #8
                Vlad, mereu impaciuitor. Felicitari!

                Comentariu


                • #9
                  In meseria lui trebuie sa fii impaciuitor... si rabdator... oamenii habar nu ce fac fetele si spun ca vor sa atace cu iarba sa dea si topspin, din moment ce nu stii ce face fata si cum se comporta ea sau nu ai cunostinte de fizica si legile frecarii ce sa faci... incerci pana iti iese
                  Lemn: Butterfly Petr Korbel
                  BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

                  Comentariu


                  • #10
                    Daca tot iti doresti o fata cu zimti sa poti ataca , eu iti recomand sa incerci o fata cu zimti scruti (sandwish) , eu unul nu prea am incercat foarte multe dar Dr. Neubauer Leopard , si Xiom zava sunt 2 fete cu care poti sa ataci foarte bine, iar la fetele lise sunt N variante, te sfatuiesc sa citesti mai multe posturi din sectiunea Echipament , unde jucatori cu experienta si-au dat cu parerea despre mai multe materiale sau au incercat sa ajute useri mai noi in acest sport cu sfaturi cat mai bune posibil.
                    Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                    BH : Tenergy 05Fx
                    FH : Tenergy 05Fx

                    Comentariu


                    • #11
                      eu zic sa-ti iei odata o paleta ieftina cu zimtii pe care ii vrei tu...cu burete sau fara burete, cum gasesti...dai cu ea cateva luni si apoi iti vei da seama singur ce ti se potriveste...cu siguranta toti dintre noi au schimbat prima paleta profesionala! eu de ex am schimbat vreo 20 de lemne si vreo 40 de fete pana sa ajung la ceva care ma caracterizeaza...
                      tibhar def plus jumulita
                      gambler reflectoid 1,0
                      dawei 388 D-1 ox

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de costixd Vezi post
                        Pe înțelesul dumneavoastra,
                        Vreau sa-mi cumpar o paleta care are o fața zimțata și una linsa, ce imi recomandati, pe sub fața zimțata sa pun burete sau nu? Mentionez ca stilul meu de joc este unul mai agresiv, eu atac mereu.
                        mai intai trebuie sa cunosti cateva elemente de baza, si anume:
                        1. fetele fara zimti sunt fete "lise", nu "linse", si sunt de doua feluri: fetele care "agata" - care se numesc fete "soft" si fete care nu "agata" - si care se numesc fete "anti".
                        .....cele "soft" sunt, in principiu, de doua feluri: de atac si au burete mai gros si arunca mai tare, sau de aparare, cu un burete mai subtire si care arunca mai incet.
                        2. fetele cu zimti sunt, la randul lor, de doua feluri: fetele cu zimti scurti, care au toate burete, numite "sandwish"-uri, ce sunt fete de atac, ...si fete cu zimti lungi, sau "iarba", care sunt fete de aparare...acestea, la randul lor, sunt cu burete sau fara burete ( asa numitele "ierburi" OX ).
                        Iarasi, ca principiu, nu tu vei fi acela care pune burete sub cauciuc, decat in cazuri exceptionale, si doar sub "ierburile" OX, dar asta doar dupa joc indelungat si experienta in "lipit", daca esti foarte pretentios si nu gasesti pe piata ce ti-ai dori...
                        ...intre cele doua tipuri mari de fete cu zimti mai sunt si fetele cu zimti medii, ce au caracteristici oarecum intre cele doua tipuri amintite mai sus...
                        Cu aceste cunostinte de baza si cu experienta mai mare in joc vei sti atunci ceea ce vrei si ti se potriveste ca stil.

                        Pt. admin Clau: - te rog, daca se poate, ca la infiintarea unui cont de utilizator, campul privind varsta sa fie obligatoriu, nu de alta, dar sa nu ne racim gura de pomana explicand unora care oricum nu inteleg.

                        Raspuns Clau:
                        Campul privind varsta e obligatoriu, dar nu am cum sa oblig oamenii sa dea varsta reala. De asemenea exista posibilitatea de a ascunde pentru vizitatori data nasterii, sau aniversarea, sau combinatii de genul.
                        PS: am "dezvaluit" cei 13 ani ai lui Costixd
                        Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                        Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                        Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                        Comentariu


                        • #13
                          Nu cred ca putea sa o spuna cineva mai bine decat tine.... o catalogare excelenta! Bravo!
                          - - - Actualizat - - -
                          Postat în original de costixd Vezi post
                          Nu te ințeleg de ce te bagi daca nu lași nicio parere.
                          Amice, nu inteleg de unde pana unde te tutuiesti si vorbesti la persoana a 2 cu o persoana care are de doua ori varsta ta. La cei 13 ani ai tai, ar trebui sa vorbesti politicos, chiar si cu persoanele de aceasi varsta cu tine (daca ai mai multi de 13, si mai grav). Unde este educatia? Te cunosti cumva cu userul Sevraj? Ti-a permis el sa il iei la pertu? Dupa cum vezi, el el ti-a raspuns cu dumneavoastra... Cat tupeu pe capul tau... Dupa ce ca nu sti ceea ce vrei, vorbesti o pasareasca din care abia se intelege ceea ce doresti sa afli, mai esti si impertinent cu persoanele care de bine de rau iti raspund in topic!
                          Scuze de off-topic, insa m-am saturat de ...... persoane care uita mereu ce inseamna respectul, buna cuviinta, bunele maniere, si mai tot ce tine de cei 7 ani de acasa...

                          Comentariu


                          • #14
                            La 13 ani multi pusti se cred niste mici "Rahani" mai ales pe forum , revenind on-toipc....paleta care o vrei tu este o struto-camila , nu vei putea sa iti dezvolti un joc bazat pe aparare sau atac ,parerea mea este sa incerci sa iti construiesti o paleta la care una din fete sa fie "linsa"(imi place mult termenul) si cealalta poate fi iarba ori sandwish
                            BLADE :VISCARIA(FL) fluture negru , FH : Victas v 01 Limber , BH : Tibhar Evolution FX-P
                            "Atentie : Dacă aprinzi proiectoarele de ceață noaptea (afară nefiind ceață) mașina ta primește automat 25 CP in plus !"

                            Comentariu


                            • #15
                              Daca baiatul a cerut un sfat pe acest forum eu cred ca este bine intentionat si nu cred ca daca sarim pe el o sa-l educam .Cu putina rabdare cred ca-l putem face un amaturist pe viitor....
                              ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                              Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                              Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                              Comentariu


                              • #16
                                Lasați, vad ca au lasat acum reply toți ,,pricepuții,,
                                Asta e, nu toți se nasc invațați

                                Comentariu

                                Procesare...
                                X