Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemn Donic Dima SawTec AR

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Lemn Donic Dima SawTec AR

    Ma intereseaza sa aflu parerea unui user care a jucat cu acest lemn (feelingul, viteza, controlul, spinul pe care il genereaza in combinatie cu fete tensor). Mentionez ca vreau sa pun o pereche de acuda S1 pe acesta.
    LEMN TIMO BOLL ALC, FH TENERGY 64 FX, BH TENERGY 64

  • #2
    sfat personal, poate nu trebuie sa ma iei in seama... mie personal nu-mi place nici un lemn donic pt ca am incercat in jur de 10 modele si toate imi par a fi scanduri fara nici o chestie speciala, pot sa ma insel in legatura cu dima sawtech dar nu prea cred din moment ce am incercat si donic legend care ar fi topul lemnelor de la donic, in plus am un prieten ce e sponsorizat de donic si le-a incercat cam pe toate si a ramas tot la un butterfly... renunta la donic si mergi pe alt tip de lemn, in schimb fetele donic sunt ft bune... acuda s1 sunt genul de fete care sunt bune pt orice lemn si merg bine si pe o matura daca le lipesti )
    Lemn: Butterfly Petr Korbel
    BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de alx_vass Vezi post
      Ma intereseaza sa aflu parerea unui user care a jucat cu acest lemn (feelingul, viteza, controlul, spinul pe care il genereaza in combinatie cu fete tensor). Mentionez ca vreau sa pun o pereche de acuda S1 pe acesta.
      Incearca cu incredere Donic Baum Sawtec, un lemn compus doar din ayous, un simt foarte placut, atat la topspin cat si la contre sau capace. Cauta sa pui Donic Acuda S2 pe FH si Acuda S3 pe BH, obligatoriu de 2.0mm; sau daca iti place sa ai paleta mai grea un pic poti incerca tot de la Donic gama Bluefire, sun printre primele fete care au incercat sa copieze structura buretelui de la Tenergy si poti pune Bluefire M2 pe FH si Bluefire M3 pe BH.
      Donic Acuda S1 este o fata destul de tare, rigida si nu vei avea un simt asa placut ca si cu Acuda S2.
      Postat în original de Radu668 Vezi post
      sfat personal, poate nu trebuie sa ma iei in seama... mie personal nu-mi place nici un lemn donic pt ca am incercat in jur de 10 modele si toate imi par a fi scanduri fara nici o chestie speciala, pot sa ma insel in legatura cu dima sawtech dar nu prea cred din moment ce am incercat si donic legend care ar fi topul lemnelor de la donic, in plus am un prieten ce e sponsorizat de donic si le-a incercat cam pe toate si a ramas tot la un butterfly... renunta la donic si mergi pe alt tip de lemn, in schimb fetele donic sunt ft bune... acuda s1 sunt genul de fete care sunt bune pt orice lemn si merg bine si pe o matura daca le lipesti )
      Te contrazic un pic, lemnele de la Donic intradevar nu le poti cumpara cu lemnele de la Butterfly, dar pentru incepatori, amatori (cum cred ca este si acest caz) au lemne foarte bune cum ar fi Donic Li Ping Kitex, Donic Persson Carbotec, iar mai de viteza Ovtcharov Carbonspeed si cel mentionat de tine acel Persson Legend dar si aceste lemne Sawtec atat Baum cat si Dima sunt niste lemne foarte, foarte bune.
      Am recomandat chiar si fostului meu coleg, Cazacu Alexandru, care joaca la un nivel destul de sus, Donic Baum Sawtec si a dat cu paleta unui elev, cu fete Yasaka Rakza 9 2.2mm si a ramas foarte placut impresionat. Dealtfel el are contract cu Donic si acum joaca cu Donic Li Ping Kitex !
      Ultima editare de Durdun Gheorghe; 29.mai.2013, 22:37.

      www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
      www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
      Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

      Comentariu


      • #4
        Dupa cum spuneam, fiecare e cu gustul lui... eu spun din ce simt eu personal, am jucat cu donicuri destula vreme si cand am trecut pe butterfly/stiga era cu totul alt ceva si Alex s-a chinuit vreo luna pana a schimbat lemnul si nici acum nu prea cred ca e la fel de multumit ca de primo powerfeeling, dar el are genul de mana care si daca ii dai o lopata joaca excelent
        Lemn: Butterfly Petr Korbel
        BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

        Comentariu


        • #5
          Tin sa precizez ca am nevoie de un lemn All; All+. Din cate am observat Baum e off- , off. Alte sfaturi?
          LEMN TIMO BOLL ALC, FH TENERGY 64 FX, BH TENERGY 64

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de alx_vass Vezi post
            Tin sa precizez ca am nevoie de un lemn All; All+. Din cate am observat Baum e off- , off. Alte sfaturi?
            Poti merge cu incredere pe Donic Burn ALL+, daca vrei neeaparat Donic, variante mai sunt, de la mai toti producatorii, fie Yasaka Sweden Classic, Butterfly Grubba ALL+ si multe altele din gama allround !

            www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
            www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
            Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

            Comentariu


            • #7
              Am jucat acum cativa ani cu acest lemn si pot sa-ti spun ca este un lemn pur All+. Este potrivit pentru un jucator nu foarte experimentat, pentru ca are un control bun si o viteza destul de scazuta. Problema este ca in momentul in care vei progresa in jocul de tenis, acest lemn nu-ti va oferi suficienta putere pentru lovituri. In plus are rigiditatea egala cu 90, ceea ce inseamna ca vibreaza puternic. Mie mi s-a parut ca fetele JOOLA Express X-Soft si GEWO Proton XP 325 soft s-au potrivit destul de bine cu Donic Dima SawTec AR.
              In alta ordine de idei , sunt de acord in general cu cele afirmate de user-ul Radu668, pentru ca si eu am incercat cateva lemne de la Donic si nu mi-au placut prea mult. In locul tau m-as orienta catre produsele Butterfly, Nittaku sau Andro.
              Nittaku Redshank

              Comentariu


              • #8
                Sau de ce nu lemnele home made by dan universal sau dr levy!! La comanda si pe incercate ! Fara sa platesti inainte !! Doar dupa probe !!TEL DR LEVI ..............0747473108...........TEL DAN UNIVERSAL....0748352369!
                DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                Comentariu


                • #9
                  Buna ziua.Cum spunea dl. Durdun Gheorghe pe care il salut cu respect,acel lemn ''DONiC BAUM SAWTEC'': 7mm ayous-ayous-ayous-ayous-ayous este o splendoare de lemn foarte confortabil si cu un simt foarte fin.Am intervenit in aceasta discutie deoarece la recomandarea dumnealui am umatorul setup;lemn-DONiC BAUM SAWTEC.fete DONiC BLUEFIRE M2-FH. si DONiC BLUEFiRE M3 BH. SI SUNT FOARTE MULTUMIT DE ACEST SETUP.Mai vreau sa precizez ca nu sunt chiar incepator si binenteles nici profesionist.Referitor la lemnul Donic Dima SawTec AR are umatoarea compozitie Donic Dima SAWTEC: Koto-Kiri -Kiri-Kiri-Koto 6.3mm si este mai lent decit 'DONiC BAUM SAWTEC.Va salut cu respec si bafta la o alegere cit mai buna al lemnului si fetelor .Remy.

                  Comentariu

                  Procesare...
                  X