Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Preturi excelente pentru fete japoneze

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 5 (0 members and 5 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Preturi excelente pentru fete japoneze

    Le gasiti aici:
    http://tt-japan.net/index.php?curren...ex&filter_id=5
    Tenergy 05 la 55 USD, TSP Curl P1R la 22 USD, etc.
    Transportul e 9 USD, deci la Tenergy si P1R renteaza sa comanzi si o singura bucata.
    DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
    Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

  • #2
    Nea Tudor daca va uitati la inceputul website-ului o sa vedeti urmatorul mesaj
    "We stoped shipping BUTTERFLY PRODUCTS to EU/EEA and RUSSIA
    In case of containing Butterfly products into an order from a custmor of these countries, the order will be canceled and refunded under any cases. Thank you for understanding
    ,"
    Deci tenergy nu livreaza la noi!
    Nittaku Violin​Fastarc G-1 / Fastarc S-1

    Comentariu


    • #3
      Mare pacat.
      DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
      Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

      Comentariu


      • #4
        55 usd + 24% TVA (marfa non ue cu valoare peste 10 euro) = 68.2 usd (233 RON)
        Daca adaugati si transport 9 usd (31 RON), cred ca se ajunge la pretul oficial.
        Si asta in conditiile in care convingeti operatorul postal sa nu incaseze si taxe vamale.

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de lauritheone Vezi post
          55 usd + 24% TVA
          Cum ati dat peste informatia despre TVA? Nu am platit niciodata la comenzi de pe site-uri straine unde nu se adauga explicit la pret, iar aici nu e cazul. Articolele de acest gen, comandate pentru uz personal, sunt scutite de vama.
          Pretul total este cel afisat pe site + transportul. Atat doar ca materiale Butterfly nu mai expediaza in Europa. Mie mi-au ramas pe lista fetele TSP, care au pret mai mult decat convenabil
          - - - Actualizat - - -
          PS.
          Multe fete sunt binisor mai ieftine pe ttnpp.com decat pe site-urile romanesti si din Europa de Vest (ex: Bluefire: 38 USD cu transport inclus, Palio Thors - 30 USD + transport la vreo 5, Mark V la 26 USD + 5 transportul, Palio CK - 4 USD, etc).
          Pe Eacheng.net se gasesc materiale chinezesti la preturi de dumping (ex. Focus Snipe 3 la 10 USD, lemn Off excelent cu Titan-Carbon in compozitie - Palio TC-6 la 18 USD + aprox 7 USD transportul, bureti vanduti separat incepand de la 3 USD bucata). La ei dureaza mult transportul (pana la 6 saptamani).
          Plata se poate efectua prin paypal pe toate cele 3 site-uri mentionate, deci nu exista nici macar inconvenientul introducerii # de card.
          Nu am platit niciodata TVA sau vama pentru comenzile efectuate si au fost destule...
          DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
          Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

          Comentariu


          • #6
            Va citez de la Autoritatea Nationala a Vamilor:

            "Bunurile primite ca urmare a unei comenzi efectuata prin Internet, corespondenta, telefon sau telechat, pot fi eliberate cu scutire de la plata TVA-ului, numai daca valoarea globala a bunurilor nu depaseste valoarea de 10 EURO/trimitere."

            PS: Sunt de acord cu dvs., unele produse au preturi foarte bune.

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de lauritheone Vezi post
              Va citez de la Autoritatea Nationala a Vamilor:
              "Bunurile primite ca urmare a unei comenzi efectuata prin Internet, corespondenta, telefon sau telechat, pot fi eliberate cu scutire de la plata TVA-ului, numai daca valoarea globala a bunurilor nu depaseste valoarea de 10 EURO/trimitere."
              Din fericire, legea asta nu s-a aplicat niciodata in cazul meu. Se pare ca furnizorii sunt la curent cu ea si trec valori foarte mici pe pachete Poti si sa soliciti explicit sa-ti treaca o valoare sub 10 EUR daca esti pus vreodata in situatia de a plati TVA.
              DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
              Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

              Comentariu


              • #8
                sau se mentioneaza de catre expeditor la valoare ca : "Gift" (cadou) si e totul ok la vama.
                Xiom -Mitzutani - Xiom

                Comentariu


                • #9
                  sincer nici eu nu am platit tva. eu stiu ca se aplica numai daca aduci pe firma...
                  blade: xiom strato
                  fh: omega IV asia
                  bh: vega asia

                  Comentariu


                  • #10
                    Subiectul cu vama si TVA a mai foat discutata aici : http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...highlight=vama poate intereseaza pe cineva.
                    Sunt povesti acolo destul de interesante.
                    BLADE :VISCARIA(FL) fluture negru , FH : Victas v 01 Limber , BH : Tibhar Evolution FX-P
                    "Atentie : Dacă aprinzi proiectoarele de ceață noaptea (afară nefiind ceață) mașina ta primește automat 25 CP in plus !"

                    Comentariu

                    Procesare...
                    X