Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa In MEMORIAM Vasile Diba", Jurilovca - 06/07 iulie .2024

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 35 (0 members and 35 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi


  • Comentariu



    • Comentariu


      • Felicitări Toma Adrian!

        Comentariu


        • Don Istvan - felicitări pt efortul și dăruirea depuse, poa veniti si maine pt susținere!!! 👏👏👏🙌🙌🙌👍👍👍
          tavy tavy Kis Istvan Kis Istvan like this.

          Comentariu


          • Postat în original de patraulea1980 Vezi post

            Am întrebat 6 jucatori ce trebuie sa spui după ce adversarul da afara o serva și in orice caz nu scuze cum ai spus tu și cred ca nu ar trebui sa faci publice lucrurile astea pe forum, nu vreau sa întru în contradicție cu tine ,o respect pe mama ta destul de mult ,dar cred ca ar trebui sa iti controlezi gesturile la masa ,aruncat cu paleta ,dat în masa ...nu îți sade bine cu siguranta și în ultimul rand sa iti vezi cum se zice "lungul nasului " ca jucător, în rest mereu te-am apreciat pt progresul care îl faci în tenis .Felicitari organizatorilor .....un concurs f reușit.
            Trebuia să spui și tu danke,kesenem, fvala sau mulțam fain...pe bune

            Comentariu


            • Teodorescu Marian, solicit transferul de la avansați la hobby
              Eltibi Eltibi Johny GH Johny GH like this.
              Blade:Levi Harpy Special OFF
              FH:Tibhar Evolution MX-P
              BH:Tibhar Evolution MX-P

              Comentariu


              • Postat în original de Dantim Vezi post

                Trebuia să spui și tu danke,kesenem, fvala sau mulțam fain...pe bune
                Io ziceam mereu mulțumesc sau mersi pt ca mi se părea un cadou ,poate am greșit de-a lungul timpului cine știe....poate ne zice nea Cornel ca a arbitrat sute de meciuri în România ce zicea Darius Movileanu când ii servea afara( out) Istrate Andrei la 9-9 🤔🤔🤔🤔🤔
                lemn Butterfly Sardius Tamca 5000
                fete Andro Rasanter R42 ultramax

                Comentariu


                • Felictari Sandu Adrian pentru locul 1 la open .

                  Comentariu


                  • Postat în original de patraulea1980 Vezi post

                    Io ziceam mereu mulțumesc sau mersi pt ca mi se părea un cadou ,poate am greșit de-a lungul timpului cine știe....poate ne zice nea Cornel ca a arbitrat sute de meciuri în România ce zicea Darius Movileanu când ii servea afara( out) Istrate Andrei la 9-9 🤔🤔🤔🤔🤔

                    ​Zicea Cho-Lee ?
                    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                    Comentariu


                    • Postat în original de FlorinBN Vezi post


                      ​Zicea Cho-Lee ?
                      Suna a koreean acest Cho-Lee😁🤣😁😁😉😉🤔
                      Dantim Dantim likes this.
                      lemn Butterfly Sardius Tamca 5000
                      fete Andro Rasanter R42 ultramax

                      Comentariu


                      • Pentru cine era 9-9?
                        Aurora ionitescu Aurora ionitescu likes this.

                        Comentariu


                        • Nu se spune Merci! nici Mulțumesc ... chiar dacă este un "cadou" de nerefuzat. Am postat la alt turneu un videoclip cu "bunele maniere"(tot așa pentru faze de genul), unde la un moment dat din acel video făcea referire la acest subiect... "Regulile" nescrise ale tenisului de masă: ...este să ridici o mână sus (nu în semn de victorie sau bucurie, ci în semn de "am luat la cunoștintă de acest punct norocos - la fel și în cazul unei mingi cu fileul/tușul"), fie spui "Scuze/Sorry", fie: NU spui nimic, dar în nici un caz nu te bucuri înaintea adversarului (chiar dacă este o bucurie pentru tine) ... 😁
                          Postat în original de patraulea1980 Vezi post


                          min 5:40
                          min 7:34 (aici mă interesează pe mine cel mai mult 😁), nu te băga în cadru când se filmează, nu te pune cu fundul pe masa alaturată când se filmează... stați în tribune/afară din suprafața de joc, nu stați la mesele alăturate, să apari in cadru.
                          Dă rău pe cadru (chair dacă ești frumos/frumoasă), se uită lumea întreagă la video, și vede acolo o scenă scoasă dintr-un bar, cum sa întâmplat și la Apahida, sau pus 3 "tenismani" cu fundul pe masă și au rupt masa, după care s-au retras cu scuzele de rigoare...
                          La fel și cu mâncarea (am mai spus-o și o so mai spun), nu te alimenta cu aceeași furculiță (pe care ai lins-o), din platoul principal, ia alta omule.

                          Acest video cam acoperă și altele cum ar fi cu spectatorii, stai tată spectator nu te apuca să spui tu ceva dacă nu ești întrebat, la fel cu mingile sărite în alt țarc, nu te apuca să mergi după ea, sau să strigi STOP, să se oprească alte 4 mese că sa auzit un STOP. Cine e deranjat de o minge de la altă masă va ridica o mână sus si se va opri.(Așa se face ... )

                          SAU / când te bagi la masă să joci amical și la masa alăturată nervii sunt întinși la maxim intr-un meci oficial, să le tot oprești tu jocul cu STOP-ul venit de la tine care joci Amical... (E urât rău asta...)

                          La fel dacă cineva își pune telefonul/camera de filmat într-o anumită poziție(afară din suprafața de joc, fără să deranjeze jucătorii), când treci TU pe acolo nu te apuca să o orientezi TU "mai bine/după bunul tău plac", cum am pățit la Târgu-Mureș, am pus telefonul să filmeze și când am ajuns acasă am observat că cineva la orientat altcumva... La fel și cu scaunul, mă duc mai devreme la sală, mă așez unde este loc liber, și pe la 9:30 mai apar alții care îți mută scaunul altundeva să încapă și ei acolo, apoi deschid beri/ape și tot iți umple scaunul cu bere/suc,.. dar ei măcar zic Scuze 😁 nu Merci! Hahahahahaha
                          Păi eu ce fac cu Scuzele, când ai venit turmentat, ai dat cu bere pe scaun, sau l-ai și rupt și ai plecat tiptil...

                          Mi se pare că fac dirigenție, le atrag eu atenția altora cum să se comporte, ba cu scaunul, ba cu telefonul și cu altele, și apoi lumea îmi spune că "sunt sensibil" 😂😂

                          Îmi cer scuze de pe acum dacă cumva îmi iau Hate pentru această postare, dar ar fi frumos să luăm aminte.
                          Eu sunt convins că și Cătălin nu are nimic personal cu Florin, și nici eu cu careva, dar e bine de spus uneori ce e deranjant și NU e bine.
                          Hai să fim Fair-Play toți !!!!​

                          Io ziceam mereu mulțumesc sau mersi pt ca mi se părea un cadou ,poate am greșit de-a lungul timpului cine știe....poate ne zice nea Cornel ca a arbitrat sute de meciuri în România ce zicea Darius Movileanu când ii servea afara( out) Istrate Andrei la 9-9 🤔🤔🤔🤔🤔
                          Aurora ionitescu Aurora ionitescu likes this.

                          Comentariu


                          • Mulțumesc frumos Craiu! Si tuturor celor care m au susținut si ajutat astazi! Felicitări de asemenea tuturor celor care au depasit propriile limite! Legat de organizare, incerc sa fiu cat mai obiectiv, dar de data asta nu prea am ce comenta. De a lungul zilei a mai batut putin lumina de afara pe alocuri, temperatura relativ decenta avand in vedere ca suntem in iulie si in sala erau undeva peste 100 oameni, suprafata de pe jos interesanta, s a achitat onorabil, desfășurarea turneului a decurs cat de optim s a putut in functie si de anumite meciuri mai lungi de pe parcurs. Multumesc frumos pentru gazduire si urari, si felicitari inca o data tuturor!
                            Pentru anumite terte persoane, as avea un strop de vorba de duh, împrumutata de la altii mai initiati"
                            "Pacea este de 4 ori mai importanta decat dreptatea".
                            Cat de mult va conta oare mai tarziu acel tus, sau orice mic detaliu? Distractii sunt multe, focalizarea pe ce este prioritar este cu adevarat important, cel putin mie asa mi s a spus ))
                            Seara buna tuturor!
                            Doamne ajută!

                            Comentariu



                            • Comentariu


                              • In sfarsit am ajuns acasa! Dintr-o fericita eroare de calcul al timpului - o cupa a pleacat la Targoviste - am parasit Jurilovca pe la ora 21.00.
                                La viitorul concurs o sa luam cazare pentru inca o noapte. Citeva impresii la cald.
                                Organizare excelenta: sala noua, cu dusuri functionale si vestiare ce se puteau incuia, mesele de tenis noi, podeaua din material plastic antiderapant. Aerul conditionat chiar a functionat, lumina cam slaba dar acceptabila.
                                Odata cu concursul, am degustat specialitatile locale, branza de oaie si pestele de trei feluri: icre, afumat si marinat. Multumim pentru gustarile delicioase!
                                Doua erori observatie personala in privinta clasamentului:
                                La OPEN pe locul 2 s-a clasat Pralea Marius Dan care a jucat finala cu Sandu Adrian, iar Traneci Andrei Valentin a ocupat unul din locurile 3-4;
                                La ELITE Sencu Victor a avut o victorie in superioare cu 3-2 impotriva lui Baican Alexandru, desi s-a trecut 3-0 pentru Baican.
                                Am urmarit personal ambele meciuri.
                                Multumim pentru tot organizatorilor si mai venim!
                                Echipa de la Targoviste
                                Blade Joola Carbon SWE
                                FH Butterfly Tenergy 05
                                BH Giant Dragon Talon Special

                                Comentariu


                                • Postat în original de Geloo Vezi post
                                  Damian Gelu, Comanesti, se transfera de la Open (lista de asteptare) la Avansati.

                                  Se inscrie Damian Toma, Comanesti, Hobby
                                  Buna dimineata. Va rog sa il treceti si pe Damian Toma la Hobby. Multumesc

                                  Comentariu


                                  • Felicitari Marius Pralea ! 👏👏👏
                                    vieru costica vieru costica likes this.
                                    Blade: lemn off...ce lemn !
                                    Bh: cu tepi
                                    Fh: fara tepi

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Eltibi Vezi post
                                      Pentru cine era 9-9?
                                      Nimeni nu stie 😂!

                                      Comentariu


                                      • Felicitari tuturor jucătorilor ,a fost un turneu deosebit,organizarea super !Multumim organizatorii pentru alegerea acestei locații,păcat ca timpul nu ne permite să stăm mai mult!Sper să ne revedem și cu alte ocazii ,poate mai odihniți și mai pozitivi să lnu lăsăm lucrurile mărunte să ne domine!

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Miky Vezi post
                                          Nu se spune Merci! nici Mulțumesc ... chiar dacă este un "cadou" de nerefuzat. Am postat la alt turneu un videoclip cu "bunele maniere"(tot așa pentru faze de genul), unde la un moment dat din acel video făcea referire la acest subiect... "Regulile" nescrise ale tenisului de masă: ...este să ridici o mână sus (nu în semn de victorie sau bucurie, ci în semn de "am luat la cunoștintă de acest punct norocos - la fel și în cazul unei mingi cu fileul/tușul"), fie spui "Scuze/Sorry", fie: NU spui nimic, dar în nici un caz nu te bucuri înaintea adversarului (chiar dacă este o bucurie pentru tine) ... 😁
                                          Salut Miky .....dar de unde ai tu etalonul.asta al ce se spune sau ce nu se spune ....ce ne îndeamnă sa iti respectam întocmai ce ne spui tu ,sau crezi tu ca asa este bine ,eu cred ca nu am dat în cap ca am spus un mersi .....am.zis-o și o voi zice mereu nu o sa ma iau după Mican Nicolae ,Craiu Catalin ..... ....sau alții ,atâta timp.cat nu am jignit adversarul ( nu am ras cand a gresit serviciul nu imi sta in fire cum am auzit ca ar fi zis cineva) și cred ca în măsura sa ne spună codul bunelor maniere ar fi careva care a fost aproape de jucătorii profesioniști ( un arbitru în speta) ,și cred ca ar trebui sa ne concentram pe jocul.nostru nu pe faze de acest gen ,deci la masa te comporți cum.crezi tu nu cum.ne sugerează Mican Nicolae după un cod al."bunelor maniere".PS : în filmulețul pus de tine îmi spune sa nu ma bucur sau sa rad când un adversar face e eroare asa înțeleg. Nu m-am.bucurat ,nu am ras ...am spus un simplu mersi ,și îl.voi spune mereu .Subiect Closed cum.se zice
                                          ivamaistru ivamaistru likes this.
                                          lemn Butterfly Sardius Tamca 5000
                                          fete Andro Rasanter R42 ultramax

                                          Comentariu


                                          • La Elite , doi ieseni in primii 8 ....Chestia asta spune ceva!Felicitari baietilor din Capitala Moldovei!
                                            patraulea1980 patraulea1980 likes this.

                                            Comentariu


                                            • Teodorescu Marian, Bălașa Andrei și Popescu Theo întârzie 5-10 minute
                                              Blade:Levi Harpy Special OFF
                                              FH:Tibhar Evolution MX-P
                                              BH:Tibhar Evolution MX-P

                                              Comentariu


                                              • Salut.

                                                Din pacate ai fost tu subiectul principal cu Merci-ul...
                                                Cu siguranta nu ai stiut ca Nu se spune...
                                                Cu siguranta Nu ai spus la misto/in bataie de joc/...

                                                Si bineinteles ce am postat Este si Va Ramane un Sfat...
                                                Sti tu..cu Sfatul daca vrei ti cont de el, daca nu...Nu

                                                Fiecare face ce doreste, si e foarte bine acest lucru, fiecare are libertatea de a actiona dupa bunul plac, nu dupa ce spun eu sau altul.

                                                Repet: am dat un Sfat(pana la urma oricine are dreptul la o parere), doar ca tu (Petrus Florin) te oftici..cand cineva este de o alta parere fata de parerea ta.

                                                Numa bine si spor la joc.


                                                Postat în original de patraulea1980 Vezi post

                                                Salut Miky .....dar de unde ai tu etalonul.asta al ce se spune sau ce nu se spune ....ce ne îndeamnă sa iti respectam întocmai ce ne spui tu ,sau crezi tu ca asa este bine ,eu cred ca nu am dat în cap ca am spus un mersi .....am.zis-o și o voi zice mereu nu o sa ma iau după Mican Nicolae ,Craiu Catalin ..... ....sau alții ,atâta timp.cat nu am jignit adversarul ( nu am ras cand a gresit serviciul nu imi sta in fire cum am auzit ca ar fi zis cineva) și cred ca în măsura sa ne spună codul bunelor maniere ar fi careva care a fost aproape de jucătorii profesioniști ( un arbitru în speta) ,și cred ca ar trebui sa ne concentram pe jocul.nostru nu pe faze de acest gen ,deci la masa te comporți cum.crezi tu nu cum.ne sugerează Mican Nicolae după un cod al."bunelor maniere".PS : în filmulețul pus de tine îmi spune sa nu ma bucur sau sa rad când un adversar face e eroare asa înțeleg. Nu m-am.bucurat ,nu am ras ...am spus un simplu mersi ,și îl.voi spune mereu .Subiect Closed cum.se zice
                                                Aurora ionitescu Aurora ionitescu likes this.

                                                Comentariu


                                                • Inscrieri Avansati (07.07 2o24) - 07 iul, 10:20:40 - v6.91 / cls_cls

                                                  1. Vulpescu Radu, Iasi, 493 - 19,84 - A
                                                  2. Toma Dan, Sfantu Gheorghe, 996 - 19,71 - A
                                                  3. Joldes Adrian, Bistrita, 969 - 19,41 - AW
                                                  4. Ileanu Bogdan, Targu Jiu, 615 - 19,35 - A
                                                  5. Fusca Georgian, Targoviste, 514 - 18,73 - A
                                                  6. Damian Gelu, Comanesti, 531 - 18,66 - A
                                                  7. Buliga Cornel, Galati, 934 - 18,6 - A
                                                  8. Alexandru David Gabriel, Bucuresti, 1003 - 18,25 - A
                                                  9. Enache Adrian, Tulcea, 1299 - 18,02 - A
                                                  10. Stinga Ovidiu, Tecuci, 579 - 17,68 - A
                                                  11. Tonciu Costin, Branesti, 580 - 17,31 - A
                                                  12. Stoicescu Gheorghe, Iedera, 577 - 17,11 - A
                                                  13. Bolozan Laurentiu, Braila, 754 - 17,04 - AW
                                                  14. Caranfilian Migo, Bucuresti, 582 - 16,95 - AW
                                                  15. Balaban Daniel, Bucuresti, 724 - 16,91 - A
                                                  16. Marian Ioan, Alba Iulia, 823 - 16,52 - AW
                                                  17. Tudor Aurel, Harsova, 983 - 16,46 - A
                                                  18. Ciubotaru Leonas, Iasi, 834 - 16,43 - A
                                                  19. Cosau Toader, Targu Neamt, 707 - 16,13 - A
                                                  20. Stancu Octavian, Tulcea, 755 - 15,52 - A
                                                  21. Darie Gabriel, Comanesti, 887 - 15,27 - A
                                                  22. Blehoianu Laurentiu, Galati, 2428 - 15,27 - A
                                                  23. Bobu Stefan Minodor, Targu Neamt, 725 - 15,14 - A
                                                  24. Scutaru Marius, Cernavoda, 1127 - 14,81 - A
                                                  25. Stefan Frosin, Vaslui, 2113 - 14,73 - A
                                                  26. Barladeanu Emil, Constanta, 1398 - 14,13 - A
                                                  27. Becleanu Octavian, Bucuresti, 2815 - 13,95 - A
                                                  28. Paduraru Mihnea, Brasov, 1545 - 13,83 - A
                                                  29. Popescu Theo, Bucuresti, 917 - 13,76 - A
                                                  30. Rosoga Ana, Constanta, 1719 - 13,34 - AF
                                                  31. Balasa Andrei, Bucuresti, 1998 - 12,98 - A
                                                  32. Mihalcea Iulian, Galati, 2076 - 12,88 - A
                                                  33. Geanta Tony, Braila, 1943 - 12,83 - A
                                                  34. Belea Laurentiu, Galati, 1392 - 12,81 - A
                                                  35. Bratu Aurel, Constanta, 1399 - 12,78 - A
                                                  36. Avram Ionut, Galati, 1289 - 12,69 - A
                                                  37. Bairam Marcel, Harsova, 1408 - 12,51 - A
                                                  38. Timofei Alberto, Tulcea, 1450 - 12,08 - A
                                                  39. Gologan Sorin Gabriel, Faurei, 1281 - 11,93 - A
                                                  40. Maladoi George, Tulcea, 1945 - 11,63 - A
                                                  41. Teris Valeriu, Comanesti, 2651 - 11,27 - A
                                                  42. Macuc Adrian, Bucuresti, 1193 - 11,07 - A
                                                  43. Soarice Danut, Faurei, 1467 - 10,83 - A
                                                  44. Mihai Alexandru, Braila, 2840 - 10 - A
                                                  45. Mamaliga Robert, Tulcea, 3265 - 9,35 - H
                                                  46. Acasandrei Cosmin, Mangalia, 2227 - 8,63 - H
                                                  47. Leon Victor, Galati, 1578 - 8,51 - HJ
                                                  48. Danila Eugeniu, Bucuresti, 1635 - 6,97 - HW
                                                  49. Leon Cristi, Galati, 1858 - 5,18 - H

                                                  Inscrieri Hobby (07.07 2o24) - 07 iul, 10:20:57 - v6.91 / cls_cls

                                                  1. Sabau Claudiu, Bistrita, 1174 - 9,63 - H
                                                  2. Gheorghe Ion, Bucuresti, 1144 - 9,61 - HW
                                                  3. Teodorescu Marian, Bucuresti, 1149 - 9,58 - H
                                                  4. Agache Sorin, Navodari, 1314 - 9,11 - HW
                                                  5. Moise Viorel, Braila, 1252 - 8,95 - HW
                                                  6. Nicoara Doru, Arad, 1173 - 8,92 - H
                                                  7. Stefan Sorin, Brasov, 1446 - 8,81 - H
                                                  8. Voicila Adrian, Ploiesti, 1258 - 8,47 - H
                                                  9. Voinea Ionut, Harsova, 1714 - 8,4 - H
                                                  10. Prahoveanu Nicolae, Constanta, 3786 - 8,4 - H
                                                  11. Suliman Florin, Lumina, 3787 - 8,4 - H
                                                  12. Corodeanu Mihai, Tecuci, 1445 - 8,13 - H
                                                  13. Radulescu Marius, Iasi, 1358 - 7,66 - H
                                                  14. Duagi Ervin, Galati, 2498 - 7,23 - H
                                                  15. Stoian Narcis, Braila, 2315 - 7,02 - H
                                                  16. Popescu Tiberiu, Ploiesti, 1544 - 6,89 - H
                                                  17. Gherasim Rares, Tulcea, 1693 - 6,81 - H
                                                  18. Ionescu Traian, Galati, 2771 - 6,08 - H
                                                  19. Ionescu Gabriel, Fetesti, 4018 - 6 - H
                                                  20. Mihalcea David, Galati, 2419 - 5,58 - H
                                                  21. Virtopeanu Daniel, Bucuresti, 1941 - 5,13 - H
                                                  22. Popescu Petre, Bucuresti, 1839 - 4,79 - H
                                                  23. Stancu Gheorghe, Brazi, 1916 - 4,73 - H
                                                  24. Plaias Krisztian, Calan, 3189 - 3,93 - H
                                                  25. Dutu Constantin, Galati, 2388 - 3,71 - H
                                                  26. Barbu Dorin, Constanta, 3897 - 3,55 - H
                                                  27. Zaharia Titi, Fetesti, 4668 - 3 - H
                                                  28. Manea Florian, Fetesti, 6005 - 3
                                                  29. Milea Darius, Galati, 2602 - 2,87 - H
                                                  30. Damian Toma, Comanesti, 4884 - 2 - H
                                                  31. Eden Memet, Constanta, 6007 - 2
                                                  ARTICOLE TENIS DE MASĂ



                                                  Comentariu


                                                  • In postul 3 sunt toate rezultatele de ieri de la Open si Elite
                                                    ARTICOLE TENIS DE MASĂ



                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X