Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Fh & BH

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Fh & BH

    Buna! Asa de curiozitate , ce culoare va place sa folositi pe Fh si Bh (negru sau rosu)?
    Ultima editare de Paul0304; 29.iun.2013, 13:00.

  • #2
    Eu folosesc tot timpul Negru pe FH si Rosu pe BH , asa mi se pare mult mai corect - depinde si ce fețe folosesti si in ce fel le flosesti ! (^)_(^)
    Blade : DEF Butterfly Power Defence
    FH : Nittaku - Hurricane
    BH : Giant Dragon - Giant Long

    Comentariu


    • #3
      Asa le folosesc si eu: negru pe Fh si rosu pe Bh... Dar cu adica: "depinde si ce fețe folosesti si in ce fel le flosesti !"?

      Comentariu


      • #4
        De exemplu daca ai o fața cu mult spin pt. atac si ea este rosie iar tu ataci mult mai mult cu FH,fața va trebuii sa o pui pe FH iar daca ai una neagra de exemplu DHS Huricane III Neo ( care merge foarte bine pe rever , parerea mea ! ( depinde si de lemn ) ) si aceasta este neagra tu trebuie sa ataci cu ea de pe BH ( rever ) !
        Blade : DEF Butterfly Power Defence
        FH : Nittaku - Hurricane
        BH : Giant Dragon - Giant Long

        Comentariu


        • #5
          h3 neo este fata in principiu de forhand. fiind o fata chinezeasca trebuie sa lovesti foarte razant, deci lemnul nu conteaza foarte mult... parerea mea
          blade: xiom strato
          fh: omega IV asia
          bh: vega asia

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de Neacsu Bogdan Vezi post
            h3 neo este fata in principiu de forhand. fiind o fata chinezeasca trebuie sa lovesti foarte razant, deci lemnul nu conteaza foarte mult... parerea mea
            Subscriu...

            Nu prea vedem chinezi sa joace cu H3...si negru...pe BH...or sti ei ceva...
            Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
            Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
            Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

            Comentariu


            • #7
              pei chinezii joaca cu h3 blue slonge pe forhand
              blade: xiom strato
              fh: omega IV asia
              bh: vega asia

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de Neacsu Bogdan Vezi post
                deci lemnul nu conteaza foarte mult...
                Conteaza foarte mult lemnul la H3, trebuie sa aiba un Dwell cel putin rezonabil. Pune tu un DHS pe Primorac Carbon
                We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
                Aristotle



                Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

                Comentariu


                • #9
                  Eu am dat cu cateva lemne chinezesti DHS H-WL, H -hao, king, king III, etc...toate ofensive....nu m-a impresionat deloc dwell-tine-ul lor...mi s-au parut lemne rigide, rapide si fara prea mult simt...iar fetele tensor puse pe ele sunt fara control...adica, pe aceste lemne ar merge foarte bine fetele chinezesti din gama DHS skyline sau hurricane ( dar nu numai ), ce arunca mai incet (la lovituri drepte), dar agata foarte bine...
                  ...iar pe rever fete moi, mai lente, cu efect foarte mare...
                  Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                  Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                  Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de gabikr Vezi post
                    mi s-au parut lemne rigide, rapide si fara prea mult simt...
                    Vi s-au parut. Hurricane Hao, Hurricane King 1 lemne rigide? Poate confundati duritatea cu flexibilitatea. Ambele sunt lemne elastice, cu un dwell time foarte bun, au o duritate maricica, dar sunt flexibile. Duritatea si flexibilitatea sunt 2 parametrii diferiti.
                    We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
                    Aristotle



                    Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

                    Comentariu


                    • #11
                      ...asa mi s-au parut...sare din ele ca din pusca fara sa stiu unde se duce mingea...hehe, nu am eu mana pentru asa ceva...aceste lemne sunt apreciate de cei cu un nivel de joc mai avansat...
                      Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                      Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                      Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                      Comentariu

                      Procesare...
                      X