Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Palete amator

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Palete amator

    Salut !
    As vrea sa cumpar 2 palete , gata asamblate, pentru incepatori, cu un pret rezonabil. Cat ar costa una cu iarba si anti topspining ?

  • #2
    Toti suntem amatori, pe acest site...mai mult sau mai putin...
    "iarba" si "antitopspuinul' nu sunt neaparat fete pentru incepatori, ci pentru cei cu un temperament mai defensiv (melancolic sau flegmatic, ca sa vorbim stiintific)...chiar daca esti incepator, daca ai un temperament mai agresiv (coleric...dar asta nu este un cuvant prea agreat...sau frumos...), sau unul normal (sangvin...), este recomandata o paleta normala, cu fete lise, de atac, sau allround...combinatia o vei sti dupa mai multe cautari...
    ...spor la "lucru"...
    Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
    Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
    Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

    Comentariu


    • #3
      E foarte greu de jucat cu iarba si antispin pe acelasi lemn. Iti refuzi cu buna stiinta sansa de a imprima efect mingii si a ataca eficient. O asemenea paleta e pur defensiva si te-ar putea incurca mai tare pe tine decat adversarul.
      Ierburi bune all around la preturi mici si medii: Galaxy Neptune (nu foarte deranjanta pentru adversar dar lenta si usor de controlat de tine), DHS Cloud & Fog (mai rapida, mai deranjanta si ceva mai greu de jucat cu ea), Giant Dragon Dragon's Talon (rapida, foarte deranjanta pentru adversar, foarte greu de gasit lemnul potrivit daca o folosesti fara burete; cu burete poate fi excesiv de rapida).
      Primele doua le poti comanda de pe ttnpp.com, iar a 3-a de aici http://tabletennis.inters.pl/product...gon-Talon.html (momentan n-o au in stoc).
      Antispin buna: Yasaka Antipower (costa cam 110 lei + transport) - se gaseste pe site-uri romanesti (http://www.tenismasa.ro/fete/yasaka_pagina_2/)
      Sfatul meu e sa folosesti fata neteda normala pe Forehand daca vrei sa ai succes.
      Bafta.
      DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
      Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

      Comentariu


      • #4
        de o paleta cu iarba pot sa te rezolv eu. Da'mi un mp.
        (at)domnul tudor, juniorul vrea 2 palete,una cu iarba si una cu anti.
        blade: xiom strato
        fh: omega IV asia
        bh: vega asia

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de Neacsu Bogdan Vezi post
          de o paleta cu iarba pot sa te rezolv eu. Da'mi un mp.
          (at)domnul tudor, juniorul vrea 2 palete,una cu iarba si una cu anti.
          El a intrebat cat ar costa una cu iarba si anti? Nu una cu iarba si una cu anti... N-am facut decat sa citesc exact ce-a spus
          DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
          Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

          Comentariu


          • #6
            aveti dreptate. eu 1 asta am inteles... cel mai bine ar fi sa ne clarifice junorul
            blade: xiom strato
            fh: omega IV asia
            bh: vega asia

            Comentariu

            Procesare...
            X