Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa Sucevei, SUCEAVA, 22-23 iunie 2024

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Finala Elite

    Comentariu


    • Premiere toate categoriile

      Comentariu


      • La Elite jucam cu divizionari, și nu ne mai plângem, e aceeași treaba

        Comentariu


        • Postat în original de ovidiuu Vezi post
          La Elite jucam cu divizionari, și nu ne mai plângem, e aceeași treaba
          N-as pune pe picior de egalitate ce se intampla cu cei care cad in categorie cu faptul ca elitistii sunt nevoiti sa joace cu divizionari A sau B. Si asta din simplul motiv ca tot ce trebuie sa faca un divizionar ca sa poata juca in Amatur e sa nu promoveze si sa joace in Superliga (lucru care oricum e foarte greu, daca aruncam o privire la loturile echipelor de anul acesta din Superliga, cred ca numaram pe degetele de la o mana oamenii care ar putea face fata nivelului de acolo), pe cand cine vrea sa cada in categorie trebuie sa tranteasca indeajuns de mult (a tranti=a nu-ti apara corect sansele). Nu cred ca s-a pus vreodata problema la echipele de div A sa nu promoveze in Superliga daca au cum pt motivul de a putea juca in AmaTur...

          In concluzie, mi se par diferite cele doua spete, dar e doar parerea mea.

          Sent from my SM-S928B using Tapatalk

          Comentariu


          • Multumim tuturor celor implicati!

            Multumim partenerului media - https://www.stirisuceava.net

            Spor in toate si mai ales in sport! Va mai asteptam!

            Comentariu


            • Postat în original de Hutanu Cosmin Vezi post
              Eu sunt un simplu jucător mediocru de tenis de masă, care joacă de ani buni la categoria Hobby ,nu o spun spre rușinea mea deoarece nu fac antrenamente aproape deloc,sunt plecat în străinătate de 6 ani și în 90% din cazuri timpul nu îmi permite să practic prea mult acest sport.Totusi ,atunci când o fac dau totul și iau în serios fiecare adversar . Nu am absolut nimic cu nimeni ,dar să ai “nesimțirea” asta să ajungi la o categorie superioară și apoi să “cazi” pe motiv că “accidentare , perioadă proasta,etc” este de o scuză penibilă. Dacă ești avansat sau ai fost acționează ca un avansat . Foarte mulți “avansați” cad din nou la Hobby ca să ce? Să te bați cu un copil care abia învață ? Sau cu unul ca mine care joacă 1-2 turnee pe an fără antrenament ? Pentru mine și părerea mea e că odată ajuns la o categorie superioară e să rămâi acolo frate ! Ce e țigăneala aia : câștig - trec la avansați,pierd cad la hobby,și tot așa toată viața ? Poate să îmi dea careva o explicație de ce așa regulă? Repet : nu am nimic cu nimeni ,dar încă o dată sistemul acesta “amatur “ îmi confirmă că până și aici corupția s-a întins . Stați : Îmi veți spune :” dacă nu îți place regulamentul ,stai acasă ,de ce mai vii?” sau alte scuze comuniste
              Jucătorul care într-un interval de 12 luni ​obține ​5 podiumuri (loc 1-4) dintre care minim 3 A / A+, sau 7 podiumuri indiferent de categoria turneului, promovează automat la categoria superioară​. Deci nu se poate sta o viata la o categorie. Mi se pare ca a inceput o vanatoare de jucatori care cad de la o categorie superioara. Poate nu au cu cine sa se antreneze, poate sunt bolnavi, poate au o perioada mai proasta. Ce facem acum, ii certam ca nu au putut juca mai bine?

              Comentariu


              • Postat în original de I HateCheaters Vezi post

                Jucătorul care într-un interval de 12 luni ​obține ​5 podiumuri (loc 1-4) dintre care minim 3 A / A+, sau 7 podiumuri indiferent de categoria turneului, promovează automat la categoria superioară​. Deci nu se poate sta o viata la o categorie. Mi se pare ca a inceput o vanatoare de jucatori care cad de la o categorie superioara. Poate nu au cu cine sa se antreneze, poate sunt bolnavi, poate au o perioada mai proasta. Ce facem acum, ii certam ca nu au putut juca mai bine?
                Nu îi certăm , dacă au o perioadă mai proastă sau sunt bolnavi vor lua activitatea de unde a încheiat-o , dacă a fost avansat , va continua de la avansat , asta fiind valabil la orice categorie . În fine ,oricum aș da ,tot ca voi iese . De aceea cer public scuze că am deschis acest subiect la un turneu atât de minunat pe care de fiecare dată domnul profesor Adrian Cojocaru îl organizează la superlativ . Nu era nici momentul nici locul . Îmi cer scuze !🙏🏻

                Comentariu


                • Postat în original de Hutanu Cosmin Vezi post

                  Nu îi certăm , dacă au o perioadă mai proastă sau sunt bolnavi vor lua activitatea de unde a încheiat-o , dacă a fost avansat , va continua de la avansat , asta fiind valabil la orice categorie . În fine ,oricum aș da ,tot ca voi iese . De aceea cer public scuze că am deschis acest subiect la un turneu atât de minunat pe care de fiecare dată domnul profesor Adrian Cojocaru îl organizează la superlativ . Nu era nici momentul nici locul . Îmi cer scuze !🙏🏻
                  Cosmin, raman la ce am spus initial. Ideile nu-s neaparat rele, eu unul cred ca ceva trebuie schimbat, dar momentul e la inceput de octombrie (aprox), iar locul e in topicul cu imbunatatiri pentru regulamentul din urmatorul an competitional.

                  Sent from my SM-S928B using Tapatalk

                  Comentariu


                  • Postat în original de AdrianGotca Vezi post
                    N-as pune pe picior de egalitate ce se intampla cu cei care cad in categorie cu faptul ca elitistii sunt nevoiti sa joace cu divizionari A sau B. Si asta din simplul motiv ca tot ce trebuie sa faca un divizionar ca sa poata juca in Amatur e sa nu promoveze si sa joace in Superliga (lucru care oricum e foarte greu, daca aruncam o privire la loturile echipelor de anul acesta din Superliga, cred ca numaram pe degetele de la o mana oamenii care ar putea face fata nivelului de acolo), pe cand cine vrea sa cada in categorie trebuie sa tranteasca indeajuns de mult (a tranti=a nu-ti apara corect sansele). Nu cred ca s-a pus vreodata problema la echipele de div A sa nu promoveze in Superliga daca au cum pt motivul de a putea juca in AmaTur...

                    In concluzie, mi se par diferite cele doua spete, dar e doar parerea mea.

                    Sent from my SM-S928B using Tapatalk
                    Elite-divizia B---divizia A, e doar părerea mea

                    Comentariu

                    Procesare...
                    X