Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

ce lemn sa aleg?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 9 (0 members and 9 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • ce lemn sa aleg?

    Salut as dori sa stiu ce lemn imi trebuie pentru fetele urmatoare : Butterfly Tenergy 05 si Butterfly Bryce Speed Fx si nu stiu ce lemn imi trebuie eu sunt 60-70% pe atac si 30-40% pe deff

  • #2
    ...cam mare procentul pentru deff la fețele pe care le detii...
    Pentru a impaca si capra si varza, cred ca iti va trebui un lemn all+, sau off-... la care firma si model te vei opri, tine de "feeling-ul" tau...
    Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
    Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
    Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

    Comentariu


    • #3
      de cat timp te joci? cum te aperi tu? daca apararea ta se rezuma la capace, poti sa te duci pana la un lemn off+(depinde de preferintele tale)
      blade: xiom strato
      fh: omega IV asia
      bh: vega asia

      Comentariu


      • #4
        joc de vreo 2 ani .. cand ma apar le scot pana greseste el sau dau eu prost ..capace nu prea dau .

        Comentariu


        • #5
          pei si cum "le scoti"?
          blade: xiom strato
          fh: omega IV asia
          bh: vega asia

          Comentariu


          • #6
            .. nuj cum sa explic . ceva de genu .. Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	fh_lob_front_1.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	13,9 KB 
ID:	767836 dar mai aproape de masa....

            Comentariu


            • #7
              cu ce paleta te joci acum? adica ce lemn? si ce nu iti convine la ea?
              blade: xiom strato
              fh: omega IV asia
              bh: vega asia

              Comentariu


              • #8
                cand am inceput sa joc am jucat cu o paleta Rambo.. si am lemnul de la ea ...

                Comentariu


                • #9
                  in functie de viteza pe care o vrei poti sa iti iei un lemn de la all+ la off(maxim, in opinia mea)
                  blade: xiom strato
                  fh: omega IV asia
                  bh: vega asia

                  Comentariu


                  • #10
                    OK multumesc..

                    Comentariu


                    • #11
                      un lemn extraordinar pe care merge combinatia care o ai tu e xiom strato,chiar daca face exceptie de la ce ti,am zis eu
                      blade: xiom strato
                      fh: omega IV asia
                      bh: vega asia

                      Comentariu


                      • #12
                        Du-te la o sala si incearca mai multe palete. O sa vezi ce-ti place si ce ti se potriveste. Macar ai avea un termen de comparatie. Am dat cu lemnul x dar e prea rapid/lent... Nu te poate sfatui nimeni asa, daca nici macar tu nu stii sa explici ce si cum joci .

                        Comentariu


                        • #13
                          Mas duce dar nu pre am pe la mine pe aici

                          Comentariu


                          • #14
                            Un bun inceput, pana la setup-ul final ( pe care oricum nu-l vei gasi), ar fi un lemn Gambler arylate-carbon, in jur de 80 de lei, foarte bun, destul de lent pentru a se putea face si aparare cu el cu fetele pe care le detii...are un prieten de-al meu, Cristi Chirita, un astfel de lemn...raport foarte bun calitate/pret
                            Un alt lemn exceptional, dar cam dublu la pret, ce are un control excelent si viteza mai mult decat decenta, fiind catalogat ca off, este un Donic Waldner senso Carbon...
                            Pana la urma, tine de modul cum percepi tu setup-ul, iti place sau nu...asta nu-ti poate spune nimeni...tu singur iti vei da raspunsul dupa mai multe incercari...
                            Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                            Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                            Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                            Comentariu


                            • #15
                              Ar fi o varianta buna Gambler Arylate Carbon. Mie mi-a placut si combinatia 729 Bomb cu Tenergy 05, dar nu stiu cum merge cu Bryce Speed FX. Bomb e OFF, dar are control f bun. Cu un T-11 de la Galaxy + Tenergy si Bryce ai trimite mingi mult mai rapide de la distanta de masa (cand te aperi), dar probabil ca ar fi o paleta f greu de controlat.
                              www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                              http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                              Comentariu


                              • #16
                                Eu cu 729 Bomb nu m-am impacat catusi de putin. Mi s-a parut rigid si fara pic de control la mingile scurte. Nici de la distanta nu l-am simtit bine, dar un amic joaca excelent cu fete Butterfly Sriver EL si Sriver pe el. Combinatia aceea am gasit-o si eu cat de cat decenta. Dintre Gambler AC si Bomb l-as alege clar pe primul.
                                DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                Comentariu

                                Procesare...
                                X