Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Pareri combinatie

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Pareri combinatie

    In prezent am un lemn Yasaka Sweden Classic (am luat acest lemn pentru a-mi forma propria putere de lovire) si voi cumpara niste fete Yasaka Rakza 7 sau 9 pentru FH si BH. Joc ofensiv, la 0.5-1m de masa, atac cel mai mult cu smash-uri dar si top spin-uri (inca sunt in procesul de invatare a acestei lovituri), si ma bazez mult pe spinul de la serva, dar sunt nehotarat in privinta fetelor: Rakza 7 sau Rakza 9? In principiu, ma intereseaza viteza si spinul la ambele fete. Daca ati putea sa le comparati la viteza si spin ar fii minunat. Multumesc anticipat!

  • #2
    ia'ti rakza 7 la inceput
    blade: xiom strato
    fh: omega IV asia
    bh: vega asia

    Comentariu


    • #3
      Pentru moment , o sa fie prea mult si rakza 7
      Insa daca vrei sa t-e joci de-a <avansatul> este in regula
      TIBHAR MX-P/home made off+/TIBHAR EL-P

      Comentariu


      • #4
        Eu folosesc Rakza 7 de ceva timp, cu toate ca la inceput mi s-au parut niste fete foarte ciudate , am inceput sa le cunosc si ma cuceresc la fiecare antrenament.
        Din cate am inteles Rakza 9 au ceva mai multa viteza si ceva mai putin spin, in concluzie daca sunteti la capitolul invatat, recomand Rakza 7 de 2.0
        Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
        BH : Tenergy 05Fx
        FH : Tenergy 05Fx

        Comentariu


        • #5
          Daca te-ai decis pentru Rakza atunci obligatoriu sa iei 7 si SOFT. Avand in vedere ca topspinul nu e definitivat ca lovitura, ai mare nevoie de o fata mai moale care sa te ajute la invatarea corecta a loviturii. Poate ca ar fi bine sa optezi pentru o grosime a buretelui de maxim 2.0 . Mai cere sfaturi de la cei care te vad jucand. Succes!
          YASAKA MA LIN Soft CARBON / YASAKA RAKZA 7 Soft

          Comentariu


          • #6
            Ai aici; http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...ht=rakza+rakza comparatii intre cele doua tipuri de fete...
            Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
            Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
            Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

            Comentariu

            Procesare...
            X