Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Calendar 2024

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 15 (0 members and 15 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Din păcate nu am reușit sa luam sala cu aer condiționat pentru ca nu au reușit sa ia autorizațiile de la Isu.
    Astfel turneul de la Tecuci din 27 iulie 2024 se anulează. Nu putem risca sănătatea participanților.
    FlorinBN te rog sa îl scoți din calendar. Mulțumesc!
    ARTICOLE TENIS DE MASĂ



    Comentariu


    • 19 octombrie, Turneu A Erbiceni (Jud Iasi). Organizator local: Crivei Claudiu, organizator tehnic: Gotca Adrian. Multumesc!

      Sent from my SM-S928B using Tapatalk

      mariomoro mariomoro likes this.

      Comentariu


      • Postat în original de ivascu cosmin Vezi post
        Colegi nu vă supărați cu ajutorul lui Dumnezeu săptămâna aceasta se va inaugura Bazinul de înot la noi la Baza Sportivă. Și . Asta era ideea să le dăm bilete in plic Câștigătorilor pentru o zi cu Famillile Lor … nimeni nu a zis nimic de bani si n plic . Așa ca Doamne ajută la toată lumea… Suceava sa se Descurce…
        Asa vom face! Succes!

        Comentariu


        • Având acceptul organizatorilor de la Gherla,rugam Comitetul Director pentru aprobarea unui turneu A la Hunedoara pe 9 mese în doua zile in data de 10-11 August.OL Muntean Atila,OT Pavel Călin.multumim

          Comentariu


          • Echipa Amatur
            Echipa Amatur comentat
            Editarea unui comentariu
            Echipa Amatur este de acord si va ureaza mult succes, mai ales pe aceste calduri insuportabile

        • Mulțumim.pana atunci speram sa se mai regleze și temperaturile.oricum avem noroc că sala de sport este și una foarte răcoroasă

          Comentariu


          • Turneul de la Pecica din 24 august se muta la Arad cu acordul echipei Amatur.

            Comentariu


            • Către Consiliul Director ,
              Buna ziua! Vă rog să ne aprobați mutarea turneului A din 19 octombrie de la Fagaras in perioada 10-11 august deoarece sala nu mai poate fi disponibilă .Mentionam faptul ca am luat legatura cu organizatorii de la Hundeoara si Gherla și avem acceptul acestora.
              Mulțumim așteptam răspuns !

              Comentariu


              • florin toma
                florin toma comentat
                Editarea unui comentariu
                Daca aveti acceptul organizatorilor, nu aveti nevoie de acordul Echipei Amatur.
                Puteti sa-l mutati
                ivan catalin ivan catalin likes this.

            • Din motive ce nu țin de noi( sala ocupată cu activitati care nu erau programate in aceasta perioadă) nu mai putem organiza turneul a de la făgăraș.din data de 10 -11 august 2024.


              Comentariu


              • Pentru ca e posibil ca la acea data sa nu fiu in tara, concursul de la Vorona - Botosani (7 septembrie) va fi postat si operat tehnic de catre Gabriel Daraba.
                Multumesc.
                Blade: lemn off...ce lemn !
                Bh: cu tepi
                Fh: fara tepi

                Comentariu


                • Buna seara,

                  Rugam aprobarea conducerii pentru reprogramarea turneului din 13-14 iulie anulat datorita caldurii, in datele de 21-22 Septembrie 2024.

                  Organizatorii locali Ciubotaru George +40 721 214 309 si Ionescu Bogdan +40 722 968 422, doresc sa fie un concurs buzoian, legat de logo-ul orasului si anume:

                  Cupa " BUZAU - OPEN CITY "

                  Club Sportiv Scolar Buzau, strada Spiru Haret, Buzău 112211​


                  Comentariu


                  • ADN
                    ADN comentat
                    Editarea unui comentariu
                    Salut! În aceeași data este programat turneu A la Fieni..distanta dintre cele 2 localități este mult prea mica pentru desfășurarea celor doua turnee concomitent,va rog sa căutați o alta data eligibila în calendar.

                    "Se pot programa mai multe turnee A simultan, dacă distanța dintre localitățile principale este de minim 300 km.
                    -Cu acordul organizatorilor implicati, distanta poate fi de minim 200 km.
                    ClaudiuManoiu ClaudiuManoiu likes this.

                • Iulian, după ce că ai început să te duci in 4-5 locații,te rog frumos să te reorientezi!!!
                  Același lucru îl fac și cei din București, trântesc câte un B și tot așa!!!!
                  Nu este normal ca cineva să vină cu o lună și ceva înainte înainte și să îți trântească un turneu!
                  Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                  FH - Xiom Sigma II Pro
                  BH- Xiom Sigma II Pro

                  Comentariu


                  • Postat în original de AdrianGotca Vezi post
                    19 octombrie, Turneu A Erbiceni (Jud Iasi). Organizator local: Crivei Claudiu, organizator tehnic: Gotca Adrian. Multumesc!

                    Sent from my SM-S928B using Tapatalk
                    FlorinBN, se poate sa apara turneul in calendar? Ma uitasem si criteriile de distanta ar fi satisfacute. Rog Echipa Amatur ca, in cazul in care sunt probleme de alta natura regulamentara, sa imi comunice, sa pot schimba detalii (organizator, data, etc) in timp util. Multumesc!

                    Comentariu


                    • Cred ca nu l-am observat ... îl trec azi, mai târziu un pic ...
                      AdrianGotca AdrianGotca likes this.
                      TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                      Comentariu


                      • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                        Cred ca nu l-am observat ... îl trec azi, mai târziu un pic ...
                        Super, multumesc!

                        Sent from my SM-S928B using Tapatalk

                        Comentariu


                        • Postat în original de ClaudiuManoiu Vezi post
                          Iulian, după ce că ai început să te duci in 4-5 locații,te rog frumos să te reorientezi!!!
                          Același lucru îl fac și cei din București, trântesc câte un B și tot așa!!!!
                          Nu este normal ca cineva să vină cu o lună și ceva înainte înainte și să îți trântească un turneu!
                          Nu "aduc", ele au fost de fiecare data cate 4 concursuri, puse in fiecare an, cu respectarea regulamentului si aprobarea CD / EA de la inceputul anului calendaristic.
                          Nu aduc peste nimeni concursuri.
                          Este o data discutata si cu cei de la Buzau, sa fie sala libera.
                          Ca este prea aproape dar in limitele regulamentului, asta este altceva, sa nu deviem cu alte "acuze" nefondate.
                          Ia vedeti TSP Bucuresti cand eu aveam pe 13-14 Iulie... care era distanta si nu a zis nimeni nimic.... !!!!

                          Comentariu


                          • Nae, de ce interveniti cu alte spete ce incalca regulamentul la care tineti atata de mult...
                            Am primit de cateva ori raspunsul ca regulamentul nu se modifica in timpul jocului sau ca am depasit cu 1 minut ora cand puteam aduce observatii, propuneri...
                            Unii au voie sa modifice regulamentul in timpul concursului (EA/CD), altii mai muritori nu au....

                            Eu acum nu incalc nici un regulament !
                            De ce nu ai intervenit la fel de prompt la Turneul B de la TSP, cand era in aceleasi date cu mine, 13-14 iulie si distanta era 108 km-110 km !?
                            Asta nu era la o distanta "mult prea mica", dar legala fata de regulament?

                            Si cum unii stiti, datele nu tin exclusiv de OT, eu sunt un operator, datele tin de disponibilitatea salii, a meselor pt inchiriat, a transportatorului etc...
                            Am conversat cu Claudiu pe uatap, o sa cautam si alta data, pana gasim nu anulam data propusa, atata timp cat nu incalcam regulamentul.

                            Comentariu


                            • ADN
                              ADN comentat
                              Editarea unui comentariu
                              Ideal ar fi sa începi sa citești și sa respecți regulamentul în vigoare..dacă ai citi ai putea sa observi ca o distanta de 108 Km între un turneu A si un turneu B este perfect regulamentara.
                              Ai propus turneu A...poate ma repet..distanta minima între 2 turnee A este de MINIM 200 KM

                          • Da !!!! Am gresit !!!
                            Am bagat distantele in excel si a ramas setat pe 100 km ca la B-uri si in cap aveam tot suta asta de km...!!!

                            SCUZE !
                            ADN ADN likes this.

                            Comentariu


                            • Turneul din 24 August programat la Reghin se anuleaza. Multumim pentru intelegere.

                              Comentariu


                              • Către comitetul director,
                                Bună ziua, vă rog să aprobați desfășurarea unui Turneu A în Municipiul Alexandria în perioada 5,6 octombrie pe 14 mese în sala Colegiului A.D. Ghica. , organizator tehinc Duțu Cătălin, organizator local Dragomir Iuliu.
                                Menționez faptul că cel mai apropiat turneu A se desfășoară la Ocna Sibiului iar distanța față de Alexandria este de 311 km conform google maps.
                                Mulțumesc.

                                Comentariu


                                • Echipa Amatur
                                  Echipa Amatur comentat
                                  Editarea unui comentariu
                                  Echipa Amatur este de acord si va doreste succes in organizare
                                  IuliuDragomir IuliuDragomir likes this.


                              • “Memorialul Eugen Roman” Arad – 24-25 august 2024.

                                CUGIR, 24-25 aug (sambata E,O - duminica A,H).

                                Era fain sa fie inversate zilele. (ca si in cazul celor din Oradea-Mihai Viteazu). Ca si timp de deplasare, Arad - Cugir e cam acelasi cu Oradea-Mihai Viteazu. Mi-ar fi placut sa participa la ambele, acum trebuie sa aleg.
                                Blade: HM PRO Super X Zylon​
                                FH: Butterfly Tenergy 05
                                BH: Butterfly Tenergy 05

                                Comentariu


                                • In Calendarul Amatur,turneele incepand cu luna septembrie 2024, se numesc toate la fel ?

                                  Comentariu


                                  • Rezolvat, lipsea un link pe acolo.
                                    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                    Comentariu


                                    • Urit, la Virset este cula Virsetului că am fost acolo...pe bune păi de accea nu vor sârbii în Europa))))

                                      Comentariu


                                      • 16-17 noiembrie, turneu A Tomesti (jud Iasi), 16 mese. Am luat acceptul organizatorilor de la Sovata, fiind 280km pana acolo.

                                        Organizator principal: Gotca Adrian

                                        Sent from my SM-S928B using Tapatalk


                                        mariomoro mariomoro likes this.

                                        Comentariu


                                        • Turneu B la indoor Ploiesti, când o să fie postat?

                                          Comentariu

                                          Procesare...
                                          X