Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Evidență Retrageri după termen și Absențe Nemotivate

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 98 (0 members and 98 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Penalizari Turneu A Arad (19 May 2024) - 19 May, 21:46:14 - v6.0 / cls_2024-mai

    Retrageri R2 (2p)
    1. Paul Alin Sabin, Sandra

    Absente N (3p)
    2. Bekesi Zsolt, Arad
    ​​​
    likes this.
    "Tenisul de masa este cel mai important lucru dintre cele mai putin importante ale vietii"
    https://www.youtube.com/watch?v=ZdoaO-6Z2pg&t=1s- un mesaj despre cel mai important lucru in viata

    Comentariu


    • Penalizari Turneu A Bucuresti (18/19-May-24) - 19 May, 22:21:50 - v6.0 / cls_2024-mai

      Retrageri R2 (2p)
      1. Patrascu Dorin, Pitesti
      2. Stefan Alexandru, Vaslui
      3. Busnatu Radu Andrei, Bucuresti
      4. Ilie Costin, Bucuresti
      5. Sava Harold, Bucuresti
      6. Cristea Adrian, Bucuresti
      7. Mosgoreanu Codrut, Bucuresti
      8. Merlici Daniel, Bucuresti

      Absente N (3p)
      9. Mocanu David, Bucuresti
      10. Marius Andrei, Bucuresti
      11. Neagu Darius, Bucuresti
      like this.
      FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
      BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
      BH:Stiga Energy Absorber

      Comentariu


      • Penalizari Turneu B Targu Secuiesc (19-May-24) - 19 May, 22:29:07 - v6.0 / cls_2024-mai

        Retrageri R2 (2p)
        1. Handra Benedek, Targu Secuiesc

        Absente N (3p)
        2. Iachimov Gheorghe, Moldova-Briceni
        3. Szocs Botond, Estelnic
        4. Burnichi Marian, Targu Secuiesc
        likes this.
        FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
        BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
        BH:Stiga Energy Absorber

        Comentariu


        • Penalizari Turneu B Brasov(Winner) (25/26-May-24) - 26 May, 14:08:40 - v6.0 / cls_2024-mai

          Retrageri R2 (2p)
          1. Popescu Horia, Sinaia
          2. Dinu Vladimir, Bucuresti
          3. Kifor Razvan, Bran

          Absente N (3p)
          4. Caraghin Dragos, Brasov
          likes this.
          FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
          BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
          BH:Stiga Energy Absorber

          Comentariu


          • Penalizari Turneu B Targoviste (25-May-24) - 26 May, 14:12:17 - v6.0 / cls_2024-mai

            Retrageri R2 (2p)
            1. Baican Alexandru, Bucuresti
            2. Nicolae Sorinel, Targoviste

            Absente N (3p)
            3. Ion Robert, Bucuresti
            likes this.
            FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
            BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
            BH:Stiga Energy Absorber

            Comentariu


            • GabrielD
              GabrielD comentat
              Editarea unui comentariu
              X1. Baican Alexandru - am primit document medical justificativ.

          • Penalizari Turneu A Balti, Republica Moldova (25-26 May 2024) - 26 May, 21:14:55 - v6.0 / cls_2024-mai

            Absente N (3p)
            1. Topala Alexandru, Moldova-Balti
            2. Mitic Alexandru, Moldova-Singerei
            3. Musteata Vadim, Moldova-Singerei
            likes this.
            "Tenisul de masa este cel mai important lucru dintre cele mai putin importante ale vietii"
            https://www.youtube.com/watch?v=ZdoaO-6Z2pg&t=1s- un mesaj despre cel mai important lucru in viata

            Comentariu


            • Penalizari Turneu A+ Mihai Viteazu (25-26 May 2024) (CJ) - 26 May, 21:15:16 - v6.0 / cls_2024-mai

              Retrageri R2 (2p)
              1. Badiu Gavril, Rasca
              2. Pralea David Constantin, Alba Iulia
              likes this.
              "Tenisul de masa este cel mai important lucru dintre cele mai putin importante ale vietii"
              https://www.youtube.com/watch?v=ZdoaO-6Z2pg&t=1s- un mesaj despre cel mai important lucru in viata

              Comentariu


              • Postat în original de ADN
                Penalizari Turneu A Sighisoara (20/21-Apr-24) - 21 Apr, 17:29:57 - v6.0 / cls_2024-apr

                Retrageri R2 (2p)
                1. Marcu Ciprian, Targu Mures
                2. Iojiban Gheorghe, Balan
                3. Petrut Patrick, Aiud
                4. Marginean Vlad Catalin, Aiud
                Bună ziua.
                Iojiban Gheorghe s-a retras d ela Sighișoara la postul 243 la ora 20.48, pe 19 aprilie. Vă rog să verificați. NU cred că trebuia penalizat. Mă simt în culpă pt că era în sarcina mea să-l retrag. Scuze pt deranj. Mulțumesc.

                Comentariu


                • sorin_client
                  sorin_client comentat
                  Editarea unui comentariu
                  A acumulat 6 puncte de penalizare si nu are drept de joc la Piatra Neamt unde s-a inscris. Daca se vor motiva atunci il voi repune pe lista principala, conform inscrierii.
                  likes this.

              • Postat în original de toader ovidiu

                Bună ziua.
                Iojiban Gheorghe s-a retras d ela Sighișoara la postul 243 la ora 20.48, pe 19 aprilie. Vă rog să verificați. NU cred că trebuia penalizat. Mă simt în culpă pt că era în sarcina mea să-l retrag. Scuze pt deranj. Mulțumesc.
                Bună ziua! Asa cum se vede în poza atașată l ati retras o ora mai târziu la 21.48...puteți întra pe topicul turneului respectiv pentru a a va lamuri...înaintea postului dvs este postul lui Florin Apian cu actualizarea listelor de la 21.05,mulțumesc!

                likes this.
                FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
                BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
                BH:Stiga Energy Absorber

                Comentariu


                • Postat în original de toader ovidiu

                  Bună ziua.
                  Iojiban Gheorghe s-a retras d ela Sighișoara la postul 243 la ora 20.48, pe 19 aprilie. Vă rog să verificați. NU cred că trebuia penalizat. Mă simt în culpă pt că era în sarcina mea să-l retrag. Scuze pt deranj. Mulțumesc.
                  Ora afisata fara a fi logati pe forum:


                  Ora afisata cand suntem logati:


                  Am mentionat, intr-un mesaj anterior, ca se va tine cont de ora reala - adica de ora afisata cand folosim contul. Va rog, cand aveti timp, sa faceti urmatorul experiment: cititi acest mesaj fara cont - veti vizualiza ora 13:33-, apoi cititi-l fiind logat - veti vizualiza ora 14:33, adica ora cand am incarcat mesajul!
                  likes this.
                  "Tenisul de masa este cel mai important lucru dintre cele mai putin importante ale vietii"
                  https://www.youtube.com/watch?v=ZdoaO-6Z2pg&t=1s- un mesaj despre cel mai important lucru in viata

                  Comentariu


                  • La mine e invers

                    Comentariu



                    • album online
                      Cu cont e 13:33

                      Comentariu


                      • Nici nu prea contează, ora 21 este când postez eu lista ...
                        like this.
                        TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                        Comentariu


                        • Eltibi
                          Iti recomand sa urmezi urmatorii pasi pentru a schimba setarea pentru DST (Daylight saving time):

                          1) User settings;
                          2) Account;
                          3) DST Correction - bifezi ceea ce iti convine; noi am optat pentru DST corrections always on.


                          ​​





                          likes this.
                          "Tenisul de masa este cel mai important lucru dintre cele mai putin importante ale vietii"
                          https://www.youtube.com/watch?v=ZdoaO-6Z2pg&t=1s- un mesaj despre cel mai important lucru in viata

                          Comentariu


                          • GabrielD
                            GabrielD comentat
                            Editarea unui comentariu
                            Sunt logat de pe laptop acum; sper ca modalitatea de schimbare a setarilor este asemanatoare si cand intri de pe telefon.

                          • GabrielD
                            GabrielD comentat
                            Editarea unui comentariu
                            Profit de aceasta situatie pentru a va reaminti ca, atunci cand retrageti pe cineva, sa mentionati si categoria. De pe laptop, este facil sa identific categoria (CTRL F + nume); pe de alta parte, de pe telefon, trebuie fie sa parcurg listele preliminare, fie, mai intai, consult pagina jucatorului, de pe amatur.ro, pentru a vedea media, apoi ma orientez spre categoria potrivita. Aceste operatii pot fi evitate cand se scrie si categoria.

                            P.S. Daca se retrage cineva pe la 20:58, scrieti direct, fara categorie - orice minut conteaza!

                          • FlorinBN
                            FlorinBN comentat
                            Editarea unui comentariu
                            Cateodata la 20.58 este deja 21.00
                            like this.

                        • La mine e ok ca 99% daca ma înscriu vin 😂
                          likes this.

                          Comentariu



                          • Greste si asta batran....Dl.Florin este om nu tinta pentru vanatori!

                            Comentariu


                            • 1) Dl. Florin Apian nu greseste mai deloc; poate gandeste in sistem binar - if, else si, la nevoie, mai adauga un else if .

                              2) Pentru turneele din weekend, termenul limita este ora 21:00. Pana la ora 21:00, nu se penalizeaza; dupa ora 21:00, se acorda penalizari.

                              Pentru noi, care ne ocupam cu monitorizarea retragerilor, lucrurile sunt clare si relativ simple.
                              "Tenisul de masa este cel mai important lucru dintre cele mai putin importante ale vietii"
                              https://www.youtube.com/watch?v=ZdoaO-6Z2pg&t=1s- un mesaj despre cel mai important lucru in viata

                              Comentariu


                              • Buna ziua,am o penalizare se 2p,care expiră în Iulie, voiam să știu cele 2p sunt luate din MP sau cum se procedează, le primesc înapoi?Mulțumesc.

                                Comentariu


                                • Cele două puncte nu au legătură cu MP sau locul în clasament. Ele se acordă doar în caz de retragere după termen sau absență nemotivată și contează doar dacă se adună 6p de penalizare.
                                  likes this.
                                  Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                                  FH: Butterfly Dignics 05
                                  BH: Tibhar Grass D.TecS

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Mihai Popescu-Apreotesei
                                    Cele două puncte nu au legătură cu MP sau locul în clasament. Ele se acordă doar în caz de retragere după termen sau absență nemotivată și contează doar dacă se adună 6p de penalizare.
                                    Conform DEX:A da (cu îngăduință, cu grijă, cu atenție, cu bunăvoință).​Mama ce bunavointa.....

                                    Comentariu


                                    • Imi poate spune si mie cineva cand imi expira cele 2 puncte de penalizare?
                                      Lemn Michael Maze ALC
                                      Forehand Dignics 09c
                                      Backhand: Tenergy 19

                                      Comentariu


                                      • ADN
                                        ADN comentat
                                        Editarea unui comentariu
                                        Salut! Punctele expira la fix un an de la data acumulării lor.
                                        likes this.

                                    • multumesc frumos
                                      likes this.
                                      Lemn Michael Maze ALC
                                      Forehand Dignics 09c
                                      Backhand: Tenergy 19

                                      Comentariu


                                      • Mult un an. Punctele de amenda de circulatie expira la 6 luni

                                        Comentariu


                                        • Cu masina poate mergi zilnic. Concursuri nu cred ca poti avea mai mult de 1-2 pe saptamana.
                                          Daca ne raportam la durata sanctiunii rutiere ar trebui mai mult de 1.5 ani. 😜
                                          likes this.

                                          Comentariu


                                          • GabrielD
                                            GabrielD comentat
                                            Editarea unui comentariu
                                            Pentru a nu fi suspendat, poti acumula, cel mult, pe parcursul unui an, fie 2 retrageri dupa termen (R+R) = 4puncte, fie o retragere dupa termen (R) si o absenta (N) =5 puncte; consider ca aceste limite sunt rezonabile. Mai mult, nu stiu cat de fairplay este sa te inscrii la un turneu si sa nu anunti macar ca te retragi, organizatorul fiind nevoit fie sa intarzie alcatuirea grupelor, fie sa treaca un jucator fara rezultate in grupa.
                                            Erdely Noemi Erdely Noemi likes this.

                                          • GabrielD
                                            GabrielD comentat
                                            Editarea unui comentariu
                                            Acum am terminat de comparat listele preliminare, de la un turneu monitorizat, cu listele finale. A fost un absent, iar primul (si, de altfel, singurul) jucator de pe lista de asteptare este chiar din orasul unde se tine competitia; daca cel care a lipsit ar fi anuntat din timp, poate ca jucatorul de pe lista de asteptare ar fi participat!
                                            Se vorbea, mai sus, de bunavointa. Si tot noi, cei de la retrageri, suntem considerati absurzi!
                                            Erdely Noemi Erdely Noemi likes this.

                                        • Penalizari Turneu A Cheile Gradistei (01/02-Jun-24) - 02 Jun, 16:56:34 - v6.0 / cls_2024-iun

                                          Retrageri R2 (2p)
                                          1. Borosoiu Laurentiu, Sinaia
                                          2. Comsa Sever, Brasov

                                          Absente N (3p)
                                          3. Pavunev Dan, Bucuresti
                                          4. Sfrenti Cosmin, Drobeta Tr Severin
                                          5. Gutulescu Marian, Drobeta Tr Severin
                                          6. Haralambescu Andrei, Bucuresti
                                          7. Calin Stefan Daniel, Urlati
                                          8. Hasan Dorel, Brasov
                                          likes this.
                                          FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
                                          BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
                                          BH:Stiga Energy Absorber

                                          Comentariu

                                          Procesare...
                                          X