Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu pe echipe "Turneu Top Team Xiom" - Calarasi, 20/21 iulie 2024

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 22 (0 members and 22 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
    Circotecă. Marius Petcu mai lipsește.
    Marius Petcu,are un caracter ireprosabil.....nu cred ca trebuia enumerat!Hai sa mai si gandim....
    Niculae.G Niculae.G likes this.

    Comentariu


    • Echipa NEMURITORII din Târgovişte la Avansați se modifică :
      se retrage Cojocaru Andru
      se înscrie Bogdan Andrei Ion
      adilazaroiu adilazaroiu likes this.

      Comentariu


      • Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post

        Marius Petcu,are un caracter ireprosabil.....nu cred ca trebuia enumerat!Hai sa mai si gandim....
        Știu cine e Marius Petcu și ce caracter are. Încep sa ma îndoiesc de al tău.
        Dantim Dantim likes this.

        Comentariu


        • Se înscrie Urdes Ruxandra avansați in echipa Începătorii la avansați

          Comentariu


          • Postat în original de Cornel 67 Vezi post

            Știu cine e Marius Petcu și ce caracter are. Încep sa ma îndoiesc de al tău.
            1 Al dumneavoastra ca nu avem aceeasi varsta!
            2 Crede ma ca ai destule razboaie si nu mai vrei unul si cu mine.
            3 Mai lasa trufia ca nu ajuta la nimic.
            4 Nu astept(Si nu accept) drept la replica.
            5 Poate ca noaptea o sa fie un sfetnic bun.....

            Comentariu


            • Postat în original de Iulian Gherasim Vezi post
              Fiind prima ediție (o ediție pilot aș putea să o numesc) vom fi mai permisivi puțin. Vom vedea împreună ce funcționează bine și ce nu,
              Pana una alta am scris în anunțul turneului ca organizatorii pot acorda și niște wildcarduri. Ma voi folosi de aceste wildcarduri pentru ai primi la concurs pe acei jucători care nu au 3 turnee in ultimul an competițional, sau care în iunie aveau un MP diferit de iulie (gen Baicu Claudiu).
              Va așteptăm cu drag pe toți, sper sa ne simțim bine împreună și sa domine bună dispoziție și fair-play ul.
              Multumesc Iulian. Mare om, mare caracter ! Nu o sa raman dator !
              Fotbalul ⚽ si tenisul 🏓, intaresc musculatura 💪.

              Comentariu


              • Rog să îl înscrieți la echipa Olimpia Slobozia și pe jucătorul Ion Radu din Slobozia.

                Comentariu


                • Ma tot gândesc dacă sa scriu sau nu. Dacă jucători care au avut MP peste 45 vor putea juca la open. Se pare ca la Botoșani au putut. Sper ca noaptea sa fie un sfetnic bun, dacă merita sa venim pana la Calarasi.
                  lemn: butterfly harimoto innerforce zlc

                  Comentariu


                  • Postat în original de Dantim Vezi post

                    Voi chiar sinteti sugaci pe.bune...ce draku vreți să arătați că sinteti valori cu pinguinii ...Mariusica am pretenții de la tine și de la Ilie ...nu că tu mi-ai luat vreodată vreun meci...dar pe Ilie nu lam înfrânt niciodată...așa că mergeți im p...la mea la elite sau îmi bag ceva în turneu...pe bune ne batem joc de Amatur sau....dacă acceptați această echipă mă retrag pentru totdeauna din Amatur...vad că ați început să vă bateți joc de această mișcare tot mai mult.....
                    😂😂🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
                    Lemn Michael Maze ALC
                    Forehand Dignics 09c
                    Backhand: Tenergy 19

                    Comentariu


                    • Nu e în regulă cu excepțiile. Se creaza un precedent. Dragi organizatori, ganditi bine situația înainte de a decide definitiv. Mai permisivi putin este o excepție de la regulament, nu ar trebui sa apară. Scopul wildcardului nu este acesta, o stiti foarte bine. Nu va cer decât să cantariti foarte bine situația.

                      Comentariu


                      • Daca la campionatul national de tenis de masa se poate inchide lumina in sala si sa se schimbe tabloul principal in timpul meciurilor ca sa castige cineva anume, nici nu ma astept la mai putin de la tenisul de masa pentru amatori ). Cumva observ aceleasi nume care au debutat neplacut si la botosani. Unii asta isi doresc, sistemul nu este nici el foarte bine definit astfel incat sa opreasca acest gen de situații din a se perpetua, iar apoi totul devine circ. Sunt curios cum se va soluționa de data aceasta, de domnul Gherasim stiu numai de bine, nu plec urechea la barfe, insa este intr adevar o situatie delicata, pe cei in cauza ii cunosc personal, daca parerea mea ar conta, as putea declara deschis ca aceia sunt jucatori de elite, chiar de eliminatorii. Pentru Marius Alexandrescu am tot respectul, personal mi se pare un om cu foarte mult bun simt, insa nu inteleg ultimele miscari de acest gen, care nu cauzeaza decat neplaceri. In cazul in care situația este lasata astfel, cu siguranță ca echipa lor va castiga. Din pacate condițiile de intrare sunt media din amatur, ceea ce permite anumite abateri de la regulile de baza, dupa cum se poate observa. Sa speram ca organizatorii vor lua decizia cea mai potrivita pentru o desfasurare cat mai armonioasa a turneului, mai ales ca este primul de acest gen, ar fi frumos sa plecam acasa cu o amintire placuta.
                        P.S. daca exista cineva cu masina care m ar putea lua din ciulnita in jurul orei 8 dimineata sambata il rog sa imi dea un semn.
                        Seara frumoasa tuturor!
                        #KUMA ACADEMY

                        Comentariu


                        • Avind in vedere noua componenta a echipei"imposibil de invins" , va avea drept de joc doar la Elite.

                          P.S. Eltibi, parca acum ceva timp te oferisesi voluntar in a semnala jucatorii ce nu vor sa treaca la o categorie superioara...

                          Comentariu


                          • Postat în original de TEODOR URSU Vezi post
                            Daca la campionatul national de tenis de masa se poate inchide lumina in sala si sa se schimbe tabloul principal in timpul meciurilor ca sa castige cineva anume, nici nu ma astept la mai putin de la tenisul de masa pentru amatori ). Cumva observ aceleasi nume care au debutat neplacut si la botosani. Unii asta isi doresc, sistemul nu este nici el foarte bine definit astfel incat sa opreasca acest gen de situații din a se perpetua, iar apoi totul devine circ. Sunt curios cum se va soluționa de data aceasta, de domnul Gherasim stiu numai de bine, nu plec urechea la barfe, insa este intr adevar o situatie delicata, pe cei in cauza ii cunosc personal, daca parerea mea ar conta, as putea declara deschis ca aceia sunt jucatori de elite, chiar de eliminatorii. Pentru Marius Alexandrescu am tot respectul, personal mi se pare un om cu foarte mult bun simt, insa nu inteleg ultimele miscari de acest gen, care nu cauzeaza decat neplaceri. In cazul in care situația este lasata astfel, cu siguranță ca echipa lor va castiga. Din pacate condițiile de intrare sunt media din amatur, ceea ce permite anumite abateri de la regulile de baza, dupa cum se poate observa. Sa speram ca organizatorii vor lua decizia cea mai potrivita pentru o desfasurare cat mai armonioasa a turneului, mai ales ca este primul de acest gen, ar fi frumos sa plecam acasa cu o amintire placuta.
                            P.S. daca exista cineva cu masina care m ar putea lua din ciulnita in jurul orei 8 dimineata sambata il rog sa imi dea un semn.
                            Seara frumoasa tuturor!
                            #KUMA ACADEMY
                            Buna dimineata.Poate ca dl.Ursu ne explica mai pe larg la ce campionate nationale a fost "inchisa"lumina si schimbat tabloul?Cu siguranta stie o poveste dar in acele vremuri domnia sa nu juca tenis de masa.......!Galetusa si lopatelele ii erau mai la indemana.

                            Comentariu


                            • Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post

                              Buna dimineata.Poate ca dl.Ursu ne explica mai pe larg la ce campionate nationale a fost "inchisa"lumina si schimbat tabloul?Cu siguranta stie o poveste dar in acele vremuri domnia sa nu juca tenis de masa.......!Galetusa si lopatelele ii erau mai la indemana.
                              Probabil a fost numai o glumă. Vad ca nu mai înțelegi glumele, îți trebuiesc explicate.
                              Teo a avut o intervenție de foarte mult bun simt care trebuie apreciata și respectată. In nici un caz comentata.

                              Comentariu


                              • Dacă tot te bagi în seamă peste tot ai fi putut spune tu cine este Marius Alexandrescu și Ilie Florian, din punct de vedere tenisistic bineînțeles. Ca bănuiesc ca ii cunoști prea bine atâta timp cât îl cunoști pe Petcu Marius, un om într-adevăr cu mare caracter.

                                Comentariu


                                • Se inscriu la open , din constanta : Grigorenco daria, magura casian si magura larian
                                  echipa lps constanta
                                  Nicu Cotet Nicu Cotet likes this.

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                    Dacă tot te bagi în seamă peste tot ai fi putut spune tu cine este Marius Alexandrescu și Ilie Florian, din punct de vedere tenisistic bineînțeles. Ca bănuiesc ca ii cunoști prea bine atâta timp cât îl cunoști pe Petcu Marius, un om într-adevăr cu mare caracter.
                                    Stimate domn,acum ca nu mai sunteti suspendat,poate ne explicati de ce nu mai organizati turnee la Giurgiu?Vad ca nu mai aveti de cine sa va luati si am intrat eu in colimator.NU...NU INTRU IN JOCUL ASTA!Nu ma bag in seama,dar despre tenis de masa hai sa nu purtam discutii despre.....Nu sunt,Petrov,Buzatu,Dutu,Mario.Lazaroiu.Corbu,Rafae l,Vladoiu,Vlase....oameni cu care ai avut discutii amicale.Te rog sa te opresti!

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post

                                      Stimate domn,acum ca nu mai sunteti suspendat,poate ne explicati de ce nu mai organizati turnee la Giurgiu?Vad ca nu mai aveti de cine sa va luati si am intrat eu in colimator.NU...NU INTRU IN JOCUL ASTA!Nu ma bag in seama,dar despre tenis de masa hai sa nu purtam discutii despre.....Nu sunt,Petrov,Buzatu,Dutu,Mario.Lazaroiu.Corbu,Rafae l,Vladoiu,Vlase....oameni cu care ai avut discutii amicale.Te rog sa te opresti!
                                      Nu vreau sa ma lungesc cu tine aici, e un loc nepotrivit. Îmi cer scuze.
                                      O sa îți dau răspunsurile în privat. Dacă mai este careva curios, le pot da detalii și lor. Spun asta pentru ca mi s-au mai pus întrebări de genul asta, semn ca există discutii aprinse pe seama mea.
                                      Succes tuturor, la turneu, cred ca o sa fie foarte interesant.

                                      Comentariu


                                      • Intr adevar, probabil ca nici nu eram inca pe acest pamant cand s a intamplat povestea pe care am relatat o mai sus, am aflat si eu din surse suficient de veridice cat sa transmit mai departe, insa cine vrea sa cunoasca mai multe legate de acest subiect il poate intreba pe domnul Simon Csaba, dansul a fost cel pagubit in acea situatie. Cat despre oile noastre, inca ma minunez de cei 2 domni Cornel care se tot cearta aici, personal va stiu pe amandoi, poate sunt inca la categoria lopeticii si galetusii si nu inteleg toate subtilitatile, dar din cate mi ati lasat impresia amandoi, sunteti oameni maturi cu multa carte si capacitate de discernamant. Chiar nu inteleg tot acest razboi virtual ce il dati cu atata sete, nu foloseste nimanui, ba chiar pariez ca unii se distreaza pe tema aceasta. Cu asa o varsta si o experienta considerabila, sunt sigur ca puteti rezolva orice disensiune pe cale amiabila, pe forum pare ca mai aveti putin si va dati in cap.
                                        Apreciez decizia luata de organizatori, nu cred ca sunt asa de important sa am senzatia ca vorbele mele au schimbat ceva, insa întotdeauna daca se ridica mai multe voci cresc sansele de schimbare.
                                        Sa ne vedem cu bine la turneu, sper sa nu raman in Ciulnita )))
                                        Tzupy Tzupy Dan2 Dan2 like this.

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de TEODOR URSU Vezi post
                                          Intr adevar, probabil ca nici nu eram inca pe acest pamant cand s a intamplat povestea pe care am relatat o mai sus, am aflat si eu din surse suficient de veridice cat sa transmit mai departe, insa cine vrea sa cunoasca mai multe legate de acest subiect il poate intreba pe domnul Simon Csaba, dansul a fost cel pagubit in acea situatie. Cat despre oile noastre, inca ma minunez de cei 2 domni Cornel care se tot cearta aici, personal va stiu pe amandoi, poate sunt inca la categoria lopeticii si galetusii si nu inteleg toate subtilitatile, dar din cate mi ati lasat impresia amandoi, sunteti oameni maturi cu multa carte si capacitate de discernamant. Chiar nu inteleg tot acest razboi virtual ce il dati cu atata sete, nu foloseste nimanui, ba chiar pariez ca unii se distreaza pe tema aceasta. Cu asa o varsta si o experienta considerabila, sunt sigur ca puteti rezolva orice disensiune pe cale amiabila, pe forum pare ca mai aveti putin si va dati in cap.
                                          Apreciez decizia luata de organizatori, nu cred ca sunt asa de important sa am senzatia ca vorbele mele au schimbat ceva, insa întotdeauna daca se ridica mai multe voci cresc sansele de schimbare.
                                          Sa ne vedem cu bine la turneu, sper sa nu raman in Ciulnita )))
                                          Cred că exagerezi, avem numai o discuție amicală, nu te speria. Dar cred că îți place și ție să mai bagi câte o ceartă asa din când în când. Nu țipai tu pe la Viva că te-a lucrat d-l Bodeanu? Total nefondat zic eu.
                                          Eu ti-am luat apărarea mai înainte ca să nu te superi tu si să ii zici vreo doua aici pe forum. Ai tinut să raspunzi. Deci îți place.

                                          Comentariu


                                          • Se înscrie Tianu Calin în echipa Pongzilla ( avansați )

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Cornel 67 Vezi post

                                              Cred că exagerezi, avem numai o discuție amicală, nu te speria. Dar cred că îți place și ție să mai bagi câte o ceartă asa din când în când. Nu țipai tu pe la Viva că te-a lucrat d-l Bodeanu? Total nefondat zic eu.
                                              Eu ti-am luat apărarea mai înainte ca să nu te superi tu si să ii zici vreo doua aici pe forum. Ai tinut să raspunzi. Deci îți place.
                                              M am lamurit dupa, ne am rezolvat neintelegerile, incerc sa fiu impaciuitor
                                              Cornel 67 Cornel 67 likes this.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de TEODOR URSU Vezi post
                                                Intr adevar, probabil ca nici nu eram inca pe acest pamant cand s a intamplat povestea pe care am relatat o mai sus, am aflat si eu din surse suficient de veridice cat sa transmit mai departe, insa cine vrea sa cunoasca mai multe legate de acest subiect il poate intreba pe domnul Simon Csaba, dansul a fost cel pagubit in acea situatie. Cat despre oile noastre, inca ma minunez de cei 2 domni Cornel care se tot cearta aici, personal va stiu pe amandoi, poate sunt inca la categoria lopeticii si galetusii si nu inteleg toate subtilitatile, dar din cate mi ati lasat impresia amandoi, sunteti oameni maturi cu multa carte si capacitate de discernamant. Chiar nu inteleg tot acest razboi virtual ce il dati cu atata sete, nu foloseste nimanui, ba chiar pariez ca unii se distreaza pe tema aceasta. Cu asa o varsta si o experienta considerabila, sunt sigur ca puteti rezolva orice disensiune pe cale amiabila, pe forum pare ca mai aveti putin si va dati in cap.
                                                Apreciez decizia luata de organizatori, nu cred ca sunt asa de important sa am senzatia ca vorbele mele au schimbat ceva, insa întotdeauna daca se ridica mai multe voci cresc sansele de schimbare.
                                                Sa ne vedem cu bine la turneu, sper sa nu raman in Ciulnita )))
                                                Vezi ca de la Ciulnita la Lehliu nu este o distanta mare....la Lehliu Tanta si Costel mancau mici si devorau cate un tap cu bere.....in rest sa auzim numai de misto....nu iti mai bate capul cu amanunte.Tu sa nu uiti de termenul Oss!
                                                TEODOR URSU TEODOR URSU likes this.

                                                Comentariu


                                                • La avansați
                                                  BACAIN MARIAN-PESTRIȚUL ȘTEFAN -ACHIM GEORGEL și numele echipei este CIULINII BĂRĂGANULUI !! 🍷🤪🍷😜🍷😁
                                                  CAMPEAN ADRIAN CAMPEAN ADRIAN likes this.

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                                    Oare!?
                                                    Cu puțină ” neatenție” ....
                                                    Se pare că am avut dreptate, noroc cu Echipa Amatur care a observat că sunteți imposibil de învins. Acum se pare că echipa ”imposibil de învins” are de tras să iasă din inferioare. Succes!
                                                    Hobby: Motoare si ski !
                                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X