Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Donic destro f3 bigslam sau joola energy xtr

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Donic destro f3 bigslam sau joola energy xtr

    am si eu nevoie de o parere din partea dumneavoastra, care fata e mai buna din cele doua ?
    Rozena - VISCARIA - Rozena

  • #2
    Mai buna pentru ce? Pentru taiat, bloc, topspin....? ...pe Fh, pe BH?
    NU exista fete "mai bune" sau fete "mai proaste" ...
    1. Orice fata se comporta diferit in functie de lemnul pe care este lipita..
    2. Fetele se potrivesc in functie de nivelul, tehnica si preferintele jucatorului...el este singurul care poate face diferenta dintre fetele "bune" si cele "mai proaste"...a se citi "potrivite" sau "mai putin potrivite" stilului lui....
    ...personal, eu prefer joola Energy X-tra, s-a potrivit pe mai multe lemne...Donic Desto F3 BS mi-a placut, pt BH, doar pe un lemn: Bfy Innerforce AL (la nivelul meu de acum, -- inainte imi placea mai mult, si pe alte lemne, dar intre timp am devenit mai "pretentios"...)
    Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
    Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
    Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

    Comentariu


    • #3
      pentru taiat si topspin ma intereseaza mai mult...am un lemn BTY timber fell off-.... pai si BH si FH ..nu imi place sa am doua fete diferite...
      Rozena - VISCARIA - Rozena

      Comentariu


      • #4
        Pentru taiat, in general, sunt mai bune fetele cu burete mai subtire...pentru topspin, sunt mai bune cele cu burete mai gros..
        Pentru FH, in general, sunt mai eficiente fetele care au o aruncare inalta, pentru a putea da topspin lejer din taiate, efect mare la topspin si viteza la topspin...
        Pentru BH, iarasi in general, si in functie de preferinte, se preteaza o fata ceva mai moale, de control, cu o aruncare medie sau mediu joasa, mai buna pentru capace si topspin de langa masa...
        In general, dar nu universal valabil, se folosesc fete diferite pentru FH si BH, pentru ca mecanica miscarii difera pe FH de cea de pe BH, iar atunci cerintele pentru fete sunt diferite...repet, NU ESTE O REGULA
        Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
        Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
        Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de gabikr Vezi post
          Pentru taiat, in general, sunt mai bune fetele cu burete mai subtire...pentru topspin, sunt mai bune cele cu burete mai gros..
          Pentru FH, in general, sunt mai eficiente fetele care au o aruncare inalta, pentru a putea da topspin lejer din taiate, efect mare la topspin si viteza la topspin...
          Pentru BH, iarasi in general, si in functie de preferinte, se preteaza o fata ceva mai moale, de control, cu o aruncare medie sau mediu joasa, mai buna pentru capace si topspin de langa masa...
          In general, dar nu universal valabil, se folosesc fete diferite pentru FH si BH, pentru ca mecanica miscarii difera pe FH de cea de pe BH, iar atunci cerintele pentru fete sunt diferite...repet, NU ESTE O REGULA
          no si din cele doua modele, care e mai buna ptr taiat si topspin....in combinatie cu lemn BTY timber fell off-
          Rozena - VISCARIA - Rozena

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de DFy Vezi post
            no si din cele doua modele, care e mai buna ptr taiat si topspin....in combinatie cu lemn BTY timber fell off-
            Postat în original de gabikr Vezi post
            ...personal, eu prefer joola Energy X-tra, s-a potrivit pe mai multe lemne...Donic Desto F3 BS mi-a placut, pt BH, doar pe un lemn: Bfy Innerforce AL (la nivelul meu de acum, -- inainte imi placea mai mult, si pe alte lemne, dar intre timp am devenit mai "pretentios"...)
            Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
            Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
            Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

            Comentariu


            • #7
              Si eu optez pentru Joola Energy X-tra, in afara de cerintele tale eu zic ca te va plia mai bine si pentru topspin atac si capace
              Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
              BH : Tenergy 05Fx
              FH : Tenergy 05Fx

              Comentariu


              • #8
                multumesc frumos...cred ca o sa iau joola x-tra
                Rozena - VISCARIA - Rozena

                Comentariu

                Procesare...
                X