Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

lemn pentru bryce speed

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • lemn pentru bryce speed

    joc cu un primorac carbon avand fete bryce speed si bryce speed fx. ce lemn as putea incerca cu fetele mentionate mai sus?....preferabil unul care are control mai mare decat primorac carbon
    Primorac Carbon An Off+
    FH:Bryce Speed Fx
    BH:Bryce Speed

  • #2
    Schlager carbon Light!
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu


    • #3
      Aceeasi problema am si eu, joc cu un lemn Joola off si fete JO waldner dar as vrea sa schimb ceva, pentru un control mai bun.Ma gandeam sa-mi iau un Dotec control sau unul Ar, ce parere aveti.
      Multumesc!
      FH Donic Bluefire M3/Acuda S3
      Butterfly Primorac OFF-/Donic Ovtcharov Soft Carbon V1
      BH Donic Bluefire M3/Acuda S3

      Comentariu


      • #4
        Tibhar Samsonov Alpha daca vrei mai lent sau Stiga Clipper , BTY Mazunov daca vrei mai rapide
        Blade DHS PG 2
        FH: DHS Hurricane 3
        BH: Stiga Airoc Astro M

        Comentariu


        • #5
          N-as vrea sa renunt la viteza ci numai sa am mai mult control.....desi e posibil ca pentru asa ceva o sa-mi trebuiasca ........ mai mult antrenament.
          FH Donic Bluefire M3/Acuda S3
          Butterfly Primorac OFF-/Donic Ovtcharov Soft Carbon V1
          BH Donic Bluefire M3/Acuda S3

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de virgil
            .....desi e posibil ca pentru asa ceva o sa-mi trebuiasca ........ mai mult antrenament.
            Aia e sfant

            Eu am un crez - controlul e o vorba doar . Controlul si-l face omul cu mana lui
            Blade DHS PG 2
            FH: DHS Hurricane 3
            BH: Stiga Airoc Astro M

            Comentariu


            • #7
              Vali are dreptate. Daca vrei sa-ti creasca controlul la aceiasi viteza, trebuie sa te antrenezi mult. Daca vrei sa-ti creasca prin scaderea vitezei, ia-ti Samsonov Alfa. Am vazut un meci de anul asta, la un open in Kuweit parca, in care Samsonov la invins pe Wang Hao prin impunearea propriului ritm (plus ruperi de ritm) si plasament extralateral al mingiei. La o viteza mai mare, nu o sa-l invinga niciodata, pt ca Hao este "Uraganul".
              Lemn- Bty Viscaria
              FH - TENERGY 05
              BH - TENERGY 80

              Comentariu


              • #8
                eu joc cu primorac de aproape 2 ani si pot sa zic k il simt cu adevarat, dar totusi as fi vrut sa incerc si altceva.
                Primorac Carbon An Off+
                FH:Bryce Speed Fx
                BH:Bryce Speed

                Comentariu


                • #9
                  Pai am inteles ca vrei mai mult control. Nu ajunge. Trebuie sa spui amanuntit ce tip de joc practici, daca-ti doresti un lemn mai usor sau mai greu, mai elastic sau mai rigid. Si mai ales cum ai ajuns la Primorac Carbon, direct sau ai mai trecut "prin" alte lemne? Si care?
                  Lemn- Bty Viscaria
                  FH - TENERGY 05
                  BH - TENERGY 80

                  Comentariu


                  • #10
                    am mai jucat si cu o paleta Stiga Effect(bunicica, dar luata dintr-un magazin nespecializat ) si cu un lemn Kreanga Carbon avand fete bryce fx.
                    practic un stil ofensiv bazat pe foarte multe topspinuri si schimburi rapide de contre.de obicei prefer jocul de la semi-distanta intrucat sunt destul de inalt(aproximativ 1.87 m)
                    cred k mi-ar fi potrivit un lemn mai greut....90-100 grame.
                    Primorac Carbon An Off+
                    FH:Bryce Speed Fx
                    BH:Bryce Speed

                    Comentariu


                    • #11
                      Mazunov zic eu..
                      Schlager Carbon
                      Acuda S1
                      Acuda S1

                      Comentariu


                      • #12
                        Pai ai avut numai lemne rigide. Poti incerca si un Korbel , care este usor elastic, usureaza mult "munca" la topspin. S-ar putea sa-ti placa feelingul si sa spui adio lemnelor rigide.
                        Lemn- Bty Viscaria
                        FH - TENERGY 05
                        BH - TENERGY 80

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de VISCO
                          Pai ai avut numai lemne rigide. Poti incerca si un Korbel , care este usor elastic, usureaza mult "munca" la topspin. S-ar putea sa-ti placa feelingul si sa spui adio lemnelor rigide.
                          salut ma bag si eu .. habar nu am care sunt elastice si care rigide .. al meu cum e ?
                          JonyerHinoki/Hammond


                          GodIsGreat!PraiseHim!

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de VISCO
                            Vali are dreptate. Daca vrei sa-ti creasca controlul la aceiasi viteza, trebuie sa te antrenezi mult. Daca vrei sa-ti creasca prin scaderea vitezei, ia-ti Samsonov Alfa. Am vazut un meci de anul asta, la un open in Kuweit parca, in care Samsonov la invins pe Wang Hao prin impunearea propriului ritm (plus ruperi de ritm) si plasament extralateral al mingiei. La o viteza mai mare, nu o sa-l invinga niciodata, pt ca Hao este "Uraganul".
                            Doar ca gurile rele zic ca Samsonov joca cu Mazunov si plasele de la un model special de Alfa. Asta ca o paranteza ....
                            Blade DHS PG 2
                            FH: DHS Hurricane 3
                            BH: Stiga Airoc Astro M

                            Comentariu

                            Procesare...
                            X