Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Inlocuitor fata.

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Inlocuitor fata.

    Salutare,
    Am o paleta formata din lemn DHS PG7 cu DHS Skyline NEO 3 (FH) si un Yasaka Rakza 7 Soft (BH).
    Doresc sa-mi inlocuiesc fata de pe BH cu ceva care sa fie mai rapida pentru top-spin-uri. Fata actuala e rapida la contre / capace (impinse sau nu) dar parca la top-spin pierde viteza, banuiesc ca e din cauza faptului ca e fata soft.
    Mi-ar trebui ceva care sa ridice asemanator cu aceasta fata, dar care sa fie mai rapida la top-spin-uri dar care sa pastreze restul calitatilor. Imi poate recomanda cineva o fata potrivita?
    Multumesc anticipat
    P.S. Imi poate explica cineva, la dimensiunile paletei, care cifra corespunde carei dimensiuni? Multumesc.
    Ultima editare de silviu.antochi; 28.aug.2013, 10:39.
    Lemn: Levi Diablo Senso OFF- (FL)
    FH: DHS Skyline NEO III - max
    BH: Nittaku Hammond Pro β - 1.9

  • #2
    incearca h3 neo
    blade: xiom strato
    fh: omega IV asia
    bh: vega asia

    Comentariu


    • #3
      Imi poti spune cate ceva despre fata asta? Observ ca paleta cu care joci are si FH si BH aceeasi fata
      Lemn: Levi Diablo Senso OFF- (FL)
      FH: DHS Skyline NEO III - max
      BH: Nittaku Hammond Pro β - 1.9

      Comentariu


      • #4
        Eu te sfatuiesc sa treci la o Donic Acuda S2 sau Xiom Vega Euro, sunt cu un pas inainte la viteza
        Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
        BH : Tenergy 05Fx
        FH : Tenergy 05Fx

        Comentariu


        • #5
          Incearca si Donic Coppa X2. Are cate putin din fiecare calitate cautata.
          TsE

          Comentariu


          • #6
            Daca tot ai jucat cu Rakza 7 soft si iti place topsheet-ul ai putea incerca Rakza 7 simpla (nu soft) de 2.0 mm, care cred ca ar fi excelenta pentru bh, foarte buna la topspin in viteza. Bafta
            Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

            Comentariu


            • #7
              Rakza 7 2.0 mm e o alegere excelenta, dupa ce te inveti cu ea o sa iti placa foarte mult
              BH:TSP Ventus Spin max
              LAMA: Butterfly Zhang Jike ALC
              FH: Victas V>15 Limber 2.0 mm

              Comentariu


              • #8
                pei vezi ca a facut grasomega un review. mai bine de atat nu pot sa iti zic. daca ai intrebari poti sa ma suni 0734153816
                blade: xiom strato
                fh: omega IV asia
                bh: vega asia

                Comentariu


                • #9
                  Am eu un donic coppa x3 negru la dimensiuni de lemn off.undeva la 150/157.mi se pare buna pentru bh dar eu nu o mai folosesc pt ca m am dat pe chinezesti.

                  Comentariu


                  • #10
                    Multumesc tuturor pentru reply-uri, inca sunt destul de confuz. M-ar atragea si ideea unei palete pur chinezesti, dar nu stiu cat de mult ar trebui sa-mi modific loviturile de pe BH (spun asta pentru ca am schimbat niste mingi cu cineva care avea Rakza 7 pe FH si nu reuseam sa arunc nimic peste "gard"). Rakza aduce mai mult a fata europeana, dupa parerea mea
                    Intre timp, m-am mai documentat cate putin si am vazut ca exista multa lume care lauda Nittaku Hammond Pro Beta ca fiind o fata buna pentru BH. Exista cineva care a incercat-o?
                    Lemn: Levi Diablo Senso OFF- (FL)
                    FH: DHS Skyline NEO III - max
                    BH: Nittaku Hammond Pro β - 1.9

                    Comentariu


                    • #11
                      pei rakza sunt gen europene. iar pe rever e mult mai usor sa joci cu chinezesti, pentru ca oricum lovesti mai inchis.
                      blade: xiom strato
                      fh: omega IV asia
                      bh: vega asia

                      Comentariu

                      Procesare...
                      X