Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

”Memorialul Marcel Giosan” Amatur Romania - Arad - 12 octombrie 2024

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 15 (0 members and 15 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Deoarece comuntiatea amatur e atat de diversa, copii, adulti, seniori, sportivi, fosti sportivi, intelectuali, fosti intelectuali!!!, oameni de toate profesiile, este evident pentru oricine ca e greu sa ii multumesti pe toti si la un turneu obisnuit, daramite la un turneu final.

    Spre rusinea mea, nu am ajuns la festivitatea de premiere. Si aici am citit comentarii atat pozitive cat si negative. Se pare ca la unii nu le place mediul academic, asta e, daca a petrecut o viata intreaga in salile de sport. La altii ca si mine care am colindat prin amfiteatrele si din Timisoara pe vremea lui Ceasca, si pe cele ale Universitatii din Oradea nu imi displac. Din contra parca o festivitate de premiere intr-o Aula Magna e un pic mai solemna decat intr-o sala de sport dar e o parere personala. De asemenea am inteles jucatorii de la hobby nu au primit tricourile de campion, firma respectiva a tras un fel de tapa, si nu e prima data (asta din ce am citit pe forum). Atunci cand cineva a intreabat de ce conducerea amatur nu a avut o solutie de backup au sarit unii pe el cu ceva arogante marunte ca vezi doamne e foarte complicat chiar imposibil. In cunostinta de cauza va zic ca un tricou Slazenger cum ne tot premiaza organizatorul de la noi, cu sigla brodata pe piept si imprimat pe spate cu orice vrei iese undeva intre 50-60 lei, deci pentru o categorie intreaga undeva intre 400-500 Euro bani care cel putin pentru dl. Craiu care am citit undeva ca vrea sa sponsorizeze un turneu final intreg ar fi fost doar maruntis, si toata operatiunea ar fi durat intre 3-4 zile. In felul asta ar fi fost multumiti si jucatorii de hobby si conducerea amatur nu se facea de cacao.

    Insa ceea ce vreau s-a scot in evidenta e un lucru simplu si obisnuit si se numeste NORMALITATE. Am avut impresia ca unii colegi care au venit pentru prima data la Arad cred ca doar cu ocazia turneului final au fost tratati asa. Vreau sa le spun ca de ani buni de zile, la toate turneele la care am fost in zona Aradului, indiferent ca a fost la Academia Dodean, Sanpaul sau Sala Polivalenta am fost tratati la fel. Aceleasi mese de joc, aceleasi mantinele, aceleasi scorare, acelasi microfon care mai da din cand in cand rateuri. acelasi podium dar cu premianti diferiti, acelasi protocol (dimineata o gustare bogata, ca s-a simti mai bine gustul si aroma cafelei, iar la pranz deliciosul gulas, care a mai fost inlocuit cateodata cu o big pizza cat o roata de masina), aceiasi organizatori primitori, aceasi desfasurare a turneelor cu marirea spatiului cand se avansa pe tabloul eliminatoriu, poate o desfasurare mai fluenta si mai rapida decat la turneul final (explicabila prin nr. mai mic de participanti).

    Asa ca eu pot doar s-a zic tineti-o tot asa si pentru cei ca mine e mai mult decat suficient sa venim cu placere de cate ori timpul ne permite la toate turneele din zona Aradului.

    In incheiere mai vreau sa spun ca nutresc speranta ca NORMALITATEA sa se comporte ca un virus, sa devina molipsitoare si cumva cumva poate reuseste sa treaca si Carpatii.​
    In the practice of tolerance, one's enemy is the best teachers!
    Dalai Lama

    Comentariu


    • De fiecare data participantii sunt tratati foarte bine acolo.





      Daca aveti nevoie de o masina de transport in perioada urmatoare si doriti un serviciu eficient de inchirieri auto otopeni cand veniti in tara compania noastra vine de fiecare data cu cele mai bune si mai avantajoase solutii si optiuni, cu masini de inchiriat bucuresti de la clasa mica pana la modele de lux si compacte, rezervati acum prin oferta de rent a car bucuresti si bucurati-va de confort deplin la orice tip de masina.

      Comentariu


      • Postat în original de sorin1218 Vezi post
        Deoarece comuntiatea amatur e atat de diversa, copii, adulti, seniori, sportivi, fosti sportivi, intelectuali, fosti intelectuali!!!, oameni de toate profesiile, este evident pentru oricine ca e greu sa ii multumesti pe toti si la un turneu obisnuit, daramite la un turneu final.

        Spre rusinea mea, nu am ajuns la festivitatea de premiere. Si aici am citit comentarii atat pozitive cat si negative. Se pare ca la unii nu le place mediul academic, asta e, daca a petrecut o viata intreaga in salile de sport. La altii ca si mine care am colindat prin amfiteatrele si din Timisoara pe vremea lui Ceasca, si pe cele ale Universitatii din Oradea nu imi displac. Din contra parca o festivitate de premiere intr-o Aula Magna e un pic mai solemna decat intr-o sala de sport dar e o parere personala. De asemenea am inteles jucatorii de la hobby nu au primit tricourile de campion, firma respectiva a tras un fel de tapa, si nu e prima data (asta din ce am citit pe forum). Atunci cand cineva a intreabat de ce conducerea amatur nu a avut o solutie de backup au sarit unii pe el cu ceva arogante marunte ca vezi doamne e foarte complicat chiar imposibil. In cunostinta de cauza va zic ca un tricou Slazenger cum ne tot premiaza organizatorul de la noi, cu sigla brodata pe piept si imprimat pe spate cu orice vrei iese undeva intre 50-60 lei, deci pentru o categorie intreaga undeva intre 400-500 Euro bani care cel putin pentru dl. Craiu care am citit undeva ca vrea sa sponsorizeze un turneu final intreg ar fi fost doar maruntis, si toata operatiunea ar fi durat intre 3-4 zile. In felul asta ar fi fost multumiti si jucatorii de hobby si conducerea amatur nu se facea de cacao.

        Insa ceea ce vreau s-a scot in evidenta e un lucru simplu si obisnuit si se numeste NORMALITATE. Am avut impresia ca unii colegi care au venit pentru prima data la Arad cred ca doar cu ocazia turneului final au fost tratati asa. Vreau sa le spun ca de ani buni de zile, la toate turneele la care am fost in zona Aradului, indiferent ca a fost la Academia Dodean, Sanpaul sau Sala Polivalenta am fost tratati la fel. Aceleasi mese de joc, aceleasi mantinele, aceleasi scorare, acelasi microfon care mai da din cand in cand rateuri. acelasi podium dar cu premianti diferiti, acelasi protocol (dimineata o gustare bogata, ca s-a simti mai bine gustul si aroma cafelei, iar la pranz deliciosul gulas, care a mai fost inlocuit cateodata cu o big pizza cat o roata de masina), aceiasi organizatori primitori, aceasi desfasurare a turneelor cu marirea spatiului cand se avansa pe tabloul eliminatoriu, poate o desfasurare mai fluenta si mai rapida decat la turneul final (explicabila prin nr. mai mic de participanti).

        Asa ca eu pot doar s-a zic tineti-o tot asa si pentru cei ca mine e mai mult decat suficient sa venim cu placere de cate ori timpul ne permite la toate turneele din zona Aradului.

        In incheiere mai vreau sa spun ca nutresc speranta ca NORMALITATEA sa se comporte ca un virus, sa devina molipsitoare si cumva cumva poate reuseste sa treaca si Carpatii.​
        Propun sa il lasam pe dl.Craiu sa se maturizeze!Trebuie doar sa avem rabdare.
        alandala alandala likes this.

        Comentariu


        • Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post

          Propun sa il lasam pe dl.Craiu sa se maturizeze!Trebuie doar sa avem rabdare.
          Nu înțeleg de ce îl blamati pe Cătălin Craiu ?! El doar a prezentat ce i s-a întâmplat. Și dacă așa a fost, atunci nu e el cel ce trebuie admonestat.

          Comentariu


          • Postat în original de mateidumitru Vezi post

            Nu înțeleg de ce îl blamati pe Cătălin Craiu ?! El doar a prezentat ce i s-a întâmplat. Și dacă așa a fost, atunci nu e el cel ce trebuie admonestat.
            😂

            Se pare ca la mai toate turneele unde se serveste mancare la restaurant ramane cate un "CRAI" fara portie, la Alba Iulia "CRAIUL " a fost chiar Nea TITI care nu s-a sfiit sa sa ne toarne "cascaval " cativa ani in "Caruta" 😂, la fel si la Medias au ramas cativa "Crai" fara, dar peste tot pana la urma s-a remediat cu ceva.Analizand situatile la aceste turnee cred ca problema nu e nici pe departe la nivelul organizatorilor ci mai degraba la nivelul altruism al celorlalti care din varii motive au depasit cu mult "tara" farfuriei si nu au luat in calcul marja de bun simt.

            Comentariu


            • Postat în original de sorin1218 Vezi post

              Insa ceea ce vreau s-a scot in evidenta e un lucru simplu si obisnuit si se numeste NORMALITATE. Am avut impresia ca unii colegi care au venit pentru prima data la Arad cred ca doar cu ocazia turneului final au fost tratati asa. Vreau sa le spun ca de ani buni de zile, la toate turneele la care am fost in zona Aradului, indiferent ca a fost la Academia Dodean, Sanpaul sau Sala Polivalenta am fost tratati la fel. Aceleasi mese de joc, aceleasi mantinele, aceleasi scorare, acelasi microfon care mai da din cand in cand rateuri. acelasi podium dar cu premianti diferiti, acelasi protocol (dimineata o gustare bogata, ca s-a simti mai bine gustul si aroma cafelei, iar la pranz deliciosul gulas, care a mai fost inlocuit cateodata cu o big pizza cat o roata de masina), aceiasi organizatori primitori, aceasi desfasurare a turneelor cu marirea spatiului cand se avansa pe tabloul eliminatoriu, poate o desfasurare mai fluenta si mai rapida decat la turneul final (explicabila prin nr. mai mic de participanti).

              Asa ca eu pot doar s-a zic tineti-o tot asa si pentru cei ca mine e mai mult decat suficient sa venim cu placere de cate ori timpul ne permite la toate turneele din zona Aradului.

              In incheiere mai vreau sa spun ca nutresc speranta ca NORMALITATEA sa se comporte ca un virus, sa devina molipsitoare si cumva cumva poate reuseste sa treaca si Carpatii.​[/SIZE]
              Eu zic sa stai linistit fiindca si la noi exista Normalitatea de care pomenesti, poate chiar mai normala decat la voi, deci nu trebuie sa treaca Carpatii ca a fost aici dintotdeauna. Poate ca voi, cei care credeti ca Normalitatea asta s-a nascut in zona Aradului, ar trebui sa treceti Carpatii mai des ca nu va prea vedem la fatza. Am vazut cativa aradeni la Calarasi, la turneul pe echipe, si chiar am fost mirat. Oricum ii felicit sincer ca au aterizat ca niste adevarati Martieni, in zona aceea.

              Comentariu


              • Cand se posteaza filmutele cu meciurile de la celelalte categorii?
                Mary1 Mary1 likes this.

                Comentariu


                • O mica rectificare, doi erau Arădeni un Lugojan și unul de la Deva. Dar intradevar toți Marțieni.
                  Cornel 67 Cornel 67 likes this.
                  lemn: butterfly harimoto innerforce zlc

                  Comentariu


                  • Și vom mai venii.
                    Cornel 67 Cornel 67 likes this.
                    lemn: butterfly harimoto innerforce zlc

                    Comentariu


                    • Domnul Emi TT nu cred ca a inteles la ce m-am referit, domnul Cornel este pe alt server, nu este vorba despre mancare aici, daca e normal sa stai 3 ore dupa o friptura e clar 🤣, imi cer eu scuze ca beau pana imi da sangele pe nas si ma urc baut la volan sa distrug vieti. (Gluma) nu consum. E vina oamenilor saracii ca nu si-au primit mancarea 🤦🏻‍♂️. Unii venim doar sa jucam tenis, altii sa manance, fiecare cum poate.
                      Lemn Michael Maze ALC
                      Forehand Dignics 09c
                      Backhand: Tenergy 19

                      Comentariu


                      • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                        😂

                        Se pare ca la mai toate turneele unde se serveste mancare la restaurant ramane cate un "CRAI" fara portie, la Alba Iulia "CRAIUL " a fost chiar Nea TITI care nu s-a sfiit sa sa ne toarne "cascaval " cativa ani in "Caruta" 😂, la fel si la Medias au ramas cativa "Crai" fara, dar peste tot pana la urma s-a remediat cu ceva.Analizand situatile la aceste turnee cred ca problema nu e nici pe departe la nivelul organizatorilor ci mai degraba la nivelul altruism al celorlalti care din varii motive au depasit cu mult "tara" farfuriei si nu au luat in calcul marja de bun simt.
                        Exact, este posibil ca altii sa manance cat 10, la asta m-am referit, nu citisem textul dvs clar
                        Zosim1 Zosim1 likes this.
                        Lemn Michael Maze ALC
                        Forehand Dignics 09c
                        Backhand: Tenergy 19

                        Comentariu


                        • Oare exista vreo postare pe amatur unde nu a comentat domnul Cornel? V-as angaja ca marketing manager cu salariu atractiv daca aveti timp liber
                          Lemn Michael Maze ALC
                          Forehand Dignics 09c
                          Backhand: Tenergy 19

                          Comentariu


                          • Postat în original de CatalinCraiu Vezi post
                            Oare exista vreo postare pe amatur unde nu a comentat domnul Cornel? V-as angaja ca marketing manager cu salariu atractiv daca aveti timp liber
                            Esti minunat!Chiar deosebit....daca poti sa convingi oamenii ca sa isi schimbe domiciliul pentru satisfacia ta iti recomand sa te apuci de politica.Serverul meu imi spune ca trebuie sa ma opresc aici.Succesuri!Caz inchis.

                            Comentariu


                            • Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post

                              Esti minunat!Chiar deosebit....daca poti sa convingi oamenii ca sa isi schimbe domiciliul pentru satisfacia ta iti recomand sa te apuci de politica.Serverul meu imi spune ca trebuie sa ma opresc aici.Succesuri!Caz inchis.
                              Sa nu uit maestre:Pe unde am taiat eu lemne in tenis de masa,tu aduni surcele.

                              Comentariu


                              • Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post

                                Sa nu uit maestre:Pe unde am taiat eu lemne in tenis de masa,tu aduni surcele.
                                Vorbe adevarate la secunda!
                                Lemn Michael Maze ALC
                                Forehand Dignics 09c
                                Backhand: Tenergy 19

                                Comentariu


                                • Are dreptate dl Cornel, am realizat in 3 ani de tenis cat dansul din 2010, strict de amatur intradevar e diferenta mare intre noi, ca statistici, ca arbitraj da, sunteti legenda
                                  Aurora ionitescu Aurora ionitescu likes this.
                                  Lemn Michael Maze ALC
                                  Forehand Dignics 09c
                                  Backhand: Tenergy 19

                                  Comentariu


                                  • are rost discutia asta?

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Tofenfor Vezi post
                                      are rost discutia asta?
                                      Imi cer eu scuze, trebuia trezit la realitate, am incheiat
                                      Aurora ionitescu Aurora ionitescu likes this.
                                      Lemn Michael Maze ALC
                                      Forehand Dignics 09c
                                      Backhand: Tenergy 19

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de CatalinCraiu Vezi post
                                        Imi cer eu scuze, trebuia trezit la realitate, am incheiat
                                        Nu ma deranjeaza personal. Doar ca mi-am adus aminte de un quote... ti-l zic in pvt

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Orban Marius Vezi post
                                          Și vom mai venii.
                                          Dacă mai veniți încă o dată prin zona noastră îmi dau cuvântul ca vin cu ocazia primului A+ la Arad. Că m-ati făcut curios, vreau să văd și eu normalitatea ca să spun și la alții ☺️☺️☺️.
                                          Ultima editare de Cornel 67; Astăzi, 06:31.
                                          Orban Marius Orban Marius likes this.

                                          Comentariu


                                          • Promit ca am sa vin cu proxima ocazie .Am numărat în zona ( București pana la Tulcea) nouăsprezece turnee în 5 ani ,și patru doar anul acesta.Va mulțumesc oricum pentru invitație Și chiar doresc sa ne întâlnim și la masa de joc. Sper sa votați și pentru următorul A+ de la Sanpaul organizat de Marțieni Vinereni.
                                            lemn: butterfly harimoto innerforce zlc

                                            Comentariu


                                            • Continuu sa urmaresc, in calitate de vechi amaturist, discutiile dintre multi confrati intr-ale tenisului de masa amator... (sau nu, dupa ultimele dispozitii ale conducerii AmaTur). Se pare ca intre unii domni, au avut loc in diferitele dialoguri multe nemultumiri si uneori, chiar adevarate ''reglari de conturi'', ceea ce nu e de dorit sub nici o forma. Si cu toate astea, ele au existat. Unele, pe buna dreptate. Sa premiezi campionii unei categorii si sa nu ai tricourile de campion in timp util, e ceva impardonabil. De acum incolo, cred ca aceasta problema a organizatorului respectivului TF, trebuie rezolvata cu vreo doua saptamani inainte ca deh, mai sunt si tepari printre noi. Acuma, sa nu aruncam cu piatra. Asta e, s-a intamplat, La urmatoarele TF se vor lua sigur masuri din timp. Din pacate sau din fericire (nu stiu), la banchet nu am participat, dar sa nu ajunga mancarea la toti participantii indiferent la ce ora au ajuns ei acolo... e jenant, iar cei veniti primii sigur nu au mancat pana sa vomite, nemairamanand decat frimiturile si celorlalti participanti sositi mai tarziu. Mancare trebuia sa fie pentru toata lumea, indiscutabil !!! De aceea, cred ca s-a avut de a face, acum, cu alti borfasi / tepari dar de alta natura, de data asta. Astia au fost din industria ''ospitalitatii'' ! Nici in privinta neajungerii tricourilor la posesorii de drept si a meniului putin si de o slaba calitate de la banchet, organizatorii de la Turneul Campionilor Arad nu au nici o vina. Ce a depins strict de ei, a fost impecabil ! Pe bune !!! Acum, dragi amaturisti, sa ne mandrim ca tenisul de masa romanesc este pe un drum excelent. De la an la an, el este dus spre perfectiune atat de jucatori, cat si de organizatori. SA NE MANDRIM CA AM FOST BAGATI IN SEAMA DE CATRE MAREA CAMPIOANA DANIELA DODEAN SI SA FELICITAM ECHIPA DIN SUPERBUL ARAD PENTRU OSPITALITATE SI PENTRU UN PROFESIONALISM FRUMOS SI DISCRET STRECURAT INTR-UN TENIS DE MASA AMATOR !
                                              Când vulturii tac, papagalii încep să trăncănească.

                                              Comentariu


                                              • Buna dimineata.User-ul Tofenfor are dreptate,discutia dintre mine si dl Craiu trebuia purtata in privat.Imi pun cenusa in cap si imi cer scuze(lucru care se intampla rar)fata de cei care au purtat dialoguri consecvente si constructive.Am fost trezit la realitate asa ca ma declar invins.Marele Eugen Barbu a avut o replica celebra:"Rodioane m-ai invins".Promit ca numai raspund.Felicitari domnului Orban si fiului.Chiar sunt indragostiti de acest sport.Ganduri bune pentru toata suflarea Amatur !
                                                gica tirlea gica tirlea likes this.

                                                Comentariu


                                                • S-a discutat atât de mult pe aici, încât postarea mea, în care întrebam când vor fi publicate filmările de la celelalte categorii, nu mai este de actualitate.

                                                  Comentariu


                                                  • Eee, domnul Cornel are ce are cu mine, dar nu ma supar, am trecut peste. zi frumoasa tuturor
                                                    Lemn Michael Maze ALC
                                                    Forehand Dignics 09c
                                                    Backhand: Tenergy 19

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X