Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Fata BH: G888

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Fata BH: G888

    Incep prin a spune ca am mai facut un post acum cateva zile in care ceream pareri pentru inlocuirea unei fete Rakza 7 Soft (backhand). Desi au fost cateva idei bune, care m-au pus pe ganduri, n-am ajuns la o decizie legata de ce fata sa folosesc.

    Ca atare, am facut exact ce-am facut si atunci cand mi-am facut paleta pe care o am acum: am studiat toate forumurile posibile si am citit t review-uri despre fetele care mi-au fost recomandate in postul amintit (H3 Neo, Acuda S2, Vega Euro, Coppa x2, Rakza 7).

    Pe masura ce incercam sa ajung la o concluzie, mi-am dat seama ca nu stiam de unde am plecat si mi-am pus intrebarea: "Ce vreau de fapt?". La primul antrenament m-am concentrat pe rever si am ajuns la concluzia simpla: vreau o fata cu mai mult control, lucru pentru care sunt gata sa sacrific atat spin cat si speed (desi nu stiu cat speed sacrific, PG7 e rapida-n draci).

    La aceasta concluzie atasez si parerea lui Neacsu Bogdan (Multumesc!), parere care este compatibila si cu preferintele mele (imi plac topsheeturile lipicioase)
    Postat în original de Neacsu Bogdan Vezi post
    pe rever e mult mai usor sa joci cu chinezesti, pentru ca oricum lovesti mai inchis.
    In fine, ajung si la intrebarea pentru care am facut acest topic: Credeti ca DHS G888 imi poate oferi ceea ce imi doresc? Daca nu, imi poate recomanda cineva o alta fata chinezeasca care sa aibe aceste calitati? Mentionez ca incerc sa-mi dezvolt un stil cat mai agresiv, deci nu vreau fete defensive.
    Lemn: Levi Diablo Senso OFF- (FL)
    FH: DHS Skyline NEO III - max
    BH: Nittaku Hammond Pro β - 1.9

  • #2
    Pastreaza Rakza 7 Soft pe Bh, e ideala.
    Iar G888 a o fata de forehand, de generatie veche care trebuie lipita mereu cu toluen sau boosterita la greu ca sa scoti ceva din ea.
    Referitor la "e mult mai usor sa joci cu chinezesti pe rever"... n-as zice... 99% dintre jucatorii profesionisti joaca cu fata europeana pe BH, restul au zimti . Buretele nu are reactivitate, miscarea de pe Bh fiind mai scurta trebuie o fata care sa contribuie.
    => Rakza 7 Soft e celebra si foarte apreciata pentru Backhand. Este exact ceea ce trebuie!
    We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
    Aristotle



    Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

    Comentariu


    • #3
      Eu cred, dar problema e ca nu o pot controla destul. La nivelul la care sunt, imi trebuie mai mult control decat spin sau speed. Vreau sa pun cat mai multe pe masa, nu vreau sa rup fileul sau sa imi iau la tinta adversarul din cauza fetei pe care nu o pot controla. Iti spun cat se poate de sincer, nu am niciun fel de idee unde se duce mingea cand lovesc cu fata aia, lovesc si sper sa se duca pe masa.
      Lemn: Levi Diablo Senso OFF- (FL)
      FH: DHS Skyline NEO III - max
      BH: Nittaku Hammond Pro β - 1.9

      Comentariu


      • #4
        De obicei se vorbesc mult despre anumita fețe, control etc., si mai putin despre grosimea fețelor! grosime mai mica=control mai mare, grosime mai mare =control mai mic, deci exista fețe si de 1.3, 1.5 si asa mai departe. Scuze de interventie, va doresc succes! Levi!
        lemn:HML -carbon, hinoki
        fetze; Victas V>01 Limber
        si echipament Xiom

        Comentariu


        • #5
          Nicio problema, Levi. Multumesc pentru informatie.
          Dar ce vreau sa te intreb este: daca pun burete mai subtire, nu devine mai rapida? Sau la viteza conteaza doar duritatea buretelui nu si grosimea lui?
          Multumesc inca o data.
          Lemn: Levi Diablo Senso OFF- (FL)
          FH: DHS Skyline NEO III - max
          BH: Nittaku Hammond Pro β - 1.9

          Comentariu


          • #6
            cu cat buretele este mai gros, viteza e mai mare iar controlul mai mic.
            We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
            Aristotle



            Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

            Comentariu


            • #7
              Pune un tibhar Super defence de 1.2 sau 1.5, un donic Slice 40 deasemenea cu burete cat mai subtire, si vei avea foarte mult control, spin din belsug, si daca lovesti tare, si viteza suficienta. Am un amic la sala, care are Tibhar Super Defence pe BH, cand taie cu ea mingia are un efect ingrozitor, iar cand loveste drept, abia daca mai vad mingia (pe un Nittaku Violin - off- ).

              Comentariu


              • #8
                Multumesc tuturor pentru sfaturi si informatii. O sa incerc sa iau in calcul toate sugestiile pe care le-am primit pana acum, sper sa iau decizia cea buna. Cred ca voi incepe prin a-mi corecta loviturile de pe backhand, poate reusesc sa scot ce ar trebui din acea Rakza 7 soft.
                Lemn: Levi Diablo Senso OFF- (FL)
                FH: DHS Skyline NEO III - max
                BH: Nittaku Hammond Pro β - 1.9

                Comentariu


                • #9
                  nu reusesc sa iti raspund la mp dar iti las aici nr de telefon Emi 0747630959,daca nu raspund te sun mai tirziu

                  Comentariu

                  Procesare...
                  X