Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemn murdar de transpiratie

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Lemn murdar de transpiratie

    Buna seara tuturor. Ma intrebam daca exista vreo modalitate de a curata un lemn de urmele de transpiratie care raman pe maner evident fara a strica lemnul. Nu stiu vreo solutie sau altceva care sa stearga si sa aduca lemnul ca nou sau aproape. Si daca atunci cand cumperi lemnul nou exista vreo modalitate de al pastra curat, cum ar fi sa lacuiesc lemnul acolo unde fetele nu ajung si pe maner pe lateral...multumesc anticipat
    Fh Tenergy 05
    VISCARIA
    Bh Vega Europa

  • #2
    Puteti pune un grip pe maner. Va stergeti mai des si eventual purtati o manseta.

    Comentariu


    • #3
      O sa-ti dea sigur Cosmin Candea( user Cosnic) o solutie.
      El tot timpul este bine intentionat.
      Iti va spune ca a incercat sa-si bage lemnul la masina de spalat, ca l-a vopsit cu lavabila de exterior(evident pe baza de apa), ca a jucat cu manusi chirurgicale, ca si-a taiat manerul, etc.
      Nu-l baga in seama!
      4/3 din oameni au probleme cu fractiile

      Comentariu


      • #4
        Eu am citit undeva ca este un procedeu care consta in "impuscarea" lemnului cu nisip dar care in acelasi timp subtiaza lemnul dar nu stiu nimic sigur. Ma gandeam ca cineva de meseria stie vreo solutie mai buna. Astept in continuare. Treaba cu foderul pe maner cand lemnul il cumperi la mana a doua nu cred ca mai functioneaza
        Donic Persson Power Play V1
        Xiom Vega Asia
        Donic Twingo
        Fh Tenergy 05
        VISCARIA
        Bh Vega Europa

        Comentariu


        • #5
          Nea Nicu Pietris el schimba si culoare si cetatenie,din soft face iarba si din sanvis face super anti ,daca vrei iti dau nr de telefon
          - - - Actualizat - - -
          Glumeam ,dar poate sa iti rezolve lemnul.

          Comentariu


          • #6
            Nu sunt in romania. Dar accept nerabdator sfaturi
            Donic Persson Power Play V1
            Xiom Vega Asia
            Donic Twingo
            Fh Tenergy 05
            VISCARIA
            Bh Vega Europa

            Comentariu


            • #7
              0720356203 Nea Nicu Pietris suna-l ca acum nu glumesc si i-ti va da el solutia.

              Comentariu


              • #8
                Multumesc mult o sa il sun
                Donic Persson Power Play V1
                Xiom Vega Asia
                Donic Twingo
                Fh Tenergy 05
                VISCARIA
                Bh Vega Europa

                Comentariu


                • #9
                  Incearca sa folosesti Cif crema cu o carpa uscata. Pe urma cureti cu o carpa imbibata in putin spirt. Curata ceva din transpiratie...
                  Blade: Mizutani ZLC
                  FH Nittaku Fastarc G1
                  BH Xiom Sigma II Euro

                  Comentariu


                  • #10
                    Da' de ce sa-l cureti? =))
                    Timo Boll ALC
                    FH: DHS 3 NEO 2.2
                    BH: DHS 3 NEO 2.2

                    Comentariu


                    • #11
                      Salut,

                      Mi-a dat un prieten un lemn(primorac carbon off+ foarte vechi) sa-i lipesc fetele pe el...lemnul arata ca si scos din "aratura"(mai ales partea manerului pana la gume)...l-am luat la perie cu putin sapun lichid, apoi l-am pus la uscat la soare pentru ca a subt ceva apa...cand i-am dat paleta, omu a crezut ca i-am schimbat lemnul cu unul nou ))...BAFTA !!!
                      BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                      "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de filoteanuadrian Vezi post
                        Da' de ce sa-l cureti? =))
                        de transpiratie

                        Comentariu


                        • #13
                          Multumesc pentru sfaturi. Sunt sigur ca o sa incerc varianta cu cif si cu spirt si cea cu peria. Ma gandeam aceste solutii sunt valabile si pentru prasele(maner) nu numai pentru partea de sus laterala stanga si dreapta?
                          Donic Persson Power Play V1
                          Xiom Vega Asia
                          Donic Twingo
                          Fh Tenergy 05
                          VISCARIA
                          Bh Vega Europa

                          Comentariu


                          • #14
                            Foloseste solutia cu care cureti fetele si apoi sterge cu o carpa uscata. O sa ramai surpris de rezultate. Succes!
                            YASAKA MA LIN Soft CARBON / YASAKA RAKZA 7 Soft

                            Comentariu


                            • #15
                              pt ca sunt f multe opinii eu va spun cum procedez eu cand cosmetizez un lemn !!
                              iau pasta de spalat pe maini derma farm sau axion iau un burete abraziv ,,fac multa spuma spal bine lemnu cu partea abraziva a buretelui limpezesc bine cu apa curata si usuc rapid cu un uscator de par !! daca e nevoie folosesc si hartie abraziva de granulatie 320 rezultatele sunt uimitoare !! incercati si cred co o sa aveti rezultae f bune trebuie doar rabdare !!...
                              DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                              Comentariu


                              • #16
                                Nu este nici un pericol ca se umfla lemnul?Cum imi dau seama cand este uscat?lemnul in cauza este un Viscaria modelul nou, daca are vreo importanta.
                                Donic Persson Power Play V1
                                Xiom Vega Asia
                                Donic Twingo
                                Fh Tenergy 05
                                VISCARIA
                                Bh Vega Europa

                                Comentariu


                                • #17
                                  la mine nu sa unflat nici unul ! nu trebuiue sa al bagati in galeata cu apa ci sa dati cu buretele ud cu multa spuma dupa care limpeziti rapid si uscati !!
                                  DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                  Comentariu

                                  Procesare...
                                  X