Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu "A" Arad, open + amatori 19.10. 2013

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 6 (0 members and 6 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Stop inscrieri
    Blade: VECHITURA CU 70 LEI
    FH: FATA DE ROATA DE MASINA
    BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

    Comentariu


    • #77
      se retrage hattab amin din motive medicale

      Comentariu


      • #78
        Bogdane vezi ca din lista de inscrisi lipseste Bulz Ovidiu, pe care tu l-ai inscris. Din pacate acuma dimineata mi-am dat seama ca lipseste la apel. S-a retras cumva si nu ai apucat sa-l anunti pe forum ca retras?

        Comentariu


        • #79
          dragi colegi, ieri la turneu s-a produs un incident foarte grav, unui coleg din arad i-a "disparut" paleta, daca cineva are vreo informatie, va rog sa ma contactati. Asa ceva este inadmisibil in circuitul amatur!!!!!!!!!!!!
          Imi pare nespus de rau pt colegul meu ca i s-a intamplat asa ceva, taman la noi acasa
          credeam ca suntem o familie si nu ne furam unii pe altii, asa ca cel care a luat-o din greseala sau cu buna intentie sa o inapoieze
          Blade: VECHITURA CU 70 LEI
          FH: FATA DE ROATA DE MASINA
          BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

          Comentariu


          • #80
            Open:
            1. Frant Nicusor- Resita
            2. Roman Bogdan- Arad
            3. Avram Victor- Arad
            4. Gergely Anton- Oradea
            Amatori:
            1. Prundaru Horia- Arad
            2. Andone Claudiu- Cugir
            3. Crainic Adrian- Orastie
            restul clasamentului in cursul zilei de luni
            Blade: VECHITURA CU 70 LEI
            FH: FATA DE ROATA DE MASINA
            BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

            Comentariu


            • #81
              Felicitari Domnul Andone ,locul 44/2 sau invers ? Fractiile astea!!!!!!!
              Lemn:Matsushita Def:,Fh:Nitaku P1Bh: TSP Curl P-4 Chop
              http://www.tenismasa.ro/

              Comentariu


              • #82
                Postat în original de roman bogdan Vezi post
                dragi colegi, ieri la turneu s-a produs un incident foarte grav, unui coleg din arad i-a "disparut" paleta, daca cineva are vreo informatie, va rog sa ma contactati. Asa ceva este inadmisibil in circuitul amatur!!!!!!!!!!!!
                Imi pare nespus de rau pt colegul meu ca i s-a intamplat asa ceva, taman la noi acasa
                credeam ca suntem o familie si nu ne furam unii pe altii, asa ca cel care a luat-o din greseala sau cu buna intentie sa o inapoieze
                Bogdane,aceste evenimente se pare ca au devenit o obisnuinta,Brașov-paleta disparuta,Ocna Sibiului -prosop bty disparut,si sunt mai multe de care stiu eu pe unde am mai fost si nu s-au mai facut publice,personal mi-au disparut mai multe echipamente(2 filee Joola wm noi,3 tricouri Andro noi,2fete maxxx,valoare 250 euro)lucruri de care ma consider vinovat ca nu am avut grija de ele si m-am complacut in postura de pagubit,dar cum spui si tu este un lucru f.f.grav,FURTUL intre amici cum ne place sa ne consideram noi amatori nu trebiue sa ramina ne pedepsit,si acest lucru se poate rezolva relativ simplu daca la inceputul competitiei se monteaza o camera video undeva sus sa poata acoperi zona tribunelor si daca se intimpla astfel de evenimente sa se poata indentifica persoana si excluderea din circuit.Un alt aspect care este la fel de dureros este disparitia mingilor de joc de 3 stele,lucru care ma doare f.tare,sentimental nu valoric ca sunt furat.Am pus la mai multe turnee mingi la dispozitie cu nr mesei de joc inscriptionata pe ea si in cazul spargeri sa revina la masa organizatorului sa primeasca alta,in faza inferioarelor se mai respecta dar dupa aceea parca intentionat se schimba mingile cu gindul sa dispara,si la sfirsit cind stringi mingile jumatate sunt donic de antrenament sau altele de antrenament ,iar de f.multe ori subpretextul ca un alt tip de minge e mai buna decit cea pusa la dispozitie de catre organizator se baga aceasta in buzunare si se joaca cu o alta de 3 stele si la sfirsitul partidei spune ca ii a lui cea cu care o jucat.Aproape la sfirsitul fiecarui turneu am dat cadou mingi de 3 stele noi si de la competitie multora si asta poate sa-mi confirma f.multi,am cumparat pina acum cred in jur de 1700-1800 de mingi 3 stele care au ajuns in circuitul amatur la diversi jucatori oferite de mine,dar daca imi dispare la un turneu o minge ma DOARE si asta nu mai vreau sa -o tolerez.SUNT IMPOTRIVA FURTULUI SI TREBUIE LUATE MASURI.Multumesc Bogdane ca ai accentuat in acest post aceasta problema.Te salut EMI

                Comentariu


                • #83
                  Postat în original de roman bogdan Vezi post
                  Open:
                  1. Frant Nicusor- Resita
                  2. Roman Bogdan- Arad
                  3. Avram Victor- Arad
                  4. Gergely Anton- Oradea
                  Amatori:
                  1. Prundaru Horia- Arad
                  2. Andone Claudiu- Cugir
                  3. Crainic Adrian- Orastie
                  Felicitari lui Horea care a maturat pe jos cu toata floarea cea vestita a apusului, si nu numai.
                  Felicitari si colegilor de drum care mi-au umplut masina de cupe si medalii.
                  Multumim Bogdane ! Ne-am simtit foarte bine.

                  Comentariu


                  • #84
                    Postat în original de roman bogdan Vezi post
                    dragi colegi, ieri la turneu s-a produs un incident foarte grav, unui coleg din arad i-a "disparut" paleta, daca cineva are vreo informatie, va rog sa ma contactati. Asa ceva este inadmisibil in circuitul amatur!!!!!!!!!!!!
                    Imi pare nespus de rau pt colegul meu ca i s-a intamplat asa ceva, taman la noi acasa
                    credeam ca suntem o familie si nu ne furam unii pe altii, asa ca cel care a luat-o din greseala sau cu buna intentie sa o inapoieze
                    Bogdan,
                    eu zic ca ar fi bine sa dam si detalii despre paleta in cazul in care nu a fost luata din greseala sau cu buna intentie ci a fost furata pur si simplu, pentru ca asa s-ar putea ca cineva din Amatur sa descopere hotul... din ce stiu eu era un lemn Viscaria ( f. usor) cu fete Victas, sper sa nu ma insel...
                    bafta George...
                    - - - Actualizat - - -
                    Postat în original de roman bogdan Vezi post
                    Open:
                    1. Frant Nicusor- Resita
                    2. Roman Bogdan- Arad
                    3. Avram Victor- Arad
                    4. Gergely Anton- Oradea
                    Amatori:
                    1. Prundaru Horia- Arad
                    2. Andone Claudiu- Cugir
                    3. Crainic Adrian- Orastie
                    restul clasamentului in cursul zilei de luni
                    bravo Horia, Bogdan si Victor, dar in special felicitari lui Horia care ne da o noua formula pt. campion la tenis de masă : paleta hobby+tenis de camp+tinerete debordanta...si ar mai fi cateva "ingrediente" dar nu le zic acum sa nu si-o ia in cap...
                    sper sa-l convingem cat de curand sa-si incerce paleta si la Open... just for fun Horica...
                    TB ZLF - T05 / T05

                    Comentariu


                    • #85
                      Postat în original de roman bogdan Vezi post
                      Open:

                      1. Frant Nicusor- Resita
                      2. Roman Bogdan- Arad
                      3. Avram Victor- Arad
                      4. Gergely Anton- Oradea


                      Amatori:

                      1. Prundaru Horia- Arad
                      2. Andone Claudiu- Cugir
                      3. Crainic Adrian- Orastie
                      Felicitari Frant pentru un nou loc I la open! YOU ARE THE BEST!! BRAVO TTMEMORY, BRAVO RESITA!!!
                      Blade: Mizutani ZLC
                      FH Nittaku Fastarc G1
                      BH Xiom Sigma II Euro

                      Comentariu


                      • #86
                        Zosim!! PROBLEMA CU MINGILE ESTE DEJA O OBISNUINTA, EU TREC CU VEDEREA PT CA NU AM CE SA FAC SUNT CONSTIENT CA LA FIECARE TURNEU PUN LA DISPOZITIE CATE 30-40 DE MINGI SI RAMAN FARA, NOROC CA ASTEA DE ANTRENAMENT SUNT IEFTINE, DAR CELE DE 3 STELE AU TOTUSI O VALOARE.
                        PACAT CA E ADEVARATA VB ROMANULUI "IN ROMANIA TOTUL E POSIBIL" si uite ca putem spune si "IN CIRCUITUL MATUR TOTUL E POSIBIL"!!!!!!!!!!!!!
                        Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                        FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                        BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                        Comentariu


                        • #87
                          Postat în original de roman bogdan Vezi post
                          Zosim!! PROBLEMA CU MINGILE ESTE DEJA O OBISNUINTA, EU TREC CU VEDEREA PT CA NU AM CE SA FAC SUNT CONSTIENT CA LA FIECARE TURNEU PUN LA DISPOZITIE CATE 30-40 DE MINGI SI RAMAN FARA, NOROC CA ASTEA DE ANTRENAMENT SUNT IEFTINE, DAR CELE DE 3 STELE AU TOTUSI O VALOARE.
                          PACAT CA E ADEVARATA VB ROMANULUI "IN ROMANIA TOTUL E POSIBIL" si uite ca putem spune si "IN CIRCUITUL MATUR TOTUL E POSIBIL"!!!!!!!!!!!!!
                          Mingile puse la dispozitie de un organizator la un turneu trebuie trecute la ...cheltuieli neprevazute...pentru ca atunci cand iti "dispar"peste 60 de mingi de trei stele de firma la un turneu(asa cum s-a intamplat si la Oradea la Cupa Pingpongmania editia 1)...te gandesti de 2 ori daca se mai merita sa mai faci turnee . Pe langa problema materiala(aceste mingi au o anumita valoare)mult mai neplacuta este situatia in sinerganizam turnee sa ne simtim bine,nu sa ne trezim ca ba a "disparut' o minge sau o paleta sau un prosop sau un tricou etc.Imi aduc aminte ca anul trecut tot la Arad a disparut o paleta a unui coleg din Oradea-acest fapt a trecut neobservat atunci.In sala CSM Arad am vazut ca sunt camere video;poate ca ne ajuta ...ele.Bogdane ar trebui sa te interesezi de aceste camere video.
                          ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                          Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                          Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                          Comentariu


                          • #88
                            Felicitari castigatorilor !!! , Horia o adevarata surpriza placuta !
                            Legat de subiectul "furat" , acele persoane sunt niște "gunoaie" ,
                            Sincer si mie îmi este frica pe unde merg si îmi i-au tot timpul Geanta si paleta cu mine , iar actele si banii ram?n in masina , asa m-am ?nvațat si vad ca am numai de câștigat .

                            Comentariu


                            • #89
                              felicitari domnului Andone Claudiu si sper sa nu se supere pe mine pentru micul incident
                              bravo pentru revenirea spectaculoasa pe care ati avut-o de la 2-0 la seturi si 10-8 in setul 3

                              Comentariu


                              • #90
                                Postat în original de lulciuc.dumitru Vezi post
                                felicitari domnului Andone Claudiu si sper sa nu se supere pe mine pentru micul incident
                                bravo pentru revenirea spectaculoasa pe care ati avut-o de la 2-0 la seturi si 10-8 in setul 3

                                Va multumesc. Daca dumneavoastra sunteti convins ca totul a fost corect, as fi foarte multumit.
                                4/3 din oameni au probleme cu fractiile

                                Comentariu


                                • #91
                                  Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                  ...acest lucru se poate rezolva relativ simplu daca la inceputul competitiei se monteaza o camera video undeva sus sa poata acoperi zona tribunelor si daca se intimpla astfel de evenimente sa se poata indentifica persoana si excluderea din circuit...
                                  Aveti dreptate. Culmea este ca in ambele sali sunt astfel de camere video - instalate de CSM - indreptate exact spre bancile de unde a disparut paleta. Tocmai ma pregateam sa-i amintesc lui Bogdan de ele. Asa ca cel care a luat paleta - intentionat sau nu - ar face bine sa faca cumva sa o inapoieze. Ar fi bine sa fie din initiativa lui, ca in acest caz nu s-ar lasa cu repercusiuni, poate doar interdictia de a mai intra in salile unde se organizeaza concursuri "Amatur" in Arad. Altfel se va termina cu mult mai urat pentru el, ca oricum era o paleta noua destul de scumpa - peste medie - cam 800 lei, asa ca daca va fi gasit de noi, sigur se va ajunge la politie cu acuzatia de furt calificat. Pentru ca eu nu sunt de acord, doar cu excluderea din circuitul Amatur in astfel de cazuri.
                                  Postat în original de remusashi Vezi post
                                  ...felicitari lui Horia care ne da o noua formula pt. campion la tenis de masă : paleta hobby+tenis de camp+tinerete debordanta...sper sa-l convingem cat de curand sa-si incerce paleta si la Open... just for fun Horica...
                                  Intr-adevar Remus, dar eu completez, ca nu numai paleta este hobby, ci si felul cum a invatat el putem zice ca este hobby, ca incredibil - a aparut amatorul curat care nu a invatat cu un profesor - dar care efectiv a spulberat ieri pe multi care au practicat sportul la modul profesionist. Si daca-l vezi cum joaca (fara topspin adevarat - doar o miscare alerta la masa si o capacitate incredibila de a plasa rapid si precis mingea acolo unde nu este adversarul) nu-ti vine sa crezi, decat cand joci cu el, cum a patit si domnul (cred) Crainic Adrian din Orastie caruia nu i-a venit sa creada ca pe el l-ar bate, asa ca l-a provocat (in afara concursului) si inevitabilul s-a petrecut. Si chestia cu „incercatul de a juca la open”, sunt convins ca pe multi "ar popi" si acolo. Intr-adevar - bravo Hori.
                                  Ultima editare de alandala; 20.oct.2013, 22:57.

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Citeva poze

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Felicitari "chinezului An-do-ne" pentru performanta!Bravo Claudiu!
                                      I love table tennis !

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Felicitari Horia!!! Eram sigur ca vei castiga grupa dupa ce ai jucat cu mine, dar chiar si turneul? Frumos joc!
                                        Ps: Ar fi fain sa jucam si un tenis de camp :P

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Czabi, nu e nici o performanta. A fost o zi in care am jucat destul de slab. Am pierdut 3 meciuri. Unul in inferioare, unul in superioare si evident finala.Evident, toti cei de la care am pierdut au jucat mai bine decat mine. Norocul meu a fost ca l-am intalnit de doua ori pe ''bunul meu prieten'' Crainic Adrian, pe care l-am batut. In superioare si in semifinale. Bine ca nu a filmat nimeni semifinala. A fost circ. Dar important este ca ne-am simtit bine, ne-am distrat, am jucat tenis si ca ramanem cu amintiri placute de la un turneu bine organizat.
                                          4/3 din oameni au probleme cu fractiile

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            ,,Il felicit si eu''pe prietenul meu Andone care a dovedit inca o data ca,, mintea bate muschii'' si asemenea lui bruce lee care reusea sa invinga adversari mult mai puternici din punct de vedere fizic ,la fel a reusit si Andone datorita inteligentei si ,,sireteniei ''sportive sa ma invinga de doua ori in acest concurs
                                            Totodata a dovedit ca este ,,nasul'' meu in concursurile oficiale ajungand la un palmares de 4-0

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Turneu A" Arad, open + amatori 19.10. 2013

                                              Postat în original de adi.crainic Vezi post
                                              ,,Il felicit si eu''pe prietenul meu Andone care a dovedit inca o data ca,, mintea bate muschii'' si asemenea lui bruce lee care reusea sa invinga adversari mult mai puternici din punct de vedere fizic ,la fel a reusit si Andone datorita inteligentei si ,,sireteniei ''sportive sa ma invinga de doua ori in acest concurs
                                              Totodata a dovedit ca este ,,nasul'' meu in concursurile oficiale ajungand la un palmares de 4-0
                                              Adevarul e ca esti slab. Pe viitor va trebui sa joci la incepatori .
                                              - - - Actualizat - - -
                                              Bogdane, ai spus ca luni postezi clasamentul. Te rog frumos, nu ma baga in gura lu nevasta-mea, ca nu ma crede ca am fost la turneu

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Un clasament se poate?
                                                Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

                                                Lume multa, oameni putini...

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Postat în original de axel Vezi post
                                                  Un clasament se poate?
                                                  A promis Bogdan ca-l pune diseara .

                                                  Comentariu


                                                  • In care seara ?
                                                    Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

                                                    Lume multa, oameni putini...

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X