Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

e bun Hybrid wood de la stiga?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • e bun Hybrid wood de la stiga?

    Stie careva daca ar fi un lemn bun sa imi yau Hybrid wood de la stiga.? Sunt jucator ofenisv si mai mult pus pe topspin, cam ca si filo si nu stiu daca este bun acest lemn. Daca imi este bun please recomandatimi si nishte fete de paleta adecvate pt foarte mult efect in topspin Zicetimi repede VA ROG

  • #2
    Daca cumva esti incepator nu te apuca de hybrid wood. O fi el bun , dar e cica e "hybrid". In locul tau eu nu as lua hybrid wood, ci ceva cu carbon ca ca sa aiba sweet-spotul mai mare; daca vrei stiga spre exemplu stiga carbonix. Daca cumva esti incepator ti-as recomanda tare un stiga tube light cu niste fețe andro impuls speed, e o combinatie super tare, cu mult control, efect si viteza destula; una dintre cele mai tari combinatii pe care le-am incercat.
    Sper ca am fost de folos cu ceva, bafta!

    Comentariu


    • #3
      Eu, daca esti incepator, ti-as recomanda LKT Instinct, lemn de control excelent si ieftin. Incepatorii, de viteza nu trebuie sa-si faca griji ca nu ea le va aduce puncte in plus . Fetele sunt mai importante decat lemnul si pentru ca spui ca dai topspin mult, ca Filo, poti sa-l intrebi pe el ce ti-ar recomanda. Eu i-ti recomand Butterfly Solcion pt un control deosebit pe topspin si nu numai...
      Lemn- Bty Viscaria
      FH - TENERGY 05
      BH - TENERGY 80

      Comentariu


      • #4
        ms mult

        Comentariu


        • #5
          cu placere
          Lemn- Bty Viscaria
          FH - TENERGY 05
          BH - TENERGY 80

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de RedBull
            Daca cumva esti incepator nu te apuca de hybrid wood. O fi el bun , dar e cica e "hybrid". In locul tau eu nu as lua hybrid wood, ci ceva cu carbon ca ca sa aiba sweet-spotul mai mare; daca vrei stiga spre exemplu stiga carbonix. Daca cumva esti incepator ti-as recomanda tare un stiga tube light cu niste fețe andro impuls speed, e o combinatie super tare, cu mult control, efect si viteza destula; una dintre cele mai tari combinatii pe care le-am incercat.
            Sper ca am fost de folos cu ceva, bafta!
            De ce nu recomanzi Acousticul ? Cum e fata de Stiga Clipper?
            Blade DHS PG 2
            FH: DHS Hurricane 3
            BH: Stiga Airoc Astro M

            Comentariu


            • #7
              Acousticul il recomand desigur , clipper nu am incercat.

              Comentariu


              • #8
                clipper e mai rigid, mai rapid, mai greu, nici unul nu vibreaza

                acousticul e pt loop si tops, merge d minune si la capace, mi-a placut cum sare p fețe mai subtiri si medium-soft

                clipper e pt hard hitter si topspin puternic d la semidistantza, un lemn cam greu pt mine dar mie imi plac 75-85gr asha k depinde d fiecare, incerc sa evit lemnele head heavy, nu ma impac cu ele
                Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
                FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
                BH: Tibhar Quantum X Pro Max

                Comentariu


                • #9
                  .. poate clipper WRB este head heavy, clipper clasic este bine echilibrat, adevarat ca este cam greu dar pocnesti bine tare cu el de la distanta..

                  Comentariu

                  Procesare...
                  X