Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

XIOM HAYABUSA ZXi Pareri

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • XIOM HAYABUSA ZXi Pareri

    M-ar interesa daca a dat cineva cu acest lemn.As vrea sa stiu la ce fel de lovituri s-ar preta mai mult,cu ce lemne ar semana ca si joc, cam ce viteza ar avea pe scara butterfly.
    Valcu Alin

  • #2
    De cateva zile m am 'pricopsit' si eu cu lemnul asta,l am vrut ca rezerva la timo boll zlc pt ca citisem pe forumurile de afara ca seamana mult...culmea ca au nimerit o de data asta..cu ochii inchisi nu stii care e unul si care e celalalt...ambele folosite cu aceleasi fete desigur.I am dat unui antrenor ambele palete(nu i dam numele,sa nu se superesi zicea ca zlc'ul e mai bun totusi,pt ca are un simt mai bun(dar le a catalogat pe ambele drept lemne proaste).Pt mine,ca 'om simplu,din popor' care joaca tenis de masă,zxi'ul este cel mai bun lemn pe care l am avut vreodata.Daca ti place sa dai tare e un lemn exceptional,rapid,daca insa joci la'ciupeala' nu e bun...pe scara butterfly identic cu zlc la viteza insa controlul este doar un pic mai bun,nu muuuult mai bun cum se lauda cei de la xiom.

    Comentariu


    • #3
      multumesc mult ''topspinescu''.
      Valcu Alin

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de Topspinescu Vezi post
        (dar le a catalogat pe ambele drept lemne proaste)
        m-ai facut curios .
        in ce sens le-a catalogat proaste ? ce ar trebui sa aiba si nu au ? sau ce cauta dansul si lemnele nu au ?
        legat de Xiom Hayabusa , am vazut 3 lemne de acest fel pana acum , si am fost destul de dezamagit de faptul ca 2 dintre ele aveau mici defecte , mai precis in zona in care se facea insertia logo-ului firmei , logoul ori nu era pus drept , si era sub unghi , ori erau mici aschii care ieseau in evidenta . ma asteptam la mai multa " perfectiune " .
        Boys, be ambitious !

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de TimeShift Vezi post
          in ce sens le-a catalogat proaste ? ce ar trebui sa aiba si nu au ? sau ce cauta dansul si lemnele nu au ?
          Proaste in sensul de simt,ca nu sunt pe gustul lui si ca nu ar recomanda elevilor(el avea parca un 'Ma Lin offensive').
          Legat de aschiute asa e,al meu are unele mici pe maner,dar logourile macar sunt drepte.Mie nu mi au placut chestiile alea ca niste aripi pictate pe lemn,care pleaca de la maner pe fete insa le am curatat cu smirghel si au iesit repede,fara semne

          Comentariu


          • #6
            DOMNILOR.folosesc acest lemn din ianuarie 2013.cu fețe hexer si nitaku g1.Pentru mine este un lemn foarte bun,cu un control excelent cu o viteza controlata pe ambele parti,este un lemn echilibrat din toate punctele de vedere.Insa este un lemn ptr. avansati pentru cei ce au simtul mingii dezvoltat.pentru cei ce dau topspin de langa masa,si atac decisiv.Referitor la aschii,nu stiu ce sa zic al meu este ca nou ,concluzia mea este ca depinde de ce fel de lipici folositi si cat folositi la o lipitura.Acest lemn are o pelicula fina de lac special peste suprafata lemnului si nu vad cel face sa aschieze.Poate l-ati curatat cu glaspapirul si s-a dus stratul protector si atunci cand dezlipiti fețele se aschiaza lemnul.In fine acest lucru ptr. mine este mai putin important fiecare isi intretine cum, vrea paleta.EU VO RECOMAND CELOR AVANSATI CU PLACERE ESTE EXCEPTIONALA.Va rog sa nu va suparati dar asta este parerea mea pe care nu poate sa mi-o schimbe nimeni.Despre acest lemn am mai vorbit si in alte dati cand colegii de pe site mi-au ceruto.VA SALUT CU STIMA
            Blade . PHOTINO
            Fh. Tibhar ev. Mx-p
            Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

            Comentariu

            Procesare...
            X