Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Fatza contra dr Neubauer

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Fatza contra dr Neubauer

    Buna seara tuturor.As-i dori sa va intreb ce fata as-i putea folosi contra unui dr Neubauer super block .Am un coleg care joaca cu o asemenea fata si sint foarte neputincios ,cu softul pe care il am si m-am gandit daca n-asi fii mai eficient contra lui daca as-i folosi si eu pe bachand ceva cu pipsii in exterior ?Mentionez ca n-am mai jucat tenis de masă timp de vreo trei ani si intre timp colegul meu s-a orientat catre fata sus mentionata si are rezultate foarte bune cu ea.

  • #2
    trebuie f muul antrenament si gandire in joc ! dupa o vreme o sa intelegi cum e treaba si nu o sa mai fie pre greu sa dai in astfel de fete ! trebuie multa munca si rabdare !
    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

    Comentariu


    • #3
      Nu exista o fata speciala care sa contracareze SuperBlockul, doar o tactica foarte buna o mana buna si mult antrenament, probabil ca daca vei folosi o "iarba" iti va fi mai usor de jucat impotriva Dr. Neubauer SB, dar asta inseamna sa iti schimbi total stilul de joc , o iarba nu va fi usor de folosit iar jocurile intre voi doi vor fi foarte plictisitoare ), trebuie sa iei in considerarare aceste aspecte, colegul meu Dan Universal are dreptate, cu putina rabdare vei invata ce tactica trebuie adoptata impotriva unei astfel de fata si totul va parea mult mai usor
      Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
      BH : Tenergy 05Fx
      FH : Tenergy 05Fx

      Comentariu


      • #4
        Va multumesc pt raspunsurile prompte ,o sa incerc sa ma perfectionez impotriva ierbii dar stiu ca nici un jucator de pe la noi nu se prea descurca impotriva jucatorului in cauza , la campionatele locale ce se organizeaza citeodata ,cam ia locul unu sau doi regulat.Problema mea este ca am incercat sa joc cu mingi taiate impotriva lui dar pe fh are soft max ,si cu acela loveste foarte puternic mingile taiate de mine si nu le mai ajung .

        Comentariu


        • #5
          de regula se joaca cu mingi moi fara efect si la momentul oportun dai topsin sau tragi drept ! acum depinde si de stilul de joc ! nu da serve cu efect in iarba o sa ati revina tie efectul imprimat ! dar sunt convins ca vei primi sfaturi mai pertinente de la alti colegi specializati contra ierbii ! ,eu joc cu iarba dar de multe ori mai mult ma incurca decat ma ajuta ! .ma juta cu cei care nu prea stiu sa dea in ea iar cu altii parca inebuneste si toate mingile intra in plasa sau afara ! !
          DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

          Comentariu


          • #6
            In videoclipul de mai jos baietii explica simplu cam cu ar trebui sa joci impotriva ierbii:

            Concluziile sunt clare: dai topspin primesti backspin, dai backspin primesti topspin. Teoretic e usor, dar stii cum e, practica ne omoara...

            Comentariu


            • #7
              Acest forum este plin de informatii pretioase.Mai ramane ca cei interesati doar sa se documenteze dupa care sa puna in practica teoria sau sugestiile celor cu experienta.Evident ca este mult mai usor sa deschidem un topic nou decat sa ne pierdem timpul cautand discutii care au mai fost dezbatute.Din pacate aceasta este realitatea si o spun fara a fi ironic sau pentru a ma da interesant.Uitati un link in care puteti gasi raspunsurile mult dorite:

              http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...au-antitopspin

              Cel mai simplu ar fi sa va documentati si sa reveniti cu intrebari in caz ca nu reusiti sa intelegeti explicatiile oferite.In momentul in care veti face antrenamentele specifice contra jocului cu iarba sau a diferitelor materiale inevitabil vor aparea alte si alte intrebari.Are sa ne fie mult mai usor sa va oferim sfaturi dupa ce cunoasteti oarecum partea de teorie si ati incercat ceva lovituri la masa...Raman la parerea ca doar in acest fel puteti progresa mai repede in loc sa jucati contra diferitelor materiale dupa nici o logica.

              Cu stima,
              Cornel Balauca

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de cornelus3 Vezi post
                Acest forum este plin de informatii pretioase.Mai ramane ca cei interesati doar sa se documenteze dupa care sa puna in practica teoria sau sugestiile celor cu experienta.Evident ca este mult mai usor sa deschidem un topic nou decat sa ne pierdem timpul cautand discutii care au mai fost dezbatute.Din pacate aceasta este realitatea si o spun fara a fi ironic sau pentru a ma da interesant.Uitati un link in care puteti gasi raspunsurile mult dorite:
                http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...au-antitopspin
                Cel mai simplu ar fi sa va documentati si sa reveniti cu intrebari in caz ca nu reusiti sa intelegeti explicatiile oferite.In momentul in care veti face antrenamentele specifice contra jocului cu iarba sau a diferitelor materiale inevitabil vor aparea alte si alte intrebari.Are sa ne fie mult mai usor sa va oferim sfaturi dupa ce cunoasteti oarecum partea de teorie si ati incercat ceva lovituri la masa...Raman la parerea ca doar in acest fel puteti progresa mai repede in loc sa jucati contra diferitelor materiale dupa nici o logica.
                Cu stima,
                Cornel Balauca
                consider ca deschiderea topicului este binevenita!da este adevarat ca s-a mai dezbatut acest subiect dar nu strica o informatie in plus si o lamurire in functie de cazul fiecaruia!datorita acestui video mi-am dat si eu seama cum sta treaba cu iarba mai ales ca am jucat la sala cu un aparator si faceam exact cea ce nu trebuia sa fac,seveam cu efect,dadeam tospin in mingi care nu trebuiau atacate avand mult efect!trebuie o perioada de acomodare cu materialele astea defensive!UN MECI CU UN APARATOR BUN TE EPUIZEZA!
                tb alc t05/t05 fx

                Comentariu


                • #9
                  Ar mai exista varianta unei fete super-anti de la butterfly pe rever. Rezolva problema superblockului, te ajuta si la multe altele dar trebuie sa te si obisnuiesti cu ea!
                  Blade-Darker speed 90
                  Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                  Bh- Testing

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de dado_daniel Vezi post
                    Ar mai exista varianta unei fete super-anti de la butterfly pe rever. Rezolva problema superblockului, te ajuta si la multe altele dar trebuie sa te si obisnuiesti cu ea!
                    Nu vreau sa contrazic , ai perfecta dreptate aici totusi eu vreau sa completez si sa recomand tuturor rabdare si antrenament mpotriva celor cu iarba si rezultatele vor aparea, daca toti care nu stiu sa joace impotriva materialelor si-ar pune si ei la randul lor o iarba, sau antispin pe backhand , numarul jucatorilor cu iarba s-ar inmulti considerabil spre necazul altora )
                    - - - Actualizat - - -
                    Postat în original de Bogdan V Vezi post
                    In videoclipul de mai jos baietii explica simplu cam cu ar trebui sa joci impotriva ierbii:

                    Concluziile sunt clare: dai topspin primesti backspin, dai backspin primesti topspin. Teoretic e usor, dar stii cum e, practica ne omoara...
                    Filmuletul asta explica perfect strategia de joc impotriva ierbii
                    Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                    BH : Tenergy 05Fx
                    FH : Tenergy 05Fx

                    Comentariu


                    • #11
                      E lung filmul dar merita vazut :
                      Poate a mai fost postat daca da cer scuze.
                      BLADE :VISCARIA(FL) fluture negru , FH : Victas v 01 Limber , BH : Tibhar Evolution FX-P
                      "Atentie : Dacă aprinzi proiectoarele de ceață noaptea (afară nefiind ceață) mașina ta primește automat 25 CP in plus !"

                      Comentariu


                      • #12
                        cel cu care joaca Dr. Neubauer nu e Bastian Steger ?
                        Boys, be ambitious !

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de TimeShift Vezi post
                          cel cu care joaca Dr. Neubauer nu e Bastian Steger ?
                          el este ,ceva mai tinerel !

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de cornelus3 Vezi post
                            Acest forum este plin de informatii pretioase.Mai ramane ca cei interesati doar sa se documenteze dupa care sa puna in practica teoria sau sugestiile celor cu experienta.Evident ca este mult mai usor sa deschidem un topic nou decat sa ne pierdem timpul cautand discutii care au mai fost dezbatute.Din pacate aceasta este realitatea si o spun fara a fi ironic sau pentru a ma da interesant.Uitati un link in care puteti gasi raspunsurile mult dorite:

                            http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...au-antitopspin

                            Cel mai simplu ar fi sa va documentati si sa reveniti cu intrebari in caz ca nu reusiti sa intelegeti explicatiile oferite.In momentul in care veti face antrenamentele specifice contra jocului cu iarba sau a diferitelor materiale inevitabil vor aparea alte si alte intrebari.Are sa ne fie mult mai usor sa va oferim sfaturi dupa ce cunoasteti oarecum partea de teorie si ati incercat ceva lovituri la masa...Raman la parerea ca doar in acest fel puteti progresa mai repede in loc sa jucati contra diferitelor materiale dupa nici o logica.

                            Cu stima,
                            Cornel Balauca
                            Va multumesc pentru raspuns ,inainte de a deschide topicul am incercat sa ma documentez ,am vizionat si filmuletele care sant postate aici ,dar am vrut sa aflu niste pareri si de aici .Sant foarte incantat de raspunsurile primite mi se par foarte utile , dar colegul cu care joc bate cam tot ce intalneste in cale de cand si-a pus iarba, am multi prieteni care joaca zilnic cu jucatori din superliga si antrenorul lor si toti iau bataie de la acest domn . Chiar joi a fost un concurs local la noi si au venit printre altii si doi din jucatorii sus mentionati si au pierdut meciurile si ei.In legatura cu partea de teorie as-i dorii sa va spun ca de-si nu am fost invatat de vreun antrenor niciodata dau cateva mingi de 33 ani , pe vremuri mai castigam si concursuri ,am o gramada de diplome si cupe si nu le-am cumparat din magazin, deci putem spune ca stiu cum arata o masa de tenis sau o minge , dar de cand colegul meu s-a axat pe iarba de atunci am inceput sa am probleme , inainte il bateam mar non stop si acum am ajuns sa-mi fie rusine sa joc contra lui ,de aceea am pus aceste intrebari, va multumesc pentru rabdarea acordata tuturor.

                            Comentariu

                            Procesare...
                            X