Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Vand paleta Donic Epox Topspeed cu fete Stiga Calibra Tour S

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Vand paleta Donic Epox Topspeed cu fete Stiga Calibra Tour S

    Lemnul Donic Epox Topspeed a fost achizitionat pe 8 noiembrie de Sf. M&G si este intr-o stare ff buna, fara lovituri pe cant. Este al doilea cel mai rapid lemn pe care il face Donic, dupa Ovtcharov Carbospeed, dar eu personal prefer Epox Topspeed pentru ca mie, desi imi plac lemnele rapide, nu imi place feel-ul lemnelor cu carbon, si nu imi plac lemnele grele, iar Epox Topspeed este rapid, realizat din 5 straturi acoperite cu fineline, fara carbon si este relativ usor. In plus are si un pret de achizitie foarte bun - 114 lei.

    Fetele Stiga Calibra Tour S sunt de grosime max si sunt de asemenea relativ noi, achizitionate cam cu 1 saptamana mai devreme decat lemnul si se afla intr-o stare excelenta. Singura chestie este ca au fost montate initial pe un lemn Stiga Rosewood XO, care este mai mic decat lemnul Donic Epox Topspeed, deci marginile lemnului sunt vizibile, dar ecartul nu este atat de mare incat sa incomodeze la joc, si nici estetic nu e urat, ci chiar dimpotriva, are ceva special. Eh, daca lemnul a fost relativ ieftin, pretul unei fete a fost 190 de lei, dar merita fiecare banut... In opinia mea, sunt cele mai jmechere fete cu care am jucat vreodata - burete moale, feel & control excelent, dar spre deosebire de majoritatea fetelor cu burete moale care sunt de control, Calibra Tour S au viteza si spin de top si inglobeaza nanotehnologie - fata e grippy, dar nu e lucioasa ca fetele Donic Bluefire de exemplu, ci pare mata si din aceasta cauza nu se murdareste - nu atrage si nu retine praful si se poate curata uscat, de exemplu cu un burete, chiar daca acesta nu e umed.

    Impreuna combinatia ofera o paleta usoara, manevrabila, cu estetica placuta, super-rapida, insa si cu un control excelent datorat in principal sweet-spot-ului generos al lemnului si buretelui moale al fetelor, iar grip-ul topsheet-ului Calibra Tour este ideal pentru spin-monsters - poti sa faci minuni - eu personal nu am fost niciodata un shot shaper prea bun pentru ca nu utilizez aproape deloc side-spin, insa cu fetele astea chiar e distractiv sa vezi ce poti reusi, fara prea mare efort

    So, pretul de achizitie al set-up-ului a fost deci 494 de lei.

    Nu am pretentii. Astept oferte! Prima oferta decenta, gets it, no questions asked. Predare personala in București, la RIN Grand Hotel, sau livrare in tara prin Fan Courier, cu ramburs, a doua zi.

    Foto reale:
    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	image.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	96,6 KB 
ID:	778579Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	image.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	96,1 KB 
ID:	778580Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	image.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	100,4 KB 
ID:	778581Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	image.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	96,8 KB 
ID:	778582Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	image.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	98,7 KB 
ID:	778583

    Va multumesc si va stau la dispozitie pentru mai multe detalii.

    Cheerios,
    Sam

    PS: pentru curiosi, motivul pentru care o vand, este acela ca mi-am luat Rosewood NCT V cu fete Bluefire (paleta la care visam de mult dar pe care pana acum nu mi-am permis-o) si incerc sa acopar gaura )
    Bluefire M1 | Rosewood NCT V | Bluefire JP01

  • #2
    Pune pretul de vanzare. Este obligatoriu, conform regulilor acestui forum!

    Comentariu


    • #3
      Ok! Pret: 210 lei?!? Merge?!? E pre Black Friday astazi, doar, nu
      Cheers,
      Sam
      - - - Actualizat - - -
      190 lei!!! A lightweight attacking weapon la pretul unei fete...
      Cheers,
      Sam
      - - - Actualizat - - -
      Hai mah manca-v-as gura voastra ca e belea paleta... M-a batut unu' azi cu ea de mi-au sarit capacele )
      Valabil,
      Sam
      Bluefire M1 | Rosewood NCT V | Bluefire JP01

      Comentariu


      • #4
        'Blec Fraidei' s-a terminat, pret nou: 230 lei...
        Cheers,
        Sam
        Bluefire M1 | Rosewood NCT V | Bluefire JP01

        Comentariu


        • #5
          Black Friday din nou! Set-up de 500 de lei la doar 150 de lei, pret valabil pana Luni, inclusiv.
          Va multumesc.
          Week-end placut,
          Sam
          Bluefire M1 | Rosewood NCT V | Bluefire JP01

          Comentariu


          • #6
            S-a dat! Se poate sterge/inchide

            Multumesc.

            Cheerios,
            Sam
            Bluefire M1 | Rosewood NCT V | Bluefire JP01

            Comentariu

            Procesare...
            X