Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Vand lemn Timo Boll ZLF-maner drept

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • ÎNCHIS Vand lemn Timo Boll ZLF-maner drept

    REZERVAT


    Pe lemn am lipit fete o singura data si am jucat cu el in total aproximativ 10 ore, deci lemnul este practic nou (pozele aratand ca nu exagerez).
    Lemnul are maner drept si l-am cumparat nou de pe site-ul Butterfly Romania(inca am factura o pot prezenta daca mi se cere) cu 680 RON.
    Vand acest lemn pentru ca nu este atat de rapid pe cat mi-as dori si de aceea planul este de a cumpara un timo boll tamca 5000 nou cu banii pe care o sa-i iau pe acest zlf.
    Precizez ca NU ACCEPT SCHIMBURI eventual decat cu lemne noi pentru ca nu ma intereseaza decat lemnele noi(care nu au fost niciodata lipite, preferabil sigilate) si cumparate doar de la reprezentante oficiale.
    In acest context e posibil sa accept un schimb cu urmatoarele lemne (pot oferi chiar si diferenta in bani acolo unde este nevoie):Innerforce ZLC, Timo Boll tamca 5000, Innerforce ULC, Innerforce tamca 5000,
    Primorac Carbon off+, Schlager Carbon off+, Ishlion, Photino Light dar toate CU MANER DREPT(din pacate nu mi place decat acest tip de maner).

    Pot fi contactat de catre persoanele interesate aici pe forum sau pe adresa de e-mail: boromizamarian(at)yahoo.com

    Precizez ca nu am id de messenger.

    Pentru ca lemnul este impecabil si pentru ca am dat pe el 680 RON pretul de vanzare este 500 RON dar nu platesc transportul.



    PENTRU CA AU FOST SOLICITATE POZE CU FACTURA SI CAT CANTARESTE LEMNUL: l-am cantarit si are 83 g.
    p.s. nu am postat poza cu factura pentru ca nu-mi da voie site-ul(cred ca este o defectiune temporara).
    dat fiind ca am tot incercat in ultimele 2 zile sa pun poza cu factura aici pe forum si nu merge(se blocheaza cand incerc) se pare ca nu am de ales decat sa o trimit prin mail oricui o solicita.

    PRET: 500 RON (ne-negociabil)

    POZE:

    Ultima editare de Boromiza Marian; 20.apr.2014, 12:27.

  • #2
    Avand in vedere ca e un lemn de supertop doua chestiuni ar fi relevante pentru topicul tau ce greutate are si cum arata un lemn sigilat (in afara de tipla de pe logo-uri) in opinia ta. Merci!
    Nittaku Violin​Fastarc G-1 / Fastarc S-1

    Comentariu


    • #3
      asa cum ti am spus aici pe forum nu cred ca am vazut sa se vanda acest lemn la pretul acesta si nici nu cred ca se va vinde pana acum, pt. ca nu este mare diferenta fata de pretul lui normal...ami pare rau Lemnul tau nu mai este nou de mult ca este lovit si nici macar nu ai spus acest lucru... daca este asa cum spui ca este cumparat de la magazin nu vad nici o poza cu facutra la el... poate este o clona din china...


      TU NE CERI NOUA DOVEZI SA VEZI CA LEMNUL (PT SCHIMB) ESTE CUMPARAT DE LA MAGAZIN , PE CAND TU NU FACI ACEST LUCRU...
      Ultima editare de leo33; 29.mar.2014, 23:52.

      Comentariu


      • #4
        am precizat in prima postare ca pot prezenta factura LA CERERE.pana acum nu mi s-a cerut acest lucru.acum ca ai facut-o tu nu e o problema sa pun o poza cu factura.o voi face curand(momentan nu am aparat foto la mine este la prietena mea).iar motivul pentru care am postat atat de multe poze la rezolutie foarte mare(am facut pozele cu un Nikon pe care prietena mea a dat 1800 RON) si din toate unghiurile posibile a fost EXACT CA SA SE VADA TOATE POTENTIALELE DEFECTE ALE LEMNULUI(asta ca sa fie evident ca nu incerc sa pacalesc pe nimeni si nu sunt aici ca sa fac afaceri).nu ma intereseaza sa fac afaceri pentru ca e prima mea postare tot ce vreau este sa obtin un pret cinstit pe un lemn excelent care pana una alta este de la Butterfly si din seria Timo Boll totusi, iar inginerii lor or avea ei un motiv riguros pentru care au setat atat de sus pretul de fabrica(680 RON). daca cineva este intr-adevar serios in dorinta de a cumpara acest lemn l-as putea lasa la 500 RON(dar nu platesc eu transportul).un pret mai mic inseamna sa nu fiu corect relativ la calitatea acestui lemn.plus ca eu oricum am alte lemne cu care joc momentan asa ca nu e nici o graba in a vinde acest zlf...o sa prezint factura cat mai curand posibil...

        - - - Actualizat - - -

        obiectile ridicate de tine sunt juste.insa in acest moment eu nu am un cantar atat de sensibil incat sa pot cantari un lemn(cand o sa ajung pe la sala la top tenis in bucuresti acolo e un cantar si o sa-l cantaresc).iar legat de cea de a doua obiectie ai dreptate nu as putea da niste criterii riguroase in functie de care sa pot stabilii cu fermitate daca un lemn este nou sau nu.eu am pus conditia sa fie sigilat.insa daca are inca tipla pe logo-uri,nu are nici o urma de lipici(astfel incat sa ma asigur ca nu a fost niciodata lipit) sau miros de lipici as putea spune ca e suficient incat sa pot afirma ca acel lemn este nou.dar sunt constient ca aceste criterii sunt ambigue si putin inexacte.dar altele mai bune nu stiu..tocmai de aceea pentru mine prioritar de departe este sa vand lemnul si nu sa fac schimburi astfel ca dupa, cu banii obtinuti(si mai punand ceva de la mine) sa-mi cumpar un lemn nou de la o reprezentanta oficiala(in modu acesta asigurand-ma ca este nou lemnul). ce altceva ar mai putea fi relevant nu stiu.astept eventuale sugestii.mersi

        Comentariu

        Procesare...
        X