Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Fete chinezesti pt Stiga AC??

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 7 (0 members and 7 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Fete chinezesti pt Stiga AC??

    Salut,

    As dori sa va intreb ce fetemai rapide imi recomandati pt Stiga Allround Classic dintre cele chinezesti :galaxy Moon, Mars sau Mercury2. Din ce am citit pt stilul allround/Off- lemnul trebuie "ajutat" cu ceva fete mai rapide, insa nu stiu daca sa aleg mai lipicioasa mai putin lipicioasa. Ati incercat aceasta combinatie, o parere va rog.

  • #2
    Lipicioasa = lenta. Pe un lemn All+ o sa fie ca moarta.
    Toate cele menționate de tine sunt prea lene pentru un lemn All+. Poți juca cu Mars sau Moon pe el doar dacă stai lângă masa la capace și atacuri rapide, pentru topspin e prea lenta paleta.
    Blog de tenis de masă

    Comentariu


    • #3
      Multumesc pt raspuns. Ma interesau aceste fete pt ca voiam sa imi fac un setup adecvat pt un stil allround+ folosind lemnul stiga allround clasic si niste fete care sa imi permita sa ma incadrez in bugrtul de 250 ron. Mai luam in calcul si varianta cu lemn yasaka sweden classic, dar nu stiu ce fete gasesc pt a ma incadra in bani. Poate niste fete sh,dar nu stiu unde sa intreb.
      Cam ce fete ar merge pe stiga allround classic si pe yasaka sweden un joc all+?
      Aveti si alte idei de lemne/setup?

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de mar Vezi post
        Multumesc pt raspuns. Ma interesau aceste fete pt ca voiam sa imi fac un setup adecvat pt un stil allround+ folosind lemnul stiga allround clasic si niste fete care sa imi permita sa ma incadrez in bugrtul de 250 ron. Mai luam in calcul si varianta cu lemn yasaka sweden classic, dar nu stiu ce fete gasesc pt a ma incadra in bani. Poate niste fete sh,dar nu stiu unde sa intreb.
        Cam ce fete ar merge pe stiga allround classic si pe yasaka sweden un joc all+?
        Aveti si alte idei de lemne/setup?
        Lemnele sunt apropiate ca viteza. Poti folosi Rakza 7 soft sau alte fete cu duritate medie pentru o paleta allround foarte buna.
        Xiom seria Europe, Donic Bluefire M2, Joola Maxx 450 sau Rhyzm 425, Victas Limber sau chiar Stiff, Tsp Ventus Spin etc.
        Blog de tenis de masă

        Comentariu


        • #5
          am si eu o intrebare .pe un lemn NITTAKU septear cum s-ar comporta fetele chinezesti cu burete albastru (nu neaparat DHS)fara se le dai cu booster?

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de grasomega Vezi post
            Lemnele sunt apropiate ca viteza. Poti folosi Rakza 7 soft sau alte fete cu duritate medie pentru o paleta allround foarte buna.
            Xiom seria Europe, Donic Bluefire M2, Joola Maxx 450 sau Rhyzm 425, Victas Limber sau chiar Stiff, Tsp Ventus Spin etc.
            Ma orientasem la cele 2 pt ca citisem ca sunt apropiate si ca sunt printre cele mai bune lemne allround. De asemenea cineva mi-a spus si de yasaka silverline all wood. Din ce am citit ar fi ceva mai rapid decat yasaka sweden classic, dar controlul se pastreaza la un nivel ridicat. L-as putea lua si pe acesta in calcul? Ce parere aveti?ca si fete merg si cele recomandate mai sus sau ar trebui altceva?

            Comentariu


            • #7
              Domnule, sunteti din București. Mergeti la o sala si incercati niste palete si vedeti ce va place si ati rezolvat problema.

              Comentariu


              • #8
                Credeti-ma, am fost. Si la Vivasport si la Top Tenis. La Vivasport nu aveau niciun lemn mai controlabil, doar ofensive, iar ca fete nimic din ce mi-au fost recomandate. La Top Tenis, am jucat cu niste fete Friendship 729 si Kokutaku(90% din palete aveau fetele astea), iar ca lemne nimic din aria de interes.

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de mar Vezi post
                  Ma orientasem la cele 2 pt ca citisem ca sunt apropiate si ca sunt printre cele mai bune lemne allround. De asemenea cineva mi-a spus si de yasaka silverline all wood. Din ce am citit ar fi ceva mai rapid decat yasaka sweden classic, dar controlul se pastreaza la un nivel ridicat. L-as putea lua si pe acesta in calcul? Ce parere aveti?ca si fete merg si cele recomandate mai sus sau ar trebui altceva?
                  Ordinea vitezei: Yasaka Silverline > Yasaka Sweden Classic > Stiga Allround classic. Ar mai fi si Stiga Allround NCT, cam la mijloc, mai rapid ca Sweden Classic.
                  Pe aceste lemne merg aproape orice fete cu burete mediu si tare, cu duritatea buretelui intre 40-50 grade pe scala ESN sau Tenergy normal sau FX, indiferent de model. Totul depinde apoi de abilitatea jucatorului.
                  Blog de tenis de masă

                  Comentariu


                  • #10
                    Multumesc pt sfaturi!

                    Comentariu

                    Procesare...
                    X