Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemn Dr.Levi Meranti Sintec (MerSi).

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Lemn Dr.Levi Meranti Sintec (MerSi).

    Nu prea ma pricep la review-uri,dar calitatile acestui lemn ma "condamna" sa va comunic nasterea altei capodopere cu semnatura Maestrului Levi.
    De cand am descoperit(din vina D-lui Zsolt)lemnul Cloth Sintec All+,jocul meu s-a imbunatatit considerabil deoarece am gasit la acest lemn tot ce am cautat si anume echilibrul intre control viteza greutate si consistenta.Mi-am zis asta este lemnul pe care nu-l voi schimba niciodata.Dar niciodata sa nu zici "niciodata".
    Tot din "vina" D-lui Zsolt(Laky pe forum)mi-a venit ideea de a imbina calitatile lemnului Cloth Sintec cu calitatile defensive ale lemnului Meranti Double Soul Def+.L-am intrebat pe Levi,daca poate realiza un lemn de felul acesta.A spus ca va incerca si acum sunt posesorul fericit al unui lemn unic.Unic pentru ca se pliaza perfect pe ceea ce vreau sa fac la masa.Adicae langa jocul ofensiv de pe FH am castigat confortul jocului de langa masa cu o iarba rapida precum D.TecS.S-a rezolvat problema blocarii atacurilor in forta(cu Cloth Sintec eram crispat si optam mai mult pe jocul de la semidistanta si distanta unde puteam sa stapanesc mai bine iarba naravasa).Un foarte mare si important pentru mine plus este posibilitatea atacului liftat cu iarba.Poate nu va vine sa credeti,dar uneori mingea capata un efect de catapulta de parca ar veni din "soft".
    Daca inainte jucam cum puteam,acum joc cum vreau(cu greselile de rigoare)si anume un joc Allround.Cu acest lemn ma simt implinit la masa de tenis.
    Grand MerSi Maestre Levi!Chapeau!
    Dr.Levi Balsa Carbo Combi.FH:Xiom Vega Pro 2.0 BH:TSP Curl P1-r 0.5.
    Red+Black Kazak C. FH:SpinLord Marder IV Max BH:SpinLord Agenda 1.0
Procesare...
X