Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Vand lemn kreanga carbon ulc+materiale

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 5 (0 members and 5 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • ÎNCHIS Vand lemn kreanga carbon ulc+materiale

    LEMNUL A FOST VANDUT USERULUI ZEK-subiect inchis

    Lemnul are 90 g si se afla intr-o stare foarte buna: nu are loviri sau atingeri.
    Singurele defecte sunt date de doua mici ciupiri ale manerului la baza(pe care le arat cu degetul in poze).Precizez ca a fost vopsit (nu de catre mine) pe cant pentru a arata mai bine!
    Restul caracteristicilor lemnului se vad foarte clar in poze.


    PRET LEMN - 300 RON

    LINK POZE lemn:

    http://postimg.cc/gallery/1pt13706/





    ADAUG LA VANZARE:

    1) o fata donic big slam de grosime max rosie- 40 ron VANDUTA
    -fata are un grad de uzura de doar 20% dar este mica de aceea este atat de ieftina; poze cu ea pe lemn pentru a aprecia cat de mica este
    2) booster Joola-50 ron- VANDUT
    -recipientul este plin(nu l-am folosit niciodata) si l-am cumparat de pe site-ul ttsport.ro cu 100 ron acum cateva luni.

    POZE: fata donic+booster

    http://postimg.cc/gallery/8g9rcr12/
    Ultima editare de Boromiza Marian; 20.oct.2014, 10:01.

  • #2
    Lemnul nu este vopsit numai pe cant, ci si pe suprafata de joc (cu siguranta), exceptand scrisul din fabrica, care se vede ca a fost protejat la vopsire cu ceva autocolant(sau a fost folosita o alta metoda de aplicare a scrisului pe lama)! Aviz amatorilor!

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Claudiu84 Vezi post
      Lemnul nu este vopsit numai pe cant, ci si pe suprafata de joc (cu siguranta), exceptand scrisul din fabrica, care se vede ca a fost protejat la vopsire cu ceva autocolant(sau a fost folosita o alta metoda de aplicare a scrisului pe lama)! Aviz amatorilor!
      da, asta am spus si eu intr-un anunt de al meu anterior in care puneam si acest lemn la vanzare(anuntul de care vorbesc se poate gasi usor aici pe forum).
      eu as zice mai degraba ca a fost vopsit pe toata suprafata si abia apoi scrisul de pe el sa fi fost lipit cu autocolant sau ceva.dar nu ma pot pronunta cu certitudine matematica
      oricum exact din cauza acestor 'probleme' il vand atat de ieftin.pentru ca altfel la cum arata lemnul ar merita 550-600 ron(eu am cumparat unul care arata la fel de bine cu 580 ron de la dl mimusrem).
      ce pot spune sigur este ca este un kreanga carbon ulc.singura intrebare deschisa este cat de mult a fost vopsit.

      Comentariu


      • #4
        Poate ar fi trebuit sa menționezi si in acest anunț, ca a fost vopsit pe toata suprafata, nu numai pe cant... Ceea ce ai postat in alt anunt ramane acolo... ceea ce vinzi aici... ar trebui sa dai toate detaliile...Este doar o sugestie, te rog sa nu mi-o iei in nume de rau...

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de Claudiu84 Vezi post
          Poate ar fi trebuit sa menționezi si in acest anunț, ca a fost vopsit pe toata suprafata, nu numai pe cant... Ceea ce ai postat in alt anunt ramane acolo... ceea ce vinzi aici... ar trebui sa dai toate detaliile...Este doar o sugestie, te rog sa nu mi-o iei in nume de rau...
          nu am cum sa ti -o iau in nume de rau stai linistit.pentru ca eu incerc sa fiu cat mai corect. de aceea in acel anunt mai vechi am scris juma de pagina pe aceasta tema iar leo33(singurul cu care am o relatie mai apropiata pe acest forum) m-a sfatuit sa nu mai scriu romane cu tone de explicatii daca vreau sa vand lemnul.
          si mi-a zis sa inchid vechiul anunt sa fac unul nou, (si foarte scurt) si sa pun poze foarte clare si atat. si exact asta am facut!! il poti contacta pe leo33 el iti va confirma tot ce am spus acum.
          insa eu nu incerc sa pacalesc pe nimeni de aceea in anuntul vechi specificam ca sunt dispus chiar sa trimit lemnul prin posta pentru teste inainte sa mi se dea banii pe el tocmai ca sa vada omul ce cumpara.e riscant pentru mine asta stiu dar eram dispus sa o fac pentru ca lemnul in poze arata foarte bine iar defectele de care vorbim noi acum chiar nu pot fi apreciate de cumparator DECAT DACA TINE LEMNUL IN MANA!
          mersi pentru interventie si pentru ca odata cu ea m-ai ajutat si in acest anunt sa lamuresc mai clar problema vopsirii!

          - - - Actualizat - - -

          si sa stii ca eu am dat mult mai mult decat 450 ron pe acest lemn.
          pentru ca nu mi am dat seama ca e vopsit!!
          deci eu mi-am luat teapa de aceea nu vreau sa i fac altcuiva acelasi lucru.
          exact de asta am scazut pretul pe care il cer pe el.
          insa 450 ron merita sigur zic eu pentru ca am jucat cu el si merge identic ca un kreanga ulc.
          prin merge identic inteleg:
          -viteza, spin, vibratii, rigiditate etc

          In concluzie, nu se pune problema sa fie un fake.e hinoki+tamca ulc sub vopseaua aia.asta e clar.

          Comentariu


          • #6
            Salut! Pot sa spun ca este un tip corect si asa este i-am recomandat sa fie mai direct cand mai vrea sa vinde acest lemn, a facut o pasiune pt. acest lemn a cautat foarte mult unul care sa fie cat mai nou, intre timp a cumparat ce a gasit pe forum cred ca 3 lemne Kreanga Carbon pana a gasit unul mai nou dupa care a inceput sa-si puna la vanzare lemnele ramase si asta este ultimul la vanzare... Lemnul Kreanga Carbon este bun asa le-a cumparat si el de la alti...



            aici mai jos in LINK este vechiul anunt unde a scris un roman despre acest lemn si ce probleme are, pana să te apuci de citit tot te lua somnul ...


            http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...rbon-tamca-ulc


            Vanzare!
            Ultima editare de leo33; 12.sep.2014, 11:22.

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de leo33 Vezi post
              Salut! Pot sa spun ca este un tip corect si asa este i-am recomandat sa fie mai direct cand mai vrea sa vinde acest lemn, a facut o pasiune pt. acest lemn a cautat foarte mult unul care sa fie cat mai nou, intre timp a cumparat ce a gasit pe forum cred ca 3 lemne Kreanga Carbon pana a gasit unul mai nou dupa care a inceput sa-si puna la vanzare lemnele ramase si asta este ultimul la vanzare... Lemnul Kreanga Carbon este bun asa le-a cumparat si el de la alti...



              aici mai jos in LINK este vechiul anunt unde a scris un roman despre acest lemn si ce probleme are, pana să te apuci de citit tot te lua somnul ...


              http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...rbon-tamca-ulc


              Vanzare!
              mersi frumos leo pentru sustinere.
              asa este am cumparat progresiv mai multe lemne kreanga carbon(ultimul fiind cel de la dl mimusrem care arata cel mai bine si de aceea l-am pastrat pentru mine) pentru ca ador cum merg lemnele kreanga ulc.si joc cu acest tip de lemn de ani buni.
              iar acum evident incerc sa le vand pe restul pe care le-am cumparat de a lungul timpului.
              acesta este ultimul pe care il mai am de vanzare!

              Comentariu


              • #8
                tot valabil

                Comentariu


                • #9
                  După revopsire, proprietățile lemnului se schimba radical!!!
                  Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                  FH - Xiom Sigma II Pro
                  BH- Xiom Sigma II Pro

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de ClaudiuManoiu Vezi post
                    După revopsire, proprietățile lemnului se schimba radical!!!
                    salut,
                    nu o sa contest ce ati spus.pentru ca ar genera discutii nesfarsite in contradictoriu.
                    tot ce am de zis e: sunt dispus sa trimit lemnul oricui e sincer interesat sa-l cumpere, il testeaza(ca sa vada prin experiment daca intr-adevar proprietatile lemnului se schimba in vreun fel sau nu,ce sa mai vorbim de schimbat radical!) si ABIA APOI, daca eventual inca mai vrea sa cumpere lemnul, sa-mi puna banii in cont.asta e tot.multumesc. sanatate!
                    Ultima editare de Boromiza Marian; 18.sep.2014, 22:20.

                    Comentariu


                    • #11
                      valabil
                      am adaugat la vanzare o fata donic si un booster joola

                      Comentariu


                      • #12
                        VALABIL

                        este un lemn de calitatea butterfly la un pret mic. nu inteleg de ce interesul pentru acest lemn este atat de mic

                        in fine am scazut pretul (din nou!)-acum este 300 ron lemnul.

                        Comentariu


                        • #13
                          Tot citesc anuntul tau de ceva timp si daca tot ai intrebat vizavi de interes, am sa incerc ceva explicatii : e un lemn controversat pentru ca a fost vopsit ( nu stim motivul vopsirii, poate ascunde defecte, poate mascheaza lipituri, fisuri, etc ), aud ca e un lemn interzis in competitii ( nu stiu 100 % sigur dar ma poti corecta daca gresesc ), pretul initial a fost mare si a alungat potentialii cumparatori..cam asta imi vine in minte la prima citire a anuntului. Daca accepti si un sfat sau mai multe : retrage-l de la vanzare, cauta pe cineva care sa-l restaureze la un pret ok si apoi revino pe forum pentru a-i gasi cumparator. Sau foloseste-l tu si pune la vanzare lemnul tau adevarat ( cred ca e acelasi model sau ma insel ? ) Numai bine !
                          TRUST NO ONE !

                          Comentariu


                          • #14
                            in competitile oficiale cu jucatori legitimati este interzis din cauza faptului ca are stratul de vopsea argintie. asa ca ai dreptate.dupa noile reguli ITTF este interzis(regulile stipuleaza ca raportul dintre materialul auxiliar si lemn natural sa fie mai mic decat este la lemnul acesta;vopseaua intrala material auxiliar).daca i dai jos vopseaua atunci este in regula.
                            si tocmai pentru a aprecia mai bine potentialele defecte pe care tu le enumeri mai sus am fost si sunt dispus sa trimit lemnul pentru a-l tine cumparatorul in mana inainte de a da vreun ban.
                            si ce mai poate fi restaurat la acest lemn?sa-l vopseasca din nou?ca nu inteleg ce ar mai putea fi facut deoarece lemnul nu are loviri sau atingeri.singura lui problema este ca toti credem ca a fost vopsit pe toata suprafata.in rest are 2 mici ciupituri/ciobiri la baza manerului. si cam atat cu defectele importante.

                            - - - Actualizat - - -

                            lemnul kreanga ulc a fost trimis la iasi dlui bogdan a pentru testare.este rezervat pana joi seara.
                            daca dl bogdan a nu il cumpara il voi trimite dlui phill care l-a rezervat la randu-i.
                            multumesc pentru interesul manifestat!

                            Comentariu

                            Procesare...
                            X