Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ajutor!;

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ajutor!;

    Am un robot "robopong 2050" si începe sa-mi facă figuri: imi arunca doua mingi odată sau nu face contact bun butonul de start . Exista cineva in tara care repara asa ceva. Astept un răspuns
    Blade: VECHITURA CU 70 LEI
    FH: FATA DE ROATA DE MASINA
    BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

  • #2
    Butonu de start cred ca se rezolva cu niste spray de contact, sau desfacut si vazut ce nu face contact cum trebuie. Pentru faza cu mingiile, poate cineva mai patit poate sa isi dea cu parerea...

    Comentariu


    • #3
      L-am desfacut Clau si mi-am prins urechile, pe lângă asta se opreste din senin, la cati bani am dat pe el, vreau cu orice preț sa-l repar
      Blade: VECHITURA CU 70 LEI
      FH: FATA DE ROATA DE MASINA
      BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

      Comentariu


      • #4
        daca nu ai manualul lui si gasesti pe cineva care se baga la reparat, te ajut eu cu al meu manual...sau cu robotul ca model de lucru.
        TRUST NO ONE !

        Comentariu


        • #5
          Are in gura pe unde vin mingile un arc subtire care opreste mingea ptr. a avea ritm in functie de rapiditatea programata,acel arc s-ar putea sa se fi rupt.Daca da il mesteresti tu
          Blade . PHOTINO
          Fh. Tibhar ev. Mx-p
          Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de roman bogdan Vezi post
            Am un robot "robopong 2050" si începe sa-mi facă figuri: imi arunca doua mingi odată sau nu face contact bun butonul de start . Exista cineva in tara care repara asa ceva. Astept un răspuns
            ...poate-i balbait......,daca nu, o sa-i dati cumva de leac...
            FH:Hurricane lll National Butterfly VISCARIA FL BH:Tenergy 64

            Comentariu


            • #7
              bai Vasile sti tu ceva, dar arcul ala este ok, nu stiu ce naiba poate avea
              In Romania nu este nicaieri service pt asa ceva?????
              Blade: VECHITURA CU 70 LEI
              FH: FATA DE ROATA DE MASINA
              BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

              Comentariu


              • #8
                Nu l-am desfacut inca, dar in manual spune ceva despre chestia cu doua mingi odata sau faptul ca se opreste din senin dupa ce merge un timp - trebuie verificat senzorul de mingi, nr.40 in poza, care mie mi se pare a fi un simplu contactor.

                TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                Comentariu


                • #9
                  Bogdane, te-ai mai uitat la senzorul ala sau astepti sa arunce cate 3 mingi odata?
                  TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                  Comentariu

                  Procesare...
                  X