Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Vand lemn Nittaku Barwell Fleet plus fete daca vreti

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Vand lemn Nittaku Barwell Fleet plus fete daca vreti

    Buna ziua,

    Lemnul este vandut. Daca e cineva interesat de fete sa ma contacteze.

    Vand lemnul cel mai scump de la Nittaku. Se numeste Barwell Fleet si se spune ca este combinatia cea mai fericita dintre control și putere. Este de aproape un an in topul Table Tennis Database la categoria - Best Overall.

    http://www.tabletennisdb.com/blade/

    Structura este speciala. 9 pliuri. 7 lemn + 2 fibra de sticla.

    Lemnul nou m-a costat 200 Euro. Acum, in functie de unde-l cumparati, s-ar putea sa iesiti mai ieftin (vezi thread-ul de mai jos). Eu il vand cu 160 Euro fara fete. Nu e lovit, nu nimic. Cantarest 88 g.
    Xiom Sigma 2 Europe si Xiom Omega V Tour. Merge grozav. Fetele sunt noi. Sigma II nu a fost taiata pe acest lemn dar Omega V a fost taiata pentru acest lemn.

    Lemnul impreuna cu fetele il dau la 200 Euro.

    Bineinteles ca-l puteti testa daca ne vedem pe la turnee. Eu locuiesc acum in Cluj.

    Cele bune,
    Iulian Mureșan
    Ultima editare de murian; 10.ian.2015, 23:19. Motiv: vandut
    Poți să știi!

  • #2
    acest lemn costa 65$ ori nu am vazut eu bine

    Comentariu


    • #3
      Cred ca nu ati vazut bine😊.
      Poți să știi!

      Comentariu


      • #4
        Pentru a evita confuziile. Lemnul costa 200 euro. Am pus linkul doar pentru a ilustra faptul ca utilizatorii lemnului l-au evaluat ca cel mai bun in categoria "Best overall". Pretul acolo e gresit.
        Poți să știi!

        Comentariu


        • #5
          Acest lucru depinde de unde cumperi Lemnul ,,,


          http://www.tenismasa.ro/nittaku-barwell-fleet/568.htm,,, 790.00 Lei


          http://tt-japan.net/index.php?curren...r_of_uploads=0,,,121.44EUR

          Si lemnul tau nu mai este nou, este posibil ca tie sa-ti placa lemnul ca este al tau, dar poate mie nu-mi place, cred ca depinde si de stilul fiecaruia in parte de joc,aici pe forum nu prea este cunoscut si nu am mai vazut la vanzare asa lemn...
          Pot sa -ti spun ca sunt lemne consacrate si nu costa atat de mult, nu stiu cine se incumata sa dea atat de mult pe un lemn necunoascut. Vanzare!



          Este de aproape un an in topul Table Tennis) -

          ami pare rau , ce-i in mana nu-i minciuna ... eu nu ma iau dupa astia... sunt doar cuvinte pentru mine, una spune acolo alta este este in realitate!
          Ultima editare de leo33; 21.nov.2014, 10:33.

          Comentariu


          • #6
            Multumesc Leo33 pentru link-uri. Eu l-am luat de tabletennis11 unde si acum e 200 Euro. Cred ca daca cineva il vrea nou nout cea mai buna idee este sa-l cumpere din Romania de la tenisdemasa.ro. Ei il au la 177 Euro. Din Japonia, cu drumul si cu taxele ajungi tot la 200.

            Eu cu lemnul meu nu cred ca am dat 2 ore in total, deci si al meu e destul de nou. Avantajul pe care potentialul cumparator il are daca il ia de la mine este tocmai faptul ca-l poate incerca fara sa fie obligat sa-l cumpere (ce spunea si Leo33 cu ce-i in mana nu-i minciuna).

            Un alt avantaj al calitatii de membru al comunitatii tenisdemasa.ro este ca iata, utilizatorii au acces si la lemne mai putin cunoscute in Romania. Daca toate opiniile utilizatorilor de pe forumuri ar fi doar cuvinte dupa care nu poti sa te iei, utilitatea acestor forumuri ar fi redusa.

            Cele bune,
            Iulian
            Poți să știi!

            Comentariu


            • #7
              Dl. Iuliu cu tot respectul dta chiar crezi ca forumistii nu stiu "gugali?
              In acest moment lemnul costa 200 pe tabletennis11 doar la primul pret de strigare dar daca il pui in cos iti apare imediat reducere de 15% si pretul scade la 169,15 euro iar daca introduci si cuponul de discount de 10 euro pt inscriere la newsletter pretul final real de cumparare este 159,15 euro cu tot cu transport.
              Basca ca daca omul vorbeste si ceva engleza poate vorbi la ei cu Olga, Alex sau cu Stanislav si il primeste si la greutatea preferata.
              Parerea mea fara pretentii de cunoscator in mersul pietei este ca mai mult de 130 de euro nu vei capata pe el lemnul fiind deja folosit.
              Iti doresc spor la vanzare si sa obtii un pret cat mai bun.

              Privind pozele mai atent am observat ca are o lovitura mica cu pierdere de material lemnos la capatul manerului in partea superioara, iar sigla este montata usor inclinat. Eu as zice ca daca se vinde cu pretul din magazin ar trebui sa fie absolut impecabil.
              Ultima editare de adishorul; 21.nov.2014, 19:58.
              Nittaku Violin​Fastarc G-1 / Fastarc S-1

              Comentariu


              • #8
                Dl. Adishorul,

                Utilizatorii forumului va vor fi recunoscatori pentru ca au obtinut un pret de cumparare mai bun! Ma deranjează putin atitudinea dvs. de tipul ”Credeti ca ma fraieriti? Iata ca eu sunt mai destept!” Nu vrea nimeni sa va fraiereasca. Stati calm. Eu am lemnul de aproape un an. Inainte sa-l pun la vanzare nu l-am mai bagat inca o data in cos pe tabletennis11 pentru ca, pentru numele lui D-zeu, nu vreau sa-l mai cumpar inca o data. Dimpotriva vreau sa-l vand. Nu am de unde sa stiu ce reduceri face fiecare magazin dupa ce le bagi produsele in cos si mai aplici si cupoane.

                La mine e simplu. Am cumparat un lemn. L-am testat si vreau sa-l vand. Am considerat ca ofer o reducere rezonabila pentru un lemn care a fost incercat cateva ore si in conditiile in care cumparatorul poate sa-l incerce pe viu fara nicio obligatie. Lemnul nu e lovit nu are nicio ”pierdere de material lemnos”, iar sigla aia e destul de dreapta pentru mine si cred ca pentru majoritatea oamenilor care nu incearca sa caute pretexte pentru o obtine ceva cat mai ieftin.

                Acum, dupa ce am fost ”demascat drept tipul care crede ca membrii comunitatii de tenismeni de masa nu stiu sa foloseasca goagal si care vrea sa va traga in piept”, sunt dispus sa fac o reducere de 30 de Euro de la pretul meu initial si sa vand lemnul cu 130 Euro. Cumparatorul ?i datorează d-lui Adishorul o bere!

                Voila mes amis pongistes! Poftiti degraba la testat Barwell Fleet in Cluj sau la viitoarele turnee la care particip.

                Cele bune,
                Iulian
                Ultima editare de murian; 21.nov.2014, 20:54.
                Poți să știi!

                Comentariu


                • #9
                  Juliano, simpatizez cu cauza ta...acum o luna am luat un B Fleet nou din magazin cu 800 ron, nu m-am impacat cu el ( nu intru in detalii insa nu e un lemn pentru incepatori ) si dupa ce l-am scos la vanzare, m-am bucurat sa accept un schimb cu un alt lemn si diferenta de bani...lemnele scumpe au un singur defect : se dau greu pentru ca cei care le cumpara sunt ori cunoscatori ori pretentiosi ! Pe acest forum gasesti ambele categorii !! Dar toti sunt iubitori de tenis !
                  TRUST NO ONE !

                  Comentariu


                  • #10
                    Ehei dl. Iuliu dta ai inteles gresit mesajul meu. Scopul nu era sa previn o eventuala fraiereala din partea dumitale ci sa te previn ca ai prezentat niste date neactualizate. Imagineaza-ti dta ce au gandit forumistii care ar fi ispititi sa achizitioneze lemnul si au vazut ca dupa o utilizare fie ea si redusa ca si durata ceri acelasi pret ca si in magazin la acest moment. Deci ar fi mai ok daca in primul post ar aparea ca lemnul a costat 200 de euro nu cum este specificat ca ar costa si in prezent 200 asta deja este inexact. Sper ca acum am fost mai bine inteles ca nu am avut vreo intentie de a leza pe nimeni. Imi pare rau daca intentia mea de a aduce unele clarificari privind actualitatea pietei a fost interpretata ca un atac sau o parada gratuita de cunostinte.
                    Iti doresc spor la joc si o vanzare buna.
                    Nittaku Violin​Fastarc G-1 / Fastarc S-1

                    Comentariu


                    • #11
                      Nu e nicio problem d-le Adishoru. Am facut o singura verificare a pretului pe tabletennis11. Si pretul afisat este 199 Euro. Cum v-am zis, nici prin cap nu mi-a trecut sa-l bag in cos si sa vad ce se intampla. Eu de obicei bag in cos produse pe care am decis ca le voi cumpara. Apoi si reducerea asta habar nu avem cat o sa dureze. Poate peste 2 luni nu va mai fi valabila.

                      Succese la batut mingea.

                      Bully. Pentru mine lemnul este prea incet. Are prea mult control dupa gustul meu. Problema mea este ca de multe ori nu reusesc sa finalizez punctele asa incat o sa raman la Viscaria.

                      E bine sa intram in detalii pentru ca asa afla oamenii lucruri despre echipament. E si una din menirile acestui forum.

                      Cele bune,
                      Iulian
                      Ultima editare de murian; 21.nov.2014, 23:02.
                      Poți să știi!

                      Comentariu


                      • #12
                        Lemnul a fost vandut.

                        Raman fetele de vanzare.
                        Poți să știi!

                        Comentariu

                        Procesare...
                        X