Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cumpar fata moale,usoara, dar buna pt forehand (pt un Mazunov)

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 10 (0 members and 10 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cumpar fata moale,usoara, dar buna pt forehand (pt un Mazunov)

    Salutare tuturor. Cum zice si titlul as vrea sa cumpar o fata moale, cat mai usoara, dar buna pt forehand (pt un Mazunov de 104g). Ma gandesc la Tibhar Genius Sound, Andro Rasant Powersponge, Nittaku Hamnod Pro Beta. In domeniul fețelor mai moi care merg pe forehand nu prea ma pricep deci sunt deschis la orice sugestie bine intentionata. Pot plati cash sau pot da la schimb un Adidas Tenzone Ultra 2.0 mm noua patrata (super fața de forehand doar ca e putin cam tare pentru Mazunov).
    Multumesc!
    Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

  • #2
    Nu ma declar cunoscator, insa sugestia este bine intentionata, iti recomand Xiom Vega Europe. Este ieftina si buna. O am pe un Nittaku Violin, daca ne vedem o poti testa sa vezi cum ti se pare.
    Lemn: HM SZLC
    Forehand: Nexy Etika Pro 47
    Rever: Nexy Etika Pro 47

    Comentariu


    • #3
      http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...fx-rosu-1-9-mm
      Nittaku Violin​Fastarc G-1 / Fastarc S-1

      Comentariu


      • #4
        Mersi Adi. Am avut Bryce speed FX si mi s-a parut ok pe rever, nu stiu cum merge pe forehand la deschiderea jocului ca nu e chiar spinoasa, merge excellent la capace in schimb. Ma mai gandesc.

        - - - Actualizat - - -

        Postat în original de husarul Vezi post
        Nu ma declar cunoscator, insa sugestia este bine intentionata, iti recomand Xiom Vega Europe. Este ieftina si buna. O am pe un Nittaku Violin, daca ne vedem o poti testa sa vezi cum ti se pare.
        Mersi Beni, chiar e o varianta de luat in calcul. Nu am jucat cu Vega Europe dar are aprecieri excelente ca fața de rever. Ma gandesc ca ar merge si pe forehand. Poate ne vedem la sala si am sa o incerc.
        Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

        Comentariu


        • #5
          Va salut cu respect dl. Cornel.Un foarte bun cauciuc moale ptr. FH. este Donic Bluefire JP 03.Il joc pe FH. in 2,0mm pe un Butterfly Timo Boll ALC si este super,viteza destula,spin foarte bun si un control foarte mare.Mai am una patrata tot de 2,0mm dar rosie.

          Comentariu


          • #6
            Salut,

            Arunca un ochi pe topic-ul userului DDMIT, se numeste "vand fete patrate". Are ceva fete moi, spre ex Tibhar Aurus sound, soft, stiga calibra lt sound, calibra tour s etc.
            Preturile sunt f. bune, aprox 90 ron/fata.

            http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...d-fete-patrate
            Viscaria
            Omega V Tour
            Vega Europe

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de remy Vezi post
              Va salut cu respect dl. Cornel.Un foarte bun cauciuc moale ptr. FH. este Donic Bluefire JP 03.Il joc pe FH. in 2,0mm pe un Butterfly Timo Boll ALC si este super,viteza destula,spin foarte bun si un control foarte mare.Mai am una patrata tot de 2,0mm dar rosie.
              Pare o fața interesanta cu care inca nu am apucat sa joc. As incerca totusi una mai usoara, dar mai studiez si despre aceasta fața. Mersi mult dl. Remy

              - - - Actualizat - - -

              Un Hammond Pro Beta neagra de min 2mm ar fi interesanta pentru mine, noua sau aproape noua dar de dimensiuni mai mari, min 150/157 ca Mazunov e putin mai mare decat marimea standard la lemnele BTY
              Multumesc tuturor care mi-ati scris pana acum. Apreciez mult fiecare sugestie.
              Ultima editare de CornelTT; 15.ian.2015, 10:36.
              Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

              Comentariu


              • #8
                Eu va recomand o fața usoara modelele vechi cara nu au speed glue incorporat in burete ex sriver fx tachiness 2 sau orice model a carui burete are asemenea carecteritici ...eu nu am dar ...un sfat pot oferi !! Spor la cautare !
                OVTCHAROV CARBOSPEED
                BLUEFIRE M1
                BLUEFIRE M1

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de catalin mazy Vezi post
                  Eu va recomand o fața usoara modelele vechi cara nu au speed glue incorporat in burete ex sriver fx tachiness 2 sau orice model a carui burete are asemenea carecteritici ...eu nu am dar ...un sfat pot oferi !! Spor la cautare !
                  Ma gandisem si eu la ceva din gama Sriver, dar nu stiu daca spinul este suficient de bun pentru a agata bine mingea la deschiderea jocului (topspin din taiata). Oricum e o varianta. Mai studiez sugestia. Multumesc
                  Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

                  Comentariu


                  • #10
                    Pune un Samba Plus sau un Genius Optimum+ sound... nu ai sa regreti. Fete moi, usoare foarte bune, usor de jucat cu ele

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de Claudiu84 Vezi post
                      Pune un Samba Plus sau un Genius Optimum+ sound... nu ai sa regreti. Fete moi, usoare foarte bune, usor de jucat cu ele
                      Sa stii ca sugestia ta este ff buna si chiar ma gandeam si eu la Ompimum Sound. Caut una din cele doua fețe, de preferat max. Mersi Claudiu
                      Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

                      Comentariu


                      • #12
                        Off topic:
                        Pana de curand am jucat cu 05fx pe ambele parti... Am renuntat la ele, nu din cauza pretului prohibitiv, ci din cauza ceritelor pe care le impune jocul cu aceasta fata: - topspin, topspin, topspin, topspin, topspin ... Nu esti asezat bine, dai afara/in fileu. Nu lovesti mingia cum trebuie, asta nu se duce pe masa. Vrei sa pui in capac, ti paleta mai stramb, nu se duce pe masa. De curand am schimbat cu fetele astea pe bh... alta viata... mult mai permisive, mai iertatoare... Nu acelasi spin si viteza.... dar cu aceste fete, reusesti sa pui cu o mingie in plus in teren, mai mult decat adversarul tau... Sunt usoare, au spin suficient, viteza suficienta (poate muncesti mai mult sa inchei punctul, dar pentru asta exista FH )

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de Claudiu84 Vezi post
                          Off topic:
                          Pana de curand am jucat cu 05fx pe ambele parti... Am renuntat la ele, nu din cauza pretului prohibitiv, ci din cauza ceritelor pe care le impune jocul cu aceasta fata: - topspin, topspin, topspin, topspin, topspin ... Nu esti asezat bine, dai afara/in fileu. Nu lovesti mingia cum trebuie, asta nu se duce pe masa. Vrei sa pui in capac, ti paleta mai stramb, nu se duce pe masa. De curand am schimbat cu fetele astea pe bh... alta viata... mult mai permisive, mai iertatoare... Nu acelasi spin si viteza.... dar cu aceste fete, reusesti sa pui cu o mingie in plus in teren, mai mult decat adversarul tau... Sunt usoare, au spin suficient, viteza suficienta (poate muncesti mai mult sa inchei punctul, dar pentru asta exista FH )
                          Dar ce zici, optimum sound merge pe forehand, adica nu arunca prea jos sau prea scurt? Cred ca pe rever merge bine dar poate ai incercat-o si pe forehand... Mersi
                          Ultima editare de CornelTT; 16.ian.2015, 12:07.
                          Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

                          Comentariu


                          • #14
                            am eu un nittaku fastare g-1 jucat un antrenament la 70- de lei 0747116316

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de CornelTT Vezi post
                              Dar ce zici, optimum sound merge pe forehand, adica nu arunca prea jos sau prea scurt? Cred ca pe rever merge bine dar poate ai incercat-o si pe forehand... Mersi
                              E destul de moale si de soft, arunca medium, nu foarte jos... depinde si pe ce lemn il ai. Eu il am pe IF ZLC... are destula putere sa sara gardul, si de la distanta medie de masa..,. insa nu faci puncte decisive de acolo. Daca esti langa masa, poti face puncte fara problema, daca dai tare!

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de jorgen Vezi post
                                am eu un nittaku fastare g-1 jucat un antrenament la 70- de lei 0747116316
                                Salut Jorgen. Nittaku Fastarc G1 e o fața foarte buna, spinoasa, control excelent, feeling bun (am avut ocazia sa o testez) dar e putin cam grea pentru un Mazunov de 104g !! Mersi oricum de sugestie

                                - - - Actualizat - - -

                                Postat în original de Claudiu84 Vezi post
                                E destul de moale si de soft, arunca medium, nu foarte jos... depinde si pe ce lemn il ai. Eu il am pe IF ZLC... are destula putere sa sara gardul, si de la distanta medie de masa..,. insa nu faci puncte decisive de acolo. Daca esti langa masa, poti face puncte fara problema, daca dai tare!
                                Cred ca pe un Mazunov de 104g ar trebuie sa mearga racheta pe forehand
                                Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

                                Comentariu


                                • #17
                                  Categoric )

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Genius+optimum sound (max) le am puse pe Bty innerforce zlf ,,merg''super,faci cam ce vrei cu ele.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      X-plode sensitive la 30 de lei

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de jorgen Vezi post
                                        X-plode sensitive la 30 de lei
                                        Multumesc Jorgen multumesc tuturor...

                                        Pana la urma am comandat un Tibhar Genius Optimum Sound max de la userul DDMIT.
                                        Pe lista de asteptare mai este Andro Rasant Powersponge , Nittaku HAmond Pro Beta, Stiga Calibra LT Sound, Donic Coppa X3 Silver. Cam astea ar fi cateva fețe la care m-am oprit pe moment, dar prima data voi testa Genius Optimum Sound. Apoi probabil le voi lua la proba pe rand
                                        Inca o data multumesc tuturor pentru ideile si sugestiile impartasite. Stima multa!
                                        Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Buna!O fața moale , usoara si cu un control foarte mare ar fi o Joola Samba Plus...am eu una , dar nu de vanzare, si sunt foarte multumit de ea pe forhand...Sper sa gasesti fața potrivita pentru tine!!!
                                          Lemn: Butterfly Primorac Carbon
                                          Fh: Butterfly Dignics 09c
                                          Bh: Butterfly Dignics 09c

                                          Comentariu

                                          Procesare...
                                          X