Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

LEMN BALSA 48 grame def_off

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • ÎNCHIS LEMN BALSA 48 grame def_off

    Vand lemne hand-made din balsa 100%? Maner ST 102 mm; cap156/152; grosime 8 mm. GREUTATE 48 grame. DA 48...
    LEMNUL ASTA FACE DE TOATE.
    130 LEI + TRANSPORT
    PS
    Se poate si cu maner FL.

  • #2
    .......ciorbă de burtă?


    Sent from my iPad using Tapatalk

    Comentariu


    • #3
      ce poti face cu un lemn de 48 de gr!? iti poti rupe mana !! succese!!
      DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

      Comentariu


      • #4
        Din experienta pe care am avut-o cu lemne usoare, parerea mea este: pe un lemn asa de usor chiar daca ai pune cele mai usoare fețe posibile (un OX pe rever si o fața usoara pe forehand) tot ar fi grea pe cap paleta. Nu cred ca ajuta asa o greutate. Daca tot faci lemne de balsa fa-le macar de 70-75g. Stima
        Ultima editare de CornelTT; 17.ian.2015, 23:01.
        Joola Panther FL, FH Tenegry 05 max negru, BH Yasaka Antipower rosie 2.0 mm

        Comentariu


        • #5
          nu-i rau dar mi se pare cam scump cu cat e mai usor lemnul cu atat trebuie sa joci mai aproape de masa. eu personal nu suport balsa. daca puneti un miez de esenta tare m-ar tenta
          Ultima editare de cucubrazil; 17.ian.2015, 23:22.
          xiom magellan
          tibhar vari spin
          palio ck

          Comentariu


          • #6
            Daca ati pune si poze ar fi si mai tentant !
            www.*************

            Comentariu


            • #7
              nu stiu daca cineva a jucat cu acest lemn Donic Cayman tot din balsa are lungime 159/152, eu am palma mai mare si tot am cautat lemne cu maner mai lung si mai gros si acesta lemn are asa ceva, si este foarte usor are 64 gr dar este un lemn foarte bun si foarte rapid,,, pe mine ma incantat, am ramasa uimit de el... aaaaaaaa si pe margine la m dat cu lipici super glue sa fie mai rezisent... si eu sunt curios de ceva poze



              Ultima editare de leo33; 18.ian.2015, 16:23.

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de Dan Universal Vezi post
                ce poti face cu un lemn de 48 de gr!? iti poti rupe mana !! succese!!
                Oricine isi poate rupe mana, cu sau fara un lemn de 48 de grame...

                - - - Actualizat - - -

                Postat în original de mimusrem Vezi post
                .......ciorbă de burtă?


                Sent from my iPad using Tapatalk
                Daca vrei sa amesteci in oala cu el..., dar incearca totusi cu o lingura.

                Comentariu


                • #9
                  Era mai bine sa raspunzi la ironii cu ceva poze...nu de alta, dar fauritorii de lemne sunt cam rari in tarisoara noastra si e o incantare sa desoperim ca numarul lor e in crestere.
                  TRUST NO ONE !

                  Comentariu


                  • #10
                    Da!!....poate am gresit cu ,,Ciorba de Burtă,,....pune ceva poze,,,,,dar la acest gramaj...credemă nu poți face nimic cu el.


                    Sent from my iPad using Tapatalk

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de CornelTT Vezi post
                      Din experienta pe care am avut-o cu lemne usoare, parerea mea este: pe un lemn asa de usor chiar daca ai pune cele mai usoare fețe posibile (un OX pe rever si o fața usoara pe forehand) tot ar fi grea pe cap paleta. Nu cred ca ajuta asa o greutate. Daca tot faci lemne de balsa fa-le macar de 70-75g. Stima
                      De acord. Insa se poate schimba esenta plaselelor... si va fi mai defensiv.
                      Lemnul pe care il propun este si cu veleitati ofensive.

                      - - - Actualizat - - -

                      Postat în original de cucubrazil Vezi post
                      nu-i rau dar mi se pare cam scump cu cat e mai usor lemnul cu atat trebuie sa joci mai aproape de masa. eu personal nu suport balsa. daca puneti un miez de esenta tare m-ar tenta
                      Mutumesc pentru sfat. Lemnul e suficient de rapid... Poate o sa pun la exterior, dar nu promit.
                      Despre pret mai discutam

                      - - - Actualizat - - -

                      Postat în original de leo33 Vezi post
                      nu stiu daca cineva a jucat cu acest lemn Donic Cayman tot din balsa are lungime 159/152, eu am palma mai mare si tot am cautat lemne cu maner mai lung si mai gros si acesta lemn are asa ceva, si este foarte usor are 64 gr dar este un lemn foarte bun si foarte rapid,,, pe mine ma incantat, am ramasa uimit de el... aaaaaaaa si pe margine la m dat cu lipici super glue sa fie mai rezisent... si eu sunt curios de ceva poze



                      O indicatie valoroasa, pe care am folosit-o... Va multumesc! Cred ca se cam aseaza pe caracteristicile de la donic cayman...

                      - - - Actualizat - - -

                      Fișiere atașate

                      Comentariu


                      • #12
                        Da..un pic ,,g?tul paletei ...nu e ok,,si fibra ,de obicei se pune pe verticală,,,si este din 2 straturi?


                        Sent from my iPad using Tapatalk

                        Comentariu


                        • #13
                          Mi-au trecut prin mana cateva combi-uri de renume si tare as vrea sa vad daca fata de atac e OFF cat de DEF e parte de aparare! Nici marii manufacturieri in domeniu nu au putut scoate o diferenta mai mare de doua-max. trei viteze intre cele doua parti! Greutatea de 48 grame mi se pare...o gresala de cantar! Lemnele de balsa au cel putin furnirele exterioare din "altceva", altfel dupa cateva cicluri de lipire-dezlipire s-ar dezintegra. Si in conditiile in care si plaselele sunt din Balsa(vezi lemnele Re-Impact) si asa sunt in jur de 61-62 g pentru dimensiunea de 152X155 mm. As dori sa citesc o recenzie din partea unui ierbar cu autoritate in domeniu!
                          Printre altele, o fibra pusa oblic scade viteza si mareste controlul.
                          Ultima editare de laky; 19.ian.2015, 16:58.
                          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de mimusrem Vezi post
                            Da..un pic ,,g?tul paletei ...nu e ok,,si fibra ,de obicei se pune pe verticală,,,si este din 2 straturi?


                            Sent from my iPad using Tapatalk
                            Nu e ok pentru ce ...?! Despre fibre si straturi nu fac comentarii de natura tehnica - retineti ca nu este un lemn obisnuit. Nu uitati ca suntem la ?vanzare-cumparare?.

                            - - - Actualizat - - -

                            Postat în original de laky Vezi post
                            Mi-au trecut prin mana cateva combi-uri de renume si tare as vrea sa vad daca fata de atac e OFF cat de DEF e parte de aparare! Nici marii manufacturieri in domeniu nu au putut scoate o diferenta mai mare de doua-max. trei viteze intre cele doua parti! Greutatea de 48 grame mi se pare...o gresala de cantar! Lemnele de balsa au cel putin furnirele exterioare din "altceva", altfel dupa cateva cicluri de lipire-dezlipire s-ar dezintegra. Si in conditiile in care si plaselele sunt din Balsa(vezi lemnele Re-Impact) si asa sunt in jur de 61-62 g pentru dimensiunea de 152X155 mm. As dori sa citesc o recenzie din partea unui ierbar cu oautoritate in domeniu!
                            Printre altele, o fibra pusa oblic scade viteza si mareste controlul.
                            Cantar de pravalie (mezeluri). Suprafetele sunt identice si sunt protejate cu un strat special. Dar m-am referit ca permite o strategie de la DEF la OFF functi de fetele aplicate

                            Comentariu


                            • #15
                              Da ,,,acuma îmi dau seama...nu mai are rost să elaborăm mai mult acest subiect...[emoji3][emoji3][emoji3][emoji3]


                              Sent from my iPad using Tapatalk

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de new old boy Vezi post
                                Nu e ok pentru ce ...?! Despre fibre si straturi nu fac comentarii de natura tehnica - retineti ca nu este un lemn obisnuit. Nu uitati ca suntem la ?vanzare-cumparare?.

                                - - - Actualizat - - -


                                Cantar de pravalie (mezeluri). Suprafetele sunt identice si sunt protejate cu un strat special. Dar m-am referit ca permite o strategie de la DEF la OFF functi de fetele aplicate
                                Deci nu eun combi! Pai atunci nu e ceva deosebit! Iar faptul ca permite o strategie de la Def la Off in functie de fete, da-mi voie sa nu o comentez, aceasta apreciere este oarecum fortata. In functie de inaltimea sariturii mingii se catalogheaza incadrarea in una din categoriile arhicunoscute de toata lumea. De exemplu Donic cayman este un All +, Donic Defplay clasic un Def si asa mai departe. Deci unde se incadreaza lemnul ?(care pe cat se pare are un finisaj reusit(cu exceptia racordarii manerului cu capul).
                                Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                Comentariu


                                • #17
                                  Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG1181-1.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	5,2 KB 
ID:	771920ma simteam dator...
                                  Este un ALL+/OFF-, de 48 g... De vanzare!!!
                                  Ultima editare de new old boy; 20.ian.2015, 16:30.

                                  Comentariu

                                  Procesare...
                                  X