Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Vand fețe tenergy 05

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 7 (0 members and 7 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Vand fețe tenergy 05

    Vand o pereche de fețe tenergy 05 ,cumparate de o luna jucate cam 10 ore ,are doua straturi de lipici revolution nr 3
    Dimensiunile fetelor sunt de 155/150 grosime de 2,0 pret 400 lei .
    Au fost cumparate de la domnul RAZVAN CRISAN TT.SHOP.RO
    poze la ultimul post

    Raspund la telefon 0756 258 169 MARCU
    Ultima editare de marcu vasile; 22.iul.2015, 09:39.
    Blade . PHOTINO
    Fh. Tibhar ev. Mx-p
    Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

  • #2
    ...ceva mi se pare ciudat la acest lemn,poate ma insel,dar sunteti sigur ca nu e o clona?...straturile din maner nu prea arata bine.

    ...parca nu seamana...cu asa ceva:https://www.google.ro/search?q=Butte...F_AcDHMMLaM%3A
    FH:Hurricane lll National Butterfly VISCARIA FL BH:Tenergy 64

    Comentariu


    • #3
      Dom' Marcu, trebuie sa dati fetele jos si sa pozati lemnul...eliminati astfel orice dubii ! Greutatea lemnului, seria lui , factura de la Rasvan pentru fete, etc...orice astfel de element va poate ajuta in vanzarea cat mai rapida a respectivului setup...multa bafta !
      TRUST NO ONE !

      Comentariu


      • #4
        dl. Marcu, imi pare rau, eu pot sa spun Garantat 100% Lemnul este o clona , si eu il cunosc pe dl. Marcu stiu ca este un om corect, este posibil sa nu stie ca este o clona.



        am sa ti spun ,,, am avut cateva lemne Viscaria clone si stiu cum arata,,, poti sa vezi si tu diferenta in pozele puse de mine ... unul este clona si unul orginal.

        ,,, original

        ,,, original

        ,,, clona si original

        ,,, clona si original

        ,,,clone

        ,,, clone


        poti sa vezi foarte bine partea unde este manerul si unde se tine degetul este prea lunga fata de original, eu la m pilit sa fie mai scurt ca ma deranja, ma refer la colna, si manerul la clona este mai lung si mai gros fata de original, si sigla este mai diferita...
        Ultima editare de leo33; 28.iun.2015, 22:12.

        Comentariu


        • #5
          Leo33, ajuta-ne si pe noi...cum ai ajuns la concluzia asta ? Ar fi de-a dreptul oribil pentru un organizator de turnee sa apara cu acest gen de clone spre vanzare...asta ar arata ori ca omul nu se pricepe sa discearna intre un lemn adevarat si o clona ori ca e rau intentionat...ce varianta iti asumi, draga Leo ?? Desi daca citesti cu atentie titlul vanzarii, nea Vasile nu vinde un lemn Butterfly ci altceva..
          Ultima editare de danmihai; 28.iun.2015, 21:24.
          TRUST NO ONE !

          Comentariu


          • #6
            greseste omul un cuvant si gata incep cei "destepti" sa scoata in evidenta acest lucru , prea multa ironie si rautate pe acest forum !!!

            Nea Vasile pune si un video cum cumperi fetele ca sa vada lumea - pe langa chitanta ceruta ... si un video cum decupezi fata ca sa fie totul complet , poate asa vei fi mai credibil ca au fost cumparate de noi !!! p.s glumesc
            Ultima editare de iMihai; 28.iun.2015, 21:35.
            Rozena - VISCARIA - Rozena

            Comentariu


            • #7
              Mihaita, in momentul cand postezi ceva public, acel lucru trebuie asumat clar...daca vinzi ceva ce nu corespunde realitatii, ceilalti membri sunt datori sa-ti atraga atentia asupra lucrurilor ciudate...daca nu, nu. Unde e rautatea , unde e ironia ? Un exemplu de ironie : inteleg dorinta unor membri de a posta in topicuri aiurea fara a spune ceva coerent doar din dorinta de a contabiliza si de a urca pe scara ierarhica spre nivelul de maestru, etc etc...
              TRUST NO ONE !

              Comentariu


              • #8
                citez

                "nea Vasile nu vinde un lemn Butterfly ci altceva.."

                ce inseamna asta ?respect ? sa fim seriosi , eu nu ma bag in toate posturile cum fac alti pt un "like" !!!

                p.s puteti sa imi dati cate "no like" vreti ,nu ma deranjeaza , omul se cunoaste de la o posta care e om in adevaratul sens al cuvantului !!! cu asta am spus totul !!!
                Ultima editare de iMihai; 28.iun.2015, 21:48.
                Rozena - VISCARIA - Rozena

                Comentariu


                • #9
                  Asa arata a lui Zhang Jike si se vede din straturile praselelor ca nu este original. Sigla cu arylate carbon dupa maner este stramba si nu platesti atatia bani pe un lemn butterfly ca un japonez sa-ti puna sigla stramba. In plus stanta JTTAA este pusa prea jos.
                  Ultima editare de C O S T I; 28.iun.2015, 22:15.
                  Blade: Timo Boll ALC
                  Fh:Palio AK 47 Red
                  Bh:Palio AK 47 Red

                  Comentariu


                  • #10
                    Lemnul este 100% fake.
                    Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
                    FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
                    BH: Tibhar Quantum X Pro Max

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de manyaku88 Vezi post
                      Lemnul este 100% fake.
                      Imi cer scuze dar mai mult der atat cat am scris la inceputul anuntului despre lemn si fete nu pot sa va spun.
                      Lemnul dupa cum v-am spus l-am cumparat si eu si nu m-i se potriveste ,ma asteptam la mai mult de la el dar nu a corespuns.Am sa iau legatura de la cine l-am cumparat si binenteles am sa-l inapoiez.Am crezut ca am incredere in prieteni mai ales de la sus numitul.Imi pare rau inca odata de aceasta rezmerita creata pe forum dar nu am stiut,va rog sa ma credeti .Va multumesc pentru informatie.La concursul de la Vatra Dornei chiar am discutat despre acest lemn cu Emi si mi-a spus ca e clona si ca am luat plasa,dar nu am crezut stiind de la cine l-am cumparat.Voi repara aceasta situatie discutand cu fostul proprietar.
                      SCUZE,daca vreti sa continuati sa ma loviti cu cuvinte grele care unii dupa cum ii stim asa le place datii bataie ca le merit.Asta e pana ce inveti le mai si primesti.
                      VA MULTUMESC PENTRU INTELEGERE.
                      Despre fețe pot sa jur ca sunt noi cumparate miercurea trecuta din magazinul lui Razvan,dar nu am sa le mai vand deoarece ele nu au nici o vina ca paleta nu a corespuns cerintelor mele.
                      CU STIMA acelasi MARCU cu arcu
                      Blade . PHOTINO
                      Fh. Tibhar ev. Mx-p
                      Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de leo33 Vezi post
                        am sa ti spun ,,, am avut cateva lemne Viscaria clone si stiu cum arata,,, poti sa vezi si tu diferenta in pozele puse de mine ... unul este clona si unul orginal.
                        MULTUMESC se vede de la o posta ,am luat plasa ce mai incolo incoace
                        Blade . PHOTINO
                        Fh. Tibhar ev. Mx-p
                        Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                        Comentariu


                        • #13
                          Nu va agitati prea mult, din punctul meu de vedere , atata timp cat ati specificat fostul proprietar, responsabilitatea cade in sarcina dansului...nu e nimic rau in a vinde si a cumpara clone ( chiar stiu un jucator in primii 400 Amatur care joaca minunat cu o clona de Viscarie )...singura chestiune e legata de pret, lemnul original valorand de obicei mai mult decat copia lui facuta cine stie unde. E suficient sa modificati pretul si toata lumea o sa va iubeasca si aprecieze ca la inceput...
                          TRUST NO ONE !

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de danmihai Vezi post
                            Nu va agitati prea mult, din punctul meu de vedere , atata timp cat ati specificat fostul proprietar, responsabilitatea cade in sarcina dansului...nu e nimic rau in a vinde si a cumpara clone ( chiar stiu un jucator in primii 400 Amatur care joaca minunat cu o clona de Viscarie )...singura chestiune e legata de pret, lemnul original valorand de obicei mai mult decat copia lui facuta cine stie unde. E suficient sa modificati pretul si toata lumea o sa va iubeasca si aprecieze ca la inceput...
                            MULTUMESC PENTRU INTELEGERE ,AM SA-L RETRAG DE LA VANZARE ca asa se cuvine , nu pot vinde asa ceva .
                            Blade . PHOTINO
                            Fh. Tibhar ev. Mx-p
                            Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                            Comentariu


                            • #15
                              Dnul.Marcu nu este genul de ,,tepar,, a fost pacalit fara voia lui,deci nu trebuie ,,criticat,, . O atentionare asupra falsului lemn si atat.Cine il cunoaste stie ,ca este omul devotat cu sufletul si inima pt. tenisul de masa romanesc!!!! Stima R.Cristian
                              LEMN:MAZE(Old Tag)
                              Fh:TEN. 05
                              Bh:,TEN. 05

                              Comentariu


                              • #16
                                Nu pot sa-mi dau seama cum o persoana nu stie ce vinde sau cumpara, la cate informatii gasasti doar pe acest site. Personal doresc Sa le Multumesc celor experimentati ca au curajul sa sesizeze , nu vanzatoru ci cumparatorul despre materialul expus. Stima.Silviu.

                                Comentariu


                                • #17
                                  Asta pentru ca sunt destule clone care seama izbitor cu originalul! Este o rubrica deschisa despre acest subiect! Lemnul e clar clona!cat despre poza cu lemnul lui zike acela e un lemn personalizat!
                                  tb alc t05/t05 fx

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Am vazut si eu de la inceput ca e clona,dar mi-a fost asa un pic rusine...de aia am batut doar un apropo...,se vede si la fata pe care este lipit tenergy-ul rosu ca nu este in regula furnirul...
                                    FH:Hurricane lll National Butterfly VISCARIA FL BH:Tenergy 64

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Da, dar aceasta este o clona penibila. Trecand peste asta, vreau sa mai spun - spre stiinta tuturor si cu scuzele de rigoare - ca in zona de granita cu Ungaria (se stie ca ei fabrica lemne Butterfly-de buget redus) apar tot felul de lemne, NOI, Butterfly. Pana aici e totul OK. Insa ce este destul de interesant, e faptul ca apar multe tipuri de lemne NOI care nu au legatura cu modelul pomenit anterior. O situatie care pe mine m-a pus pe ganduri, acum vreo doi ani, a fost prezenta unui lemn TSP 4.5 Balsa nou nout pe care se cerea 100 lei. Am cautat referinte, pret la noi in tara, nu l-am gasit - la vremea aceea - la nici un dealer, insa l-am gasit in UK la - atentie - la 54 de lire (tin minte , cam 240 lei). Raspunsul e la indemana tuturor. Sper sa nu se supere anumite persoane din zona de vest, dar inainte sa deschidem punga ar fi bine sa deschidem bine bine ochii, mai ales cand te usurezi de bani buni. Stima .Silviu.
                                      Ultima editare de Sili; 29.iun.2015, 17:50.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Imi pare rau ca s-a ajuns la aceasta discutie. Adevarul este undeva la mijloc. Un antrenor din Ungaria mi-a dat lemnul ca sa incerc sa-i gasesc cumparator, fara ca sa-mi precizeze originea acestuia. Mi s-a parut un pret bun ,eu insa nu cunosc asa de bine lemnele incat sa -mi dau seama ca este clona. eu nu ma ocup de vanzari de acest gen dar am crezut ca il pot ajuta pe respectivul.Si uite ca am deschis o polemica fara sa vreau.Adevarul adevarat este ca am adus lemnul si stind ca domnul Marcu se ocupa de copii am crezut ca pot sa-i dau lemnul. Nu i l-am vandut si nu am cerut 350 lei ci un pret mult mai mic . Nu am stiut ca este o clona dar pretul care i l-am zis domnului Marcu era rezonabil chiar si pentru o clona. IMPORTANT este ca nu i-am vandut lemnul ci l-am rugat sa ma ajute sa-i gasesc cumparator.De aici pana a- trage in piept pe cineva este un drum foarte lung. Imi pare rau daca am dat impresia ca din dorinta de a ajuta pe cineva sa-si vanda lemnul par de parca eu as fi vrut sa trag in piept un prieten (sau poate un fost pieten) Asa e viata.
                                        blade:timo boll tamca 5000
                                        fh:YASAKA RAKZA 9 MAX
                                        bh:YASAKA RAKZA 9 MAX

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Postat în original de Rozenfeld.IT Vezi post
                                          Dnul.Marcu nu este genul de ,,tepar,, a fost pacalit fara voia lui,deci nu trebuie ,,criticat,, . O atentionare asupra falsului lemn si atat.Cine il cunoaste stie ,ca este omul devotat cu sufletul si inima pt. tenisul de masa romanesc!!!! Stima R.Cristian
                                          !asa este garantez personal pt dl MARCU!!!! este sigur ca a fost tras pe sfoara ! acum vazand postarea dlui farcas gabor cred sincer ca dinsul nu se pricepe la materiale nici macar cat dl marcu asa ca totul se poate rezolva amiabil !!
                                          Ultima editare de DAN TT; 29.iun.2015, 22:18.
                                          DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Il respect pe dl Marcu, am interactionat cu dumnealui la un moment dat, intr-o tranzactie, a fost un om cat se poate de corect....dar haideti sa privim lucrurile altfel: daca altcineva (cu o reputatie mai putin buna), in locul dumnealui, ar fi incercat sa vanda acest lemn, chiar in necunostinta de cauza ca este clona (asa cum este situatia acum), pana acum ar fi fost crucificat, nu? Sunt sigur ca ar fi devenit troll in mai putin de 24 de ore de la postarea anuntului... Deci, cu tot respectul cuvenit domnule Marcu, mai putina atentie data viitoare nu ar strica.

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Actualizare- Vand o pereche de fețe tenergy 05 155/150 grosime de 2.0 sunt cumparate de la RAZVAN CRISAN ,BISTRITA ,au pe ele doua straturi de lipici revolution nr.3 .Pret 400 lei
                                              Tel.0756 258 169 marcu
                                              Blade . PHOTINO
                                              Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                              Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Mam apucat si am curatat eu fețele si au cam iesit cratere mici dar cred eu ca nu afecteaza jocul
                                                Blade . PHOTINO
                                                Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                                Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                                Comentariu

                                                Procesare...
                                                X