Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Brăila- sambata 17 ian 2009

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Re: Brăila- sambata 17 ian 2009

    Postat în original de Dragomir Paul
    dap,frumos organizat..felicitari organizatorilor!!!
    TB ALC/05FX

    Comentariu


    • #52
      Re: Brăila- sambata 17 ian 2009

      omule a fost primul lor turneu!!!! Daca nici intre noi nu ne acordam incredere cand zice omu' ca nu stia cati or sa vina, atunci ce sa mai zic...Daca e chiar asa important pt. tine sa obtii cat mai multe puncte asta e, dar scopul Amaturului e in opinia mea ca iubitorii acestui sport sa se intalneasca si sa joace tenis de masă, o alta satisfactie, in subsidiar e sa stranga cat mai multe puncte.Eu sunt pe treisute si ceva in clasament pt. ca am participat doar la 3 concursuri, dar am batut pe cineva care e pe o suta si un pic, era mai slab ca mine, asta inseamna ca ma stresez eu ca nu adun puncte, pt. ca m-a "pacalit" cineva ca e catalogat concurs B si nu A? NU!!!. Asa ca sa vedem si padurea de copaci!
      Blade-Darker speed 90
      Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
      Bh- Testing

      Comentariu


      • #53
        Re: Brăila- sambata 17 ian 2009

        Postat în original de Dragomir Paul
        Frumoase poze,frumoasa sala si organizarea, felicitari organizatorilor..si..participantilor !
        Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
        Fh: Xiom Omega II euro black
        Bh: Xiom Omega I euro max red
        Glue: Xiom i-bond
        http://www.okclub.lx.ro

        Comentariu


        • #54
          Re: Brăila- sambata 17 ian 2009

          Postat în original de Dado.daniel
          omule a fost primul lor turneu!!!! Daca nici intre noi nu ne acordam incredere cand zice omu' ca nu stia cati or sa vina, atunci ce sa mai zic...Daca e chiar asa important pt. tine sa obtii cat mai multe puncte asta e, dar scopul Amaturului e in opinia mea ca iubitorii acestui sport sa se intalneasca si sa joace tenis de masă, o alta satisfactie, in subsidiar e sa stranga cat mai multe puncte.Eu sunt pe treisute si ceva in clasament pt. ca am participat doar la 3 concursuri, dar am batut pe cineva care e pe o suta si un pic, era mai slab ca mine, asta inseamna ca ma stresez eu ca nu adun puncte, pt. ca m-a "pacalit" cineva ca e catalogat concurs B si nu A? NU!!!. Asa ca sa vedem si padurea de copaci!
          da asa e vreauuu puncte multe multe
          TB ALC/05FX

          Comentariu


          • #55
            Re: Brăila- sambata 17 ian 2009

            daca e voie le ofer pe ale mele! n-am ce face cu ele! pot sa le vand?
            Blade-Darker speed 90
            Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
            Bh- Testing

            Comentariu


            • #56
              Re: Brăila- sambata 17 ian 2009

              Postat în original de Dado.daniel
              daca e voie le ofer pe ale mele! n-am ce face cu ele! pot sa le vand?
              ms,vb pe pm
              TB ALC/05FX

              Comentariu


              • #57
                Re: Brăila- sambata 17 ian 2009

                Blade-Darker speed 90
                Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                Bh- Testing

                Comentariu


                • #58
                  Re: Brăila- sambata 17 ian 2009

                  Postat în original de Dado.daniel
                  Eu zic ca cel mai important pentru noi,brailenii este sa observam rautatea unora,asa k.....(hai sa nu facem haz de necaz)

                  Comentariu


                  • #59
                    Re: Brăila- sambata 17 ian 2009

                    Postat în original de triumph
                    """"pai o sa facem si noi un turneu "B" numai de ochii lumii(ca sa nu vina ai mai buni) cu maxim de jucatori 40,8 mese si dupa ce se termina sa il catalogam ca fiind A ca au fost mai multi de 40 de jucatori!!! ""
                    PS:fara nici o rautate dar noi cei din Adjud veneam sigur daca era TURNEU A!!( si probabil si din alte localitati)
                    ce am vrut sa zic e ca trebuie stiut de la bun inceput ce fel de turneu este!!!... si conform conditiilor pe care le ati avut putea fi fara discutii un turneu A chiar daca se strangeau in jur de 20-30 si in loc de 62 sa fi venit in jur de 100 de jucatori!!! (si normal mai multe puncte )
                    TB ALC/05FX

                    Comentariu


                    • #60
                      Re: Brăila- sambata 17 ian 2009

                      A fost primul meu turneu si mi s-a parut excelent. Daca urmariti pe cei insemnati cu steluta veti observa cati noi veniti au fost ( si eu printre ei). Parca din cat am parcurs acest site, menirea acestei asociatii si implicit acestor turnee este de a aduna cat mai multi iubitori de tenis de masă si nu a limita (cum fac unii organizatori) numarul lor.
                      Placerea pe care mi-a adus-o acest concurs nu o pot egala oricate puncte ar fi trecute in dreptul meu pe o pagina de clasament.
                      Am intalnit oameni deosebiti pe care mi-ar place sa-i mai intalnesc si sigur o voi face pentru ca sunt hotarat sa particip la cat mai multe turnee (sa fac viata grea celor care vor cu frenezie puncte-sa asude pentru ele).
                      Potentialul Brailei de a organiza astfel de turnee este mare si inca neexploatat. Va asigur ca in curand vor fi turnee la Brăila de peste 100 de participanti.
                      Multumesc si salut organizatorii, pe domnul Maresi, Dinca, Dragomir (superbe poze) si nu in ultimul rand celor calificati in fazele finale pentru spectacolul pe care mi l-au oferit!
                      lemn: Banda Gemini OFF
                      FH: Stiga Innovo ultra light
                      BH: Stiga Carbo sound

                      Comentariu


                      • #61
                        Re: Brăila- sambata 17 ian 2009

                        da, concursul a fost frumos. imi pare rau ca n-au venit si baietii din adjud dar am invitat toata lumea.
                        o sa venim noi la voi in schimb.
                        blade - JOO SE HYUK
                        rubbers - XIOM VEGA PRO & long pimples frictionless

                        Comentariu


                        • #62
                          Re: Brăila- sambata 17 ian 2009

                          tiumph daca vrei iti dau si de la mine puncte eu nu joc ptr puncte.Cei din braila nu aveau de unde sa stie ca vin asa de multi si dupa cum sa vazut omu a spus ca asai la regulament.Nu ca ar vrea el in mod special.Felicitari organizatorilor si toti cei ce au contribuit la desfasurarea concursului.Si cei mai bine e ca ati spart gheata.BRAVO

                          Comentariu


                          • #63
                            Re: Brăila- sambata 17 ian 2009

                            E tare neplacut sa urmarim o targuiala, chiar si in gluma, care se datoreaza unei neclaritati din regulament.
                            Nu este corect ca un turneu care a fost initial anuntat ca ca B sa se transforme la intamplare (sau optional, cum zicea cineva) in A.
                            Inainte de turneu, fiecare din participanti a avut un scop: unii sa ia punctele pentru B, deoarece au putine turnee, altii sa joace fara a tine cont de puncte. Pe unii nici nu-i avantajeaza aceasta modificare. Si mai sunt si cei care ar fi participat daca era anuntat din timp ca turneu A. Triumph are dreptate.
                            Cred, insa, ca niciunul dintre participanti nu a s-a gandit ca va participa la un turneu A, si doar orgoliul organizatorilor are nevoie de o satisfactie.
                            Felicitari, stim ce inseamna sa organizezi un turneu mare, mai ales cand este primul!
                            Mai mult, ati organizat nu unul, ci 4 turnee B, sunt 4 castigatori si 4 finalisti! Daca privim lucrurile astfel, evitam "invartirea" regulamentului dupa interesul fiecaruia.

                            Comentariu


                            • #64
                              Re: Brăila- sambata 17 ian 2009

                              Ca sa fie toata lumea multumita (sau macar o parte) as propune ca un turneu de genul asta sa se puncteze ca turneu A o singura data pe an pentru o localitate.
                              TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                              Comentariu


                              • #65
                                Re: Brăila- sambata 17 ian 2009

                                Am o propunere.Hadeti sa facem o mica exceptie de la regulament(ultima!!) si sa catalogam acest concurs A.
                                Baietii de la Brăila au facut niste eforturi imense sa organizeze acest concurs si astfel le-am putea da incredere si i-am incuraja.
                                Totusi,concursurile anuntate B n-ar trebui sa-si schimbe statutul pe viitor!
                                Nu e vorba aici nici de puncte nici de faima insa e adevarat la un concurs A interesul e mai mare datorita participarii a mai multor jucatori de valoare.
                                Toate au un inceput,baietii au fost modesti ,aveau conditiile necesare unui A insa au vrut sa inceapa cu un mic exercitiu pt concursul ce va urma.

                                Comentariu


                                • #66
                                  Re: Brăila- sambata 17 ian 2009

                                  Postat în original de jony
                                  tiumph daca vrei iti dau si de la mine puncte eu nu joc ptr puncte.Cei din braila nu aveau de unde sa stie ca vin asa de multi si dupa cum sa vazut omu a spus ca asai la regulament.Nu ca ar vrea el in mod special.Felicitari organizatorilor si toti cei ce au contribuit la desfasurarea concursului.Si cei mai bine e ca ati spart gheata.BRAVO
                                  crezi ca cineva din amatur joaca pt puncte?!!eu nu cred!!
                                  TB ALC/05FX

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Re: Brăila- sambata 17 ian 2009

                                    am fost si eu pe acolo.....turneul a fost ok gazdele la fel mai ales ca e primul lor turneu.
                                    cred ca poate fi A conform regulamentului......si sper sa nu fie ultimul.

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Re: Brăila- sambata 17 ian 2009

                                      ..as zice ca merita A pentru conditii si organizare, iar pe viitor concursurile anuntate B pot deveni A daca depasesc de 40 de jucatori din care cel putin 70% (procent discutabil) sunt din afara orasului..

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Re: Brăila- sambata 17 ian 2009

                                        Postat în original de victor0987
                                        ..as zice ca merita A pentru conditii si organizare, iar pe viitor concursurile anuntate B pot deveni A daca depasesc de 40 de jucatori din care cel putin 70% (procent discutabil) sunt din afara orasului..
                                        eu as zice sa fie anuntat turneu A (cu conditia sa aiba tot ce trebe pt un turneu A,minim 6 mese) si daca sunt sub 20 de participanti sa fie numit turneu B!!
                                        TB ALC/05FX

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Re: Brăila- sambata 17 ian 2009

                                          Imi vine in gand acea carte minunata , ecranizata intr-un film epopeic:'' Ferma animalelor". Cu cat se cautau mai multe reguli care sa reglementeze, cu atat acea societate se transforma minutios indreptata , intr-o dictatura (fara puncte) bine gandita si ticluita, transformand placerea generala in bun plac personal!
                                          P.S. - Va rog sa va ganditi la regulamentul initial si la ideea acestei Asociatii, inaintede a ingradi cu reguli si regulamente PLACEREA individuala de a juca si a participa.
                                          lemn: Banda Gemini OFF
                                          FH: Stiga Innovo ultra light
                                          BH: Stiga Carbo sound

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Re: Brăila- sambata 17 ian 2009

                                            Incerc sa inchei acest subiect, cu o observatie:
                                            Am specificat ca semnul * pus dupa numele unui jucator semnifica faptul ca acesta este nou in circuit. Revazand mesajele din urma, am remarcat ca sunt 2 jucatori care mai aparusera la concursuri, dar figurau cu acest semn. Sper ca asta nu determina dificultati suplimentare pt cel ce face clasamentul. Cei 2 jucatori sunt:
                                            -Toma Iulian (chiar eu, da...)-> organizator, de altfel
                                            -Staicu Cristian- Brăila
                                            Inca o data scuze, dar chiar NU pot sa-mi explic de unde a aparut asteriscul la mine (de Cristi, nu stiam ca a jucat si in martie)
                                            Iulian Toma

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Concurs Brăila

                                              Concursul a fost super! Probabil ca vom organiza altul in 2-3 luni si toate erorile vor fi indreptate. Evident...vor apare altele noi Ne gasim la Brașov!

                                              Comentariu

                                              Procesare...
                                              X