Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

XIOM-ZETA

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • XIOM-ZETA

    - a jucat cineva cu asa ceva?
    - care este diferenta intre modelul european si cel asiatic? (in afara de caracteristicile oficiale)
    - pe ce fel de lemn se preteaza cel mai bine?
    - si..., ptr BH sau FH este mai indicata sau cum ti se potriveste?

  • #2
    Re: XIOM-ZETA

    .. joc cu una rosie varianta asiatica pe FH lipita cu apa pe un lemn off 7 straturi, este excelenta calitativ si zic eu ceva mai rezistenta ca ceilalti tensori, este rapida, are spin bun si control suficient daca ai mana, merge bine aproape de masa dar si mai bine la semidistanta si raliuri si nu prea merge la aparare, dar asta se datoreaza si lemnului, cam asta am reusit sa scot eu de la ea si sunt multumit, nu am incercat-o pe alte lemne si nu am comparat-o cu varianta europeana ca nu aveai de unde sa le iei pana nu demult, doar din ce am citit pe forumuri, si tot de acolo m-am hotarat sa o schimb dupa ce se uzeaza cu omega I despre care se zice ca seamana foarte mult cu tenergy dar este mai usoara si pentru mine asta conteaza..

    Comentariu


    • #3
      Re: XIOM-ZETA

      Poate Omega III sa semene cu Tenergy .
      Lemn- Bty Viscaria
      FH - TENERGY 05
      BH - TENERGY 80

      Comentariu


      • #4
        Re: XIOM-ZETA

        ..am avut omega III asiatica si se potrivea mai bine cu donic platin, pe mine m-a convins articolul asta..http://www.spinmantra.com/tabletennis/b ... ss/?p=116..

        Comentariu


        • #5
          Re: XIOM-ZETA

          Nu pricep cum poate sa compare Omega I cu Tenergy cand tot el afirma ca:
          "The spin that you can generate out of the top sheet is almost to nothing. The ball needs to rub the top sheet long enough to generate spin"
          iar la speed:
          "The XIOM Omega I has half speed of Omega II or Omega III only."
          Poate numai la feel sa semene cu Tenergy dar in rest...No speed, no spin, no hash hash, no amfetamin
          Lemn- Bty Viscaria
          FH - TENERGY 05
          BH - TENERGY 80

          Comentariu


          • #6
            Re: XIOM-ZETA

            fara suparare, inclin sa aiba dreptate visco dar mai studiem

            Comentariu


            • #7
              Re: XIOM-ZETA

              .. nu cred 100% ce spune dar nici nu contrazic pana ce nu testez pe lemnul meu si cu mana mea, mai ales ca am jucat si cu alte fete de la xiom si au fost peste asteptari.. daca merge, e de bine, daca nu, ''back to zeta''..

              Comentariu


              • #8
                Re: XIOM-ZETA

                am testat si eu xiom zeta varianta europeana de 2.0 si xiom omega III, 2.0, pe un lemn xiom stradivarius, lipita doar cu xiom i-bond sol pe baza de apa... surprinzator zeta se simte mai hard..poate spre un bryce cam rapida si cu spin mult , mai greu de controlat daca nu esti atent...depinde de mana fiecaruia..fata de omega III care mi s-a parut mai controlabila ...destul de rapide pt un jucator amator..dar pt unu cu ceva experienta si asa..sunt bune....chiar au viata si tensiune in ele ..depinde si pe ce lemne le pui...stradivarius nu e un lemn rapid rau dar totusi are ceva carbon prin el , fetele sunt de calitate si par rezistente.- fata de donic coppa j. o. waldner silver 2.0 sunt mai rapide cu toate ca si silver sunt destul de rapide dar silver sunt mai moi putin si de aici ai si control mai mare... depinde de fiecare cum prefera cu ce s-a obisnuit de simtul fiecaruia..
                Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
                Fh: Xiom Omega II euro black
                Bh: Xiom Omega I euro max red
                Glue: Xiom i-bond
                http://www.okclub.lx.ro

                Comentariu


                • #9
                  Re: XIOM-ZETA

                  Postat în original de victor0987
                  .. nu cred 100% ce spune dar nici nu contrazic pana ce nu testez pe lemnul meu si cu mana mea, mai ales ca am jucat si cu alte fete de la xiom si au fost peste asteptari.. daca merge, e de bine, daca nu, ''back to zeta''..
                  Eu nu am dat inca cu nici una. Citam doar ce spune ala in review. Practic se contrazice singur.
                  Lemn- Bty Viscaria
                  FH - TENERGY 05
                  BH - TENERGY 80

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: XIOM-ZETA

                    Postat în original de Marian023
                    am testat si eu xiom zeta varianta europeana de 2.0 si xiom omega III, 2.0, pe un lemn xiom stradivarius, lipita doar cu xiom i-bond sol pe baza de apa... surprinzator zeta se simte mai hard..poate spre un bryce cam rapida si cu spin mult , mai greu de controlat daca nu esti atent...depinde de mana fiecaruia..fata de omega III care mi s-a parut mai controlabila ...destul de rapide pt un jucator amator..dar pt unu cu ceva experienta si asa..sunt bune....chiar au viata si tensiune in ele ..depinde si pe ce lemne le pui...stradivarius nu e un lemn rapid rau dar totusi are ceva carbon prin el , fetele sunt de calitate si par rezistente.- fata de donic coppa j. o. waldner silver 2.0 sunt mai rapide cu toate ca si silver sunt destul de rapide dar silver sunt mai moi putin si de aici ai si control mai mare... depinde de fiecare cum prefera cu ce s-a obisnuit de simtul fiecaruia..
                    .. fetele de la xiom nu sunt pentru incepatori, sorin voinea joaca acum cu o omega III europeana, a lipit-o si cu apa si cu adeziv clasic, nu mai stiu pe ce lemn ca nu joaca doua zile rand cu acelasi, poate trece pe aici si ne zice cate ceva despre ea..

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: XIOM-ZETA

                      buna ziua.Sper sa nu fie cam tirziu dar acum am vazut si eu subiectul asta.Da intradevar victor0987 are dreptate dar ce sai faci e cam greu sa ma abtin sa nu incerc si ceva nou.Acum am ramas la un lemn Amultart cu fete tenergi pe draif si cu xiom omega 3 pe rever.Dupa parerea mea omega 3 se aseamana cu tenergiu numai ca tenergiu are mai mult spin.Si totusi omega 3 are o usoara vibratie (asa spun alti jucatori)eu insa nu o simt.

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: XIOM-ZETA

                        De curand am jucat si eu cu mai multe fete xiom si va impartasesc opiniile mele...
                        Am jucat luni bune cu omega II asiatica pe ambele fete si un lemn de control. Fetzele sar mediu, nu bomba gen bryce speed si altele, si chiar daca sunt mai tari un pic, buretele este mediu ca duritate, ai control foarte bun, raportat ca viteza, si efect excelent. Am schimbat setup-ul din motive personale...
                        Omega 3 euro am jucat cu ea si este foarte controlabila, poti face orice cu ea, orice variatie in joc si asta cu o viteza decenta si un spin excelent. Recomand pt toata lumea...
                        Zeta euro seamana dar are alt feeling, depinde de ce ii place fiecaruia...
                        Sport la joaca
                        Lemn: XIOM ZETRO Quad OFF Zylon/Aramid/Carbon
                        Forhand: Donic BF M2 Max Backhand: Donic BF M3 2.0 mm
                        Oricine se joaca insa putini joaca...

                        Comentariu

                        Procesare...
                        X