Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Kokutaku?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Kokutaku?

    Buna ziua. As dori sa imi spuneti ce stiti de firma Kokutaku.Este o firma de top sau nu? Din cate am vazut este din China si nu am auzit pe nimeni sa aiba asa ceva.
    Dar de Palio a auzit cineva?
    [size=1]Blade: XIOM - Absolute Carbon Control OFF
    FH: DONIC - Coppa JO Platin Soft -2.0
    BH: DONIC - Sonex JP Gold -2.0

  • #2
    Re: Kokutaku?

    Si Palio si Kokutaku fac prod. de calitate la preturi bune.
    Xi En Ting-X828
    Pryde 30
    Calibra LT Sound

    Comentariu


    • #3
      Re: Kokutaku?

      Multumesc pentru raspunsuri.
      [size=1]Blade: XIOM - Absolute Carbon Control OFF
      FH: DONIC - Coppa JO Platin Soft -2.0
      BH: DONIC - Sonex JP Gold -2.0

      Comentariu


      • #4
        Re: Kokutaku?

        Postat în original de Dragomir Paul
        Eronat !!!
        Nu este din China ci este rezultatul colaborarii dintre doua mari firme : Kokutaku companie japoneza si Tuttle o firma din China. Desi cauciucul este fabricat in totalitate in China este sub stricta urmarire a companiei din Japonia care nu face nici un milimetru rabat de la calitate si chiar daca multi se uita cam chioris la pret sa nu se lase nimeni pacalit deoarece sunt printre cele mai bune. Mai ales ca buretele folosit este ...evident ...Made in Germany...
        Buretele Made in Germany sau Made in Japan la fetele kinezesti - cam discutabila kestia
        Blade DHS PG 2
        FH: DHS Hurricane 3
        BH: Stiga Airoc Astro M

        Comentariu


        • #5
          Re: Kokutaku?

          Postat în original de vali
          Postat în original de Dragomir Paul
          Eronat !!!
          Nu este din China ci este rezultatul colaborarii dintre doua mari firme : Kokutaku companie japoneza si Tuttle o firma din China. Desi cauciucul este fabricat in totalitate in China este sub stricta urmarire a companiei din Japonia care nu face nici un milimetru rabat de la calitate si chiar daca multi se uita cam chioris la pret sa nu se lase nimeni pacalit deoarece sunt printre cele mai bune. Mai ales ca buretele folosit este ...evident ...Made in Germany...
          Buretele Made in Germany sau Made in Japan la fetele kinezesti - cam discutabila kestia
          Vezi pe www.presport.com, toate fețele cu burete german sau japonez sunt mai scumpe decat cele ce au burete chinezesc! Cu globalizarea asta orice este posibil....Chiar si Stiga isi fabrica unele fețe in China !
          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

          Comentariu


          • #6
            Re: Kokutaku?

            729 Transcend SP este mai scumpa decat destule fete care se pretind a avea burete japonez sau german. Pe de alta parte se poate sa fie burete german sau japonez , dar nu va asteptati la burete de tip Sriver sau Bryce. Cel mult Flextra ...
            Blade DHS PG 2
            FH: DHS Hurricane 3
            BH: Stiga Airoc Astro M

            Comentariu


            • #7
              Re: Kokutaku?

              Postat în original de laky
              Postat în original de vali
              Postat în original de Dragomir Paul
              Eronat !!!
              Nu este din China ci este rezultatul colaborarii dintre doua mari firme : Kokutaku companie japoneza si Tuttle o firma din China. Desi cauciucul este fabricat in totalitate in China este sub stricta urmarire a companiei din Japonia care nu face nici un milimetru rabat de la calitate si chiar daca multi se uita cam chioris la pret sa nu se lase nimeni pacalit deoarece sunt printre cele mai bune. Mai ales ca buretele folosit este ...evident ...Made in Germany...
              Buretele Made in Germany sau Made in Japan la fetele kinezesti - cam discutabila kestia
              Vezi pe http://www.presport.com, toate fețele cu burete german sau japonez sunt mai scumpe decat cele ce au burete chinezesc! Cu globalizarea asta orice este posibil....Chiar si Stiga isi fabrica unele fețe in China !
              Corect,pentru piata europeana si nord america ( "la export",ca sa zic asa..) este vorba de Evo,Destroyer si China Extreme.
              www.stiga-tenis.ro

              Comentariu


              • #8
                Re: Kokutaku?

                http://oneofakindtrading.com.au/kokutak ... sponge.htm
                DHS Hurricane King
                XIOM Vega Pro 2.0
                XIOM Vega Pro 2.0

                Comentariu


                • #9
                  Eu joc cu KOKUTAKU TUPLE 110, de doua saptamani si pot spune ca se comporta foarte bine. Trebuie sa dai drept pe efectul adsersarului si tare. Cei care joaca cu soft ii incurca rau, dau in fileu sau afara. A, era sa uit merge sa si tai cu ea. Trebui ceva timp de acomodare. Eu sunt foarte multumit. Cine il cunoaste pa Cristi Chirita de la Călărași, el a jucat cu ea si a fost foarte incantat. CRACIUN FERICIT SI LA MULTI ANI, TUTURORA!
                  Ultima editare de emipeter; 23.dec.2010, 10:30.
                  FH: GoldArc 8, 2.1
                  STIGA XU XIN
                  BH: XIOM VEGA SPO 2.0

                  Comentariu


                  • #10
                    Firma Kokutaku este din Japonia.
                    In colaborare cu un institut din China (Tuttle) vand sub marca Tulpe/Tuple diferite lemne si fete.
                    Totusi, Kokutaku produce materiale si pe cont propriu, materiale de foarte buna calitate si nu foarte ieftine. Din cate stiu eu, lemnele vandute sub marca Kokutaku in Japonia sunt de calitate premium, iar preturile sunt sub Butterfly.
                    In orice caz, nu trebuie sa le punem in aceeasi oala cu Tulpe/Tuple, care nu sunt rele, dar nici deosebite si se remarca prin pretul foarte mic.
                    Blog de tenis de masă

                    Comentariu


                    • #11
                      Din punctul meu de vedere fac lemnele cu cel mai bun simt...lemne care mi-au contrazis toate principiile mele si totusi sareau extraordianr de bine...IMHO Stay Sher e cel mai bun lemn de la ei insa versiunea veche cu manerul aalbastru...
                      Blade: Viscaria, FL
                      fh: T05, 2,1 mm, black
                      bh: T05, 2,1 mm, red

                      Comentariu

                      Procesare...
                      X