Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ce lemn ar putea fi bun?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ce lemn ar putea fi bun?

    O sa doresc sa imi achizitionez un Sriver G2 fx pe FH si un Solcion pe BH pentru a face un stil off mai controlat si am nevoie de un lemn care ar putea merge cu combinatia aceasta, avand in vedere ca sunt niste fete cu duritate foarte mica. Stiu ca lemnul trebuie sa fie in functie de cum joci si trebuie sa ti se potriveasca, dar eu sunt la inceput oricum si mai am multe de testat asa ca nu ar fi in zadar. Nu cred ca testarea de echipamente este futila, chiar daca majoritatea mi'au spus ca iesi in pierdere pe plan financiar, pana la urma e un hatar la care oricine are dreptul daca iubeste acest sport. Astept opiniile voastre din experiente proprii. Va multumesc anticipat.
    BalsaCarbo X5
    Tenergy 80 2.1
    Challenger Attack 2.1

  • #2
    Re: Ce lemn ar putea fi bun?

    Daca mai LKT-ul din semnatura poti sa-l pui fara probleme si vezi cum merge. Apoi iei o decizie daca vrei altul sau nu. Este cel mai economic mod! LKT Instinct sunt niste lemne bune la un pret exceptional, asa ca nu are rost sa cauti altul, daca il mai ai pe acela.
    Si nu uita de antrenamente. Cam acolo e secretul!
    www.clubarena08.ro

    Comentariu


    • #3
      Re: Ce lemn ar putea fi bun?

      Multumesc pentru raspuns, oricum LKTul il pastrez, e primul meu lemn, nu l'as da pentru nimic :P dar vreau un lemn nou sa vad diferentele.
      BalsaCarbo X5
      Tenergy 80 2.1
      Challenger Attack 2.1

      Comentariu


      • #4
        Re: Ce lemn ar putea fi bun?

        am folosit un lemn yasaka balsa+ care acum il vand(cu proba).
        daca esti interesat maine la 10 sunt la concursul din voluntari.pret120 ron.

        Comentariu


        • #5
          Re: Ce lemn ar putea fi bun?

          Dupa parerea mea iti trebuie un lemn mai hard ca sa compenseze fetele mai moi. Daca vrei o alternativa la lemnul pe care il ai deja ai putea incerca un lemn care sa nu aiba o viteza foarte mare(avand in vedere ca esti si la inceput). Din gama Bty ai putea sa incerci un Maze off sau daca esti curajos chiar un Ishlion... Multa bafta !
          Blade: Viscaria, FL
          fh: T05, 2,1 mm, black
          bh: T05, 2,1 mm, red

          Comentariu


          • #6
            Re: Ce lemn ar putea fi bun?

            Solcion sunt fete care merg aproape pe orice lemn. Eu cred ca urmatorul pas nu trebuie sa fie foarte mare. Schlager precision, Timo Boll ALL+, Maze Passion, Primorac Classic, Chuan Chih-Yuan, Kiso Hinoki 5, Jonyer Hinoki.
            Lemn- Bty Viscaria
            FH - TENERGY 05
            BH - TENERGY 80

            Comentariu


            • #7
              Re: Ce lemn ar putea fi bun?

              Am un prieten care are g2 fx si il foloseste pe primorac off-
              mult noroc in cautarea lemnului
              Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
              Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

              Comentariu

              Procesare...
              X