Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemn Tibhar Musiro-pareri

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Lemn Tibhar Musiro-pareri

    Apelez la expertii de pe forum sa aflu cat mai multe despre acest lemn.
    Am gasit foarte putine informatii despre acest lemn care are o compozitie interesanta.
    Din ce am gasit eu pana acum,e un lemn combi care nu se gaseste in Europa decat intr-un loc pe ebay Germania.Curios ca e made in Germany.
    Se pare ca e creat special pentru un jucator nordcorean care foloseste pe rever fețe cu zimti.Lemnul are o barte formata din carbon pentru atac,iar partea rever e realizata din balsa.
    Astept parerile voastre:ce stiti in plus despre acest lemn si de unde s-ar putea cumpara?
    Am gasit aici Tibhar Musiro insa nu inteleg nimic:
    http://www.tak9.com/mall.php?cat=006001 ... iew&no=506

  • #2
    Re: Lemn Tibhar Musiro-pareri

    Lemnul cautat de tine este fabricat in Germania dar pt piata asiatica deci in Germania nu se prea gaseste...
    Daca vrei sa il cumperi nu ai decat varianta Ebay dar cu conditia sa ai un om de legatura in Germania care sa-l preia si sa ti-l trimita in Romania deoarece nemtii cand aud de Romania nu trimit (s-au cam saturat de tepe).Am observat ca mai sunt unii care trimit si in Romania de pe ebay-ul nemtesc insa la Tibhar Musiro era din pacate doar Deutschland.
    Aaaa ...ar mai fi o varianta sa le scrii un email celor de la Tak si vezi poate raspund (in caz ca inteleg engleza) sau altor site-uri.Lemnul asta il stiu de vreo 3 luni si l-am vazut prima oara tot la Tak si ma gandesc ca poate o sa apara si pe alte site-uri.Eu nu sunt un fan al lemnelor defensive insa asta imi sarise in ochi datorita numelui si cantului pe o parte carbon si pe o parte doar lemn (cum avea Kong Linghui).
    Salutare!

    Comentariu


    • #3
      Re: Lemn Tibhar Musiro-pareri

      Multumesc frumos pentru sfaturi teodorus
      Trebuie sa recunosc ca am cumnparat deja lemnul.E pe drum,mi-l trimite un amic din Germania,insa vroiam un site oficial de unde-l pot cumpara,o prezentare oficiala,ce jucator joaca cu acest lemn etc.
      Ar fi o varianta sa iau legatura cu cei de la Tak insa nu stiu mare lucru despre ei,macar de-ar avea un site pe engleza.

      Comentariu


      • #4
        Re: Lemn Tibhar Musiro-pareri

        Atunci esti super tare daca ai acolo om de legatura,asa si eu am vrut mai multe de pe ebay dar nu am reusit pt ca nu trimit astia in Romania.

        Comentariu


        • #5
          Re: Lemn Tibhar Musiro-pareri

          Postat în original de teodorus29
          Daca vrei sa il cumperi nu ai decat varianta Ebay dar cu conditia sa ai un om de legatura in Germania care sa-l preia si sa ti-l trimita in Romania deoarece nemtii cand aud de Romania nu trimit (s-au cam saturat de tepe)
          Nu numai nemtii ci toate firmele europene cand aud de romani devin suspiciosi,insa eu am comandat de multe ori de pe ebay Germania sau Austria si n-au fost niciodata probleme.
          Le plateam prin paypal care e un serviciu foarte sigur iar a doua zi imi trimiteau deja coletul.

          Comentariu


          • #6
            Re: Lemn Tibhar Musiro-pareri

            Bravo Rares. Pai de la "Medusa", unde sa mergi mai departe decat la "Mushiro"!
            Si pe mine ma incantat felul cum arata dar nu am ce cauta in directia aia. Mai ales ca nu am nevoie de paleta cu doua viteze.
            Lemn- Bty Viscaria
            FH - TENERGY 05
            BH - TENERGY 80

            Comentariu


            • #7
              Re: Lemn Tibhar Musiro-pareri

              Postat în original de teodorus29
              Atunci esti super tare daca ai acolo om de legatura,asa si eu am vrut mai multe de pe ebay dar nu am reusit pt ca nu trimit astia in Romania.
              Daca iti trebuie vreodata ceva de pe ebay Germania sau Austria da un semn.Eu comunic de obicei bine cu ei stiind germana iar cand aud ca le platesc rapid prin paypal elimina orice suspiciune.Salutare

              Comentariu


              • #8
                Re: Lemn Tibhar Musiro-pareri

                De cand doreste Teo sa cumpere lemne vechi de pe e-bay germania... il bagi la cheltuieli!
                Lemn- Bty Viscaria
                FH - TENERGY 05
                BH - TENERGY 80

                Comentariu


                • #9
                  Re: Lemn Tibhar Musiro-pareri

                  Multumesc!

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Lemn Tibhar Musiro-pareri

                    Postat în original de VISCO
                    Bravo Rares. Pai de la "Medusa", unde sa mergi mai departe decat la "Mushiro"!
                    Si pe mine ma incantat felul cum arata dar nu am ce cauta in directia aia. Mai ales ca nu am nevoie de paleta cu doua viteze.
                    La Medusa oricum nu renunt pentru nimic in lume insa m-a tentat mult prea tare acest lemn care pare lucrat extraordinar de bine.
                    Oricum cred ca acesta viitoare achizitie va merita un tratament protector cu cu rasini epoxidice
                    Ce ziceti?Va faceti putin timp?Raman dator vandut

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: Lemn Tibhar Musiro-pareri

                      Postat în original de VISCO
                      De cand doreste Teo sa cumpere lemne vechi de pe e-bay germania... il bagi la cheltuieli!
                      Daca si pe mine care-s mic copil pe langa maniaku de Teo m-au tentat ceva "vechituri" suedeze de prin 80...

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: Lemn Tibhar Musiro-pareri

                        Nu pot sa-ti raspund aici
                        Lemn- Bty Viscaria
                        FH - TENERGY 05
                        BH - TENERGY 80

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: Lemn Tibhar Musiro-pareri

                          Postat în original de leordarares
                          Postat în original de VISCO
                          De cand doreste Teo sa cumpere lemne vechi de pe e-bay germania... il bagi la cheltuieli!
                          Daca si pe mine care-s mic copil pe langa maniaku de Teo m-au tentat ceva "vechituri" suedeze de prin 80...
                          Eu le spun "Teo" la amandoi. Mai pasionat de 'vechituri' este Teodorus. Se pricepe f bine la ele.
                          Lemn- Bty Viscaria
                          FH - TENERGY 05
                          BH - TENERGY 80

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: Lemn Tibhar Musiro-pareri

                            Crezi ca merge mai bine Slice pe Musiro?
                            Xi En Ting-X828
                            Pryde 30
                            Calibra LT Sound

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: Lemn Tibhar Musiro-pareri

                              Sa ne spui si noua, Rares, cum merge lemnul.

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: Lemn Tibhar Musiro-pareri

                                Postat în original de Razvan
                                Sa ne spui si noua, Rares, cum merge lemnul.
                                Desigur Razvan.Si eu ard de nerabdare sa-l incerc.Momentan e pe drum,sper sa ajunga pana la sfarsitul saptamanii.

                                Comentariu

                                Procesare...
                                X