Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Butterfly Gergely Carbon

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Butterfly Gergely Carbon

    Baieti, ajutati-ma si pe mine repede cu un sfat. Maine pleaca o colega la Budapesta si tre' sa ma hotarasc azi ce sa-i spun sa-mi ia. M-am gandit la lemnul din subiect. Ce ziceti? Se merita 80 euro? Si daca da, cam ce fete s-ar potrivi cu el?
    Care ati jucat cu mine, ati vazut ca sunt inca la "inceputuri", dar nici nu pot sa-mi schimb paleta din 2 in 2 sapt. (financiar vorbind). Tre' sa ma hotarasc odata si odata pe ce raman.

    Please, REPEDE, ca pleaca fata!
    Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
    FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
    BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

  • #2
    Mie personal nu imi place, mi se pare cam greu si cam din topor asa... Ia-ti un Timo Boll Spirit sau un Primorac.

    Comentariu


    • #3
      Raspunsul lui Eugen e si pe " mina " mea...sa zic asa.
      Amindoua sint apreciate. Sau incearca un Kreanga Aeros de la Gabriel , la IDM.
      Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
      Fete de palete tenis de masa
      TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

      Comentariu


      • #4
        Aloha,
        Sunt de acord cu baietii. Poti sa incerci si un TSP Balsa 8.5 Top Speed. Daca stii pe cineva care are...

        Comentariu


        • #5
          Deocamdata, te astept pe tine sambata, sa vad cum merge un Primorac.

          Sper ca mi-o dai si mie sa schimb 2 mingi cu ea, nu?
          Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
          FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
          BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

          Comentariu


          • #6
            parerea mea e sa dai si cu acel primorac carbon ... vezi cum merge ... testeaza de la prieteni mai multe lemne ... si cand te vei hotari ... vei comanda de la noi ... de ex. la Buzău un Primorac carbon nou e 2.800.000 lei nou nout. Mai sunt o gramada de lemn foarte bune la acelasi pret sau mai mici (tot la buzau). Dupa comanda in 2 zile poti sa il iei (e prioripost cu plata ramburs)
            blade> Butterfly - Schlager Carbon
            FH> Donic Coppa Tenero 2.1 red
            BH> Donic Coppa Tenero 2.1 black

            Comentariu


            • #7
              Aloha,

              Sa stii ca paleta e ca un fel de ''nevasta''. trebuie sa te intelegi bine cu ea... Si ''nevasta'' e ca o cravata. Tu o porti, dar ...toti ceilalti o vad...


              PS1. Normal ca-ti dau. Am vorbit azi si cu Vlad, vine pe la 11. Mor de nerabdare.

              PS2 . Sunt foarte curios sa stiu voi ce credeti despre urmatoarea chestiune: Cata importanta are forma manerului paletei pentru jucatori (drept, conic, anatomic) ? Ati incercat sa vedeti diferentele cu un acelasi tip de lemn? Dar cu manere diferite ?

              Comentariu


              • #8
                Prize

                Modelele de prize la lemne au fost introduse pt o mai buna compatibilitate intre mana jucatorului si lemnul respectiv.

                Aproape toate lemnele pe care le-am avut au avut priza flared (coada de randunica) pe care am modificat-o usor (de obicei finisez lemnul de la baza ca sa nu mai taie sau subtiez priza pt ca eu am mana destul de mica si e incomod).

                Am incercat si lemne cu priza dreapta dar nu vin pe mana mea. Trebuie sa incerci multe lemne ca sa vezi. Plus ca nu exista tipare exacte de priza. De ex primorac carbon e flared dar apropiat de drept, fata de schlager care e flared in toata puterea cuvantului...

                Acum am pe maner un grip ca sa nu-mi mai imi transpire mana asa de mult. Deocamdata sunt in teste dar este comod.

                De abia astept sa pun mana pe un lemn Donic Dotec care au un maner revolutionar care nu are muchii drepte si vine natural in mana.

                Sper ca te-ai lamurit... Daca mai ai intrebari cu cea mai mare placere.
                Lemn: XIOM ZETRO Quad OFF Zylon/Aramid/Carbon
                Forhand: Donic BF M2 Max Backhand: Donic BF M3 2.0 mm
                Oricine se joaca insa putini joaca...

                Comentariu


                • #9
                  Ce fel de grip? Poti sa dai cateva detalii?

                  Comentariu


                  • #10
                    Si eu am grip la paleta mea. Gripul este "babolat" pt tenis de camp, dar l-am taiat prin jumate si sta super si nu transpir deloc. Cred ca se mai gaseste pe la metro si costa aprox. 6 lei unul.
                    Lemn : Donic Crisan Titanium
                    FH : Donic Sonex JP : rosu
                    BH : Donic Sonex : negru
                    www.versuri-muzica.tk

                    Comentariu


                    • #11
                      sunt amator...dar pot sa zic ca imi place mai mult grip flared decat anatomic. joci mai confortabil, parca sta mai bine paleta in mana...

                      Comentariu


                      • #12
                        Era bine draga Adi, daca spuneai si ce-ti doresti in plus fata de Cofferlaitul tau. Uite, eu am incercat o paleta a unui prieten (Sfinxu) si anume un Schlager carbon care are Plasma 380 pe el si mi sa "lipit" rau de tot de mana. Are cu acestea un control extraordinar fața de ce m-as fi asteptat daca as fi luat in considerare ratingurile (viteza cea mai mare) de la BTY.
                        Mai am o sugestie pt. tine: Daca-ti plac lamele usoare si rapide, ia in considerare si noul lemn BTY Ishlion. Eu l-am comandat de la Presports si este pe drum.
                        Am si eu o curiozitate: ce are Primoracul Carbon asa de deosebit de este atat de cautat mai ales de catre cei avansati? Cum as putea sa dau si eu cu unul sa vad cum ma simt?
                        Lemn- Bty Viscaria
                        FH - TENERGY 05
                        BH - TENERGY 80

                        Comentariu


                        • #13
                          Maaaama Adi , acum am vazut ca subiectul este de prin noiembrie 2005 dar a fos adus din nou pe tapet. Cred ca de atunci ai rezolvat ceva, nu-i asa?
                          Lemn- Bty Viscaria
                          FH - TENERGY 05
                          BH - TENERGY 80

                          Comentariu

                          Procesare...
                          X