Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

VAND lemn BTY FREITAS ALC

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • VAND lemn BTY FREITAS ALC

    Lemnul este cu maner FL, are aprox 90 grame si a fost cumparat de la Magazinul Butterfly din București cu 644 ron.
    Am factura si cutia lemnului.
    Am jucat cu el 3 luni de zile....lemnul nu are nici un defect.

    PRET VANZARE: 520 RON negociabil LEMNUL NU MAI E VALABIL, I L-AM DAT USERULUI horia_b

    ESTE POSIBIL SA ACCEPT SCHIMBURI CU INNERFORCE ALC,ZLF, ZLC, ZHANG JIKE ALC, VISCARIA, TIMO BOLL ALC,ZLF, AI FUKUHARA PRO, LIU SHIWEN...DACA SUNT IN STARE BUNA SAU FOARTE BUNA....

    Deoarece este un lemn nou aparut si, implicit, probabil mai putin cunoscut ofer cateva detalii/caracteristici:
    -viteza- foarte apropiat de timo boll alc, putin mai rapid decat innerforce alc; este un lemn apropiat de maze alc
    -spin- foarte apropiat de tb alc si innerf alc, stiga infinity etc
    -control- foarte bun, aproape ca innerforce alc...
    -feeling- este un lemn moale, mai moale decat tb alc, cam ca innerforce alc sau stiga infinity
    -vibratii- desi este foarte apropiat de tb alc si innerforce alc totusi vibreaza clar mai putin decat cele doua.
    Ultima editare de Boromiza Marian; 22.nov.2016, 22:57.

  • #2
    cu ce fete l-ai incercat?

    Comentariu


    • #3
      atat cu tenergy 05 cat si cu tenergy o5 fx...ambele de 2.1 mm...cu lipici free chack de la butterfly

      Postat în original de PGI Vezi post
      cu ce fete l-ai incercat?
      Ultima editare de Boromiza Marian; 16.nov.2016, 21:03.

      Comentariu


      • #4
        am un innerforce zlf ,nu te intereseaza un schimb?

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de PGI Vezi post
          am un innerforce zlf ,nu te intereseaza un schimb?
          trimite mi niste poze....

          Comentariu


          • #6


            - - - Actualizat - - -


            Cu lemnul joc de 6 luni am si cutia lui

            Comentariu


            • #7
              ai MP

              Comentariu


              • #8
                Salut, eu ofer un liu shiwen zlf straight impecabil, il poti testa la top tenis. Daca sunteti interesat ofer si o fata donic.

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de horia_b Vezi post
                  Salut, eu ofer un liu shiwen zlf straight impecabil, il poti testa la top tenis. Daca sunteti interesat ofer si o fata donic.
                  salut,
                  mersi pt oferta ...insa trebuie sa recunosc, de dragul transparentei, ca eu sunt in negocieri destul de avansate si cu userul PGI.
                  lemnul il iau pt prietena mea...de aceea ea este cea care decide...eu cunosc bine ambele lemne (atat liu shiwen ul tau cat si innerforce zlf dlui PGI- asa ca nu e nevoie sa le testez; ambele sunt lemne foarte bune).
                  O sa-i arat prietenei mele pozele cu cele doua lemne si in cateva ore va ofer unraspuns in functie de ce decide ea, de care ii place mai mult..va multumesc!

                  Comentariu


                  • #10
                    multumesc, va rog sa-mi transmiteti cat mai repede ce decideti

                    Comentariu


                    • #11
                      asa cum am discutat ne vedem la top tenis arena sa testam reciproc lemnele.
                      Postat în original de horia_b Vezi post
                      multumesc, va rog sa-mi transmiteti cat mai repede ce decideti

                      Comentariu


                      • #12
                        Din cauza licitatiei ascune pe care o faci anulez schimbul.
                        ATENTIE pentru ceilalti care vor sa intre in afaceri cu tine.

                        Comentariu


                        • #13
                          oooh complicat de reactionat la acest mesaj...dar se pare ca ai o definitie proprie a cuvantului ascuns...arunca o privire te rog mai sus in anunt..toate ofertele pentru lemnul meu le-am postat chiar daca cu respectivii am discutat defapt prin mesaje private, insa am postat si aici in anunt ca sa fie transparenta...ba mai mult ti am si dat mesaj privat inca de ieri si te am anuntat ca sunt si altii interesati de lemn si ca acum culeg informatii si despre celelalte oferte, negociez etc...astfel incat sa iau o ecizie in cunostinta de cauza...nu asa procedam toti pe acest forum!!??? ca naiba! sau sunt eu prea naiv?...
                          Un alt argument in favoarea mea este ca deja am lasat lemnul la un pret sub cat ar merita...la fel am facut cu toate lemnele pe care le am vandut aici...verifica istoricul meu...niciodata nu m-a interesat sa obtin vreun profit de pe urma vanzarii...ci doar sa il vand si sa imi iau altceva...asa ca despre ce licitatie vorbim? ce motivatie am eu sa practic licitatia cand am lasat oricum la pret destul de mult?
                          Postat în original de PGI Vezi post
                          Din cauza licitatiei ascune pe care o faci anulez schimbul.
                          ATENTIE pentru ceilalti care vor sa intre in afaceri cu tine.
                          Ultima editare de Boromiza Marian; 20.nov.2016, 20:32.

                          Comentariu


                          • #14
                            Mi-ai cerut poze ,le-am postat,mi-ai cerut nr. de telefon sa stabilim detaliile l-am postat,nu ai mai sunat in acelasi timp ai negociat cu altii ,sa fii sanatos.
                            Ai ratat ocazia de schimb.

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de Boromiza Marian Vezi post
                              ...ba mai mult ti am si dat mesaj privat inca de ieri si te am anuntat ca sunt si altii interesati de lemn si ca acum culeg informatii si despre celelalte oferte, negociez etc...astfel incat sa iau o ecizie in cunostinta de cauza...nu asa procedam toti pe acest forum!!??? ca naiba! sau sunt eu prea naiv?...
                              ?
                              Nu. Nu procedăm toți așa.
                              T05-ALC-T05
                              Adrian Gorum

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de PGI Vezi post
                                Mi-ai cerut poze ,le-am postat,mi-ai cerut nr. de telefon sa stabilim detaliile l-am postat,nu ai mai sunat in acelasi timp ai negociat cu altii ,sa fii sanatos.
                                Ai ratat ocazia de schimb.
                                da, tot ce ai scris aici e riguros adevarat...ba mai mult tu ai fost primul care a aratat interes pt lemnul meu...insa imediat dupa tine si altii m-au contactat...si si cu ei am procedat la fel, adica le-am cerut informatii despre oferta lor (poze, nr tel etc)..la fel si pe horia_b l-am informat ca negociez si cu tine...la fel cum si pe tine te-am informat ca negociez si cu altii...e firesc sa se suprapune negocierile intre ele din moment ce toate ofertele vin aleator, mai mult sau mai putin simultan...atunci ce ii ramane vanzatorului (eu) de facut este sa fie cat poate de transparent si sa acumuleze informatii cat mai multe, cat mai exacte despre toate ofertele si, repet, sa ia o decizie in cunostinta de cauza avand increderea/speranta ca e cea mai buna...
                                insa daca opinia ta este ca atunci cand vorbesc cu un user interesat de lemn sa nu vorbesc deloc cu ceilalti (chiar daca o fac cu buna credinta si nu cu rea credinta) atunci imi pare rau dar nu sunt deacord...din mai multe motive...in primul rand din motive practice: din moment ce mai multe persoane iti scriu in acelasi timp nu poti sa le dai "suspend" celorlalti si sa comunici cu unul singur...dar principalul meu motiv este ca in conceptia mea nu asa functioneaza economia de piata...din contra ea functioneaza cel mai bine cand sunt o multitudine de oferte si de cereri si fiecare analizeaza si culege informatiile care crede de cuvinta pt o decizie inteleapta...
                                asa ca imi pare rau daca suntem in dezacord...insa m-am chinuit cu clam, fara sa atac si argumentativ sa arat de ce am procedat cum am procedat...iar daca am gresit voi ceilalti mai vechi si cu experienta de pe forum va rog sa mi spuneti...oricum nu am facut-o cu rea credina...sper ca macar de acest ultim aspect am convins...

                                - - - Actualizat - - -

                                Postat în original de PGI Vezi post
                                Mi-ai cerut poze ,le-am postat,mi-ai cerut nr. de telefon sa stabilim detaliile l-am postat,nu ai mai sunat in acelasi timp ai negociat cu altii ,sa fii sanatos.
                                Ai ratat ocazia de schimb.
                                si am aceleasi nedumeriri ca mai devreme legat de sensul in care intelegi tu cuvantul bisnita...conform Dexonline:
                                "B?ȘNIȚĂ, bișnițe, s. f. (Fam.) Afacere necinstită, măruntă; găinărie2; gheșeft"
                                tot ce eu am facut a fost, cu transparenta, sa culeg informatii despre ofertele pt lemnul meu...cum poate fi asta bisnita in sensul definitiei de mai sus? si ce o face ascunsa cand eu am argumetat pt transparenta?

                                - - - Actualizat - - -

                                Postat în original de kdt123 Vezi post
                                Nu. Nu procedăm toți așa.
                                dar cum atunci?

                                Comentariu


                                • #17
                                  Salut te interesează un primorac carbon FL fluture argintiu?

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de Edy Alexman Vezi post
                                    Salut te interesează un primorac carbon FL fluture argintiu?
                                    salut, mersi pt oferta dar m-am inteles cu userul horia_b...am facut schimb freitasul meu pe liu shiwenul lui...scuze pentru intarziere dar intru mai rar pe forum de obicei doar seara...si nu am inchis subiectul pt ca vroiam sa acord dreptul la replica userului PGI sau altora daca simt nevoia..dupa cum probabil ai vazut din pacate au fost niste neintelegeri regretabile....

                                    Comentariu

                                    Procesare...
                                    X