Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Solicit detalii despre Donic Sonex Jp Gold

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Solicit detalii despre Donic Sonex Jp Gold

    Ma intereseaza cat de moale este guma? Daca se poate face o comparatie cu fetele din gama Yasaka, si daca da, care ar fi aceea.
    Orice detaliu este binevenit.
    Va multumesc
    Blade: Xiom Stradivarius FL
    FH: Butterfly Tenergy 05-FX
    BH: Butterfly Tenergy 05-FX

  • #2
    Re: Solicit detalii despre Donic Sonex Jp Gold

    Este o fata excelenta. Buretele are 33 de grade duritate. Control excelent, saritura "medium throw", elastica si placuta. Asemanatoare cu Yasaka GPS ca elasticitate.
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu


    • #3
      Re: Solicit detalii despre Donic Sonex Jp Gold

      Din cate imi aduc aminte parca si Butterfly Sriver Fx are densitatea buretelui de 33 de grade.
      Din cate stiti dvs dl. Visco, cu acest tip de burete Donic Sonex Jp Gold, se executa relativ usor un topspin?
      Cum se comporta in jocul de aproape de masa? asta in care in care puteti furniza aceasta informatie.
      Oricum va multumesc pentru orice fel de informatie.
      Blade: Xiom Stradivarius FL
      FH: Butterfly Tenergy 05-FX
      BH: Butterfly Tenergy 05-FX

      Comentariu


      • #4
        Re: Solicit detalii despre Donic Sonex Jp Gold

        Sriver FX daca nu este relipit proaspat cu VOC nu este deloc moale. Astea sunt moi si raman asa tot timpul. Sigur ca sunt foarte bune pentru topspin. Daca prin jocul aproape de masa va referiti la jocul de preluari scurte la fileu, aici tebuie sa stiti ca toate fetele elastice sunt mai slabe decat cele tari si rigide la acest capitol. Nu le poti avea pe toate.
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu


        • #5
          Re: Solicit detalii despre Donic Sonex Jp Gold

          Iti recomand cu caldura aceste fete. Dupa cum spunea si Visco, exceleaza la topspinuri si contre, dar sufera la capitolul "mingi langa fileu". Trebuie sa ai un control foarte bun asupra mingii pentru asta. Sincer sa-ti spun, eu rareori reusesc, dar jocul meu se bazeaza mai mult pe contre si topspinuri. La mingile scurte cu efect, paleta trebuie tinuta intr-un unghi usor diferit fata de de una cu fete Butterfly sau Yasaka, si cam toate le vei returna dincolo de jumatatea terenului advers (sau cel putin, eu atata pot).
          Nu sunt fete de durata, se uzeaza mult mai repede decat cele de la Butterfly de exemplu.
          Pentru inceput nu-ti recomand un lemn off.
          Viscaria
          Tenergy 05 FX/Tenergy 05 FX

          Comentariu


          • #6
            Re: Solicit detalii despre Donic Sonex Jp Gold

            Ti-am trimis o fata jucata sa vezi cum este,grosime 2,2,gratuit.
            Este cea care joc eu.
            www.tenismasa.ro

            Comentariu

            Procesare...
            X