Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ceata multa..

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 7 (0 members and 7 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ceata multa..

    Poate cineva de pe acest forum sa posteze niste informatii clare referitoare la o paleta de tenis de masă?
    Sa spuna : pt joc cu "efect", ce lemn, ce fete si ce "lipici" se foloseste?
    pt joc combinat (atac+ aparare)......
    ms

  • #2
    Re: Ceata multa..

    Lucrurile nu sunt simple, sunt destul de complicate. Cititi ce sa scris deja pe forum si se va ridica ceata.
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu


    • #3
      Re: Ceata multa..

      Postat în original de VISCO
      Lucrurile nu sunt simple, sunt destul de complicate. Cititi ce sa scris deja pe forum si se va ridica ceata.
      "complicate"?????, putin spus dle Visco!

      Comentariu


      • #4
        Re: Ceata multa..

        Depinde si de cat vor oamenii sa le complice. Uite: Valigti zice: "eu joc cu ce-mi pica in mana" si joaca bine. Are el grija sa nu-i "pice in mana" chiar orice. Altcineva zice: "eu pun fata moale si low throw pe BH iar pe FH ceva cu spin monstru, tare, sa dau topspin de sa rup masa. Aia de pe FH sa fie Max iar ailalta sa fie de 1.9 ca sa am control mai mare. Lemnul trebuie sa fie putin elastic si neaparat compozit dar nu cu orice. Cu Aramid-Carbon sau cu Zylon." Si joaca de 10 de ori mai slab ca Valigti!
        PS. orice asemanare cu realitatea este pur intamplatoare
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu


        • #5
          Re: Ceata multa..

          Ce mai topic!
          Are posibilitati nemasurate de a genera discutii infinte!
          Blog de tenis de masă

          Comentariu


          • #6
            Re: Ceata multa..

            Eu cred ca nu exista o reteta ideala pentru un anumit stil de joc. In tenis de masă, dupa mine, lucurile tin mai mult de simturi, de instinct, iar metrica la paleta poate sa varieze. Daca ai un stil de joc flexibil poti sa te adaptezi, sunt avantaje si dezavantaje. Nu e chiar asa de simplu, desi noua asa ne-ar placea.

            Comentariu


            • #7
              Re: Ceata multa..

              Si uite-asa mai apar pe la concursuri palete cu doua fete de aceeasi culoare, din prea multe combinatii nereusite.
              TsE

              Comentariu


              • #8
                Re: Ceata multa..

                Eu asa le am

                Comentariu


                • #9
                  Re: Ceata multa..

                  Schima-le frate,nu te lasa flacaii de la *Valeni* Glumeam,chiar au fost senzationali si m-am bucurat ca nu l-au llasat pe Chiru sa joace mai departe ,ca nu mai degustam eu acele licori fermecate..........asw avea o rugaminte la organizatorii concursurilor de la Gaslati,Topoloveni si Valeni(deocamdata atita mi-a placut) sa-l invitati pe Chiru dar,pina la degustare...... ca ,vin si eu.va pup din Valea Jiului

                  Comentariu

                  Procesare...
                  X