Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ce paleta imi iau pentru un allaround ofensiv?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ce paleta imi iau pentru un allaround ofensiv?

    Salut si buna ziua,
    As vrea sa imi fac o paleta, dar nu sunt prea convins ca e ceea ce mi se potriveste. Am un stil de joc pe care l-as putea caracteriza ca allaround ofensiv.
    Ma gandeam sa imi cumpar un primorac off- cu fete sriver fx. Ar fi bine?
    Imi place sa trag tare si sa dau topspin pe FH, iar pe BH sa am control pentru ca lovesc mingea 50% plat si 50% cu topspin.
    De asemenea imi place sa si stau langa masa si sa blochez mingea cu control pe BH miscand adversarul cat mai mult.
    Serviciul il dau cu cat mai mult efect, scurt, langa fileu.
    Mentionez ca nu am probleme in legatura cu greutatea paletei, lovesc foarte puternic pe FH si puternic pe BH, si imi plac fetele moi, care imi ofera un serviciu care sa ma lase sa atac cat mai repede, eventual la mingea a 3a
    blade: DHS HURRICANE KING 655
    fh: DHS Hurricane 3
    bh: TENERGY 25

  • #2
    Re: Intrebare

    Vezi ca mai sunt topicuri pe aceasta tema. Citeste-le si iti poti face o imagine. Dar cel mai bine intalneste-te cu baietii de pe aici si incearca paletele lor. Asa iti poti da seama mai bine de ce ti se potriveste. Succes.

    Comentariu


    • #3
      Re: Intrebare

      E foarte bun setupul pe care te'ai hotarat sa'l achizitionez, insa te sfatuiesc sa iti iei Sriver G2 FX in loc de Sriver FX simplu. Motivele: 1. Nu stai sa relipesti fata dupa fiecare meci cu speed glue, o lipesti odata si gata.
      2. Are mai mult speed si spin G2 fx.
      Si daca nu iti plac g2 fx le poti vinde foarte repede pentru ca sunt la mare cautare.Numai bine.
      BalsaCarbo X5
      Tenergy 80 2.1
      Challenger Attack 2.1

      Comentariu


      • #4
        Re: Intrebare

        lemn primorac Off- gasesti aici: http://sportcom.ro/Primorac-Off-,p-372.html
        fete butterfly gasesti aici: http://sportcom.ro/produse/23_24,-.html
        www.sportcom.ro - magazin online de articole Butterfly si nu numai

        Comentariu


        • #5
          Re: Intrebare

          Fratele meu joaca cu primo off- si sriver fx pe fh.
          Control la atac si serva:exceptionale
          ai putea,dupa descrierea jocului,poate sa incerci ceva mai ofensiv?!
          cel mai bine ar fi sa iei legatura cu cineva in bucuresti(din ce am citit pe topicuri sunt o gramada de sali) si cei de acolo te pot sfatui mult mai bine!
          cele bune!
          Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
          Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

          Comentariu

          Procesare...
          X